300 schodów do góry przed niedzielnym meczem Piasta. „Piękny widok”

Wielu z Was nie zdaje sobie sprawy, że można zobaczyć miasto z KAPITALNEJ perspektywy.

Bartek Szeliga, korzystając z ostatnich ciepłych dni tego roku, pokonał prawie trzysta schodów, aby osobiście poznać jedno z wyjątkowych miejsc w Gliwicach. To z pewnością niezła zaprawa przed niedzielnym meczem wyjazdowym z Lechią Gdańsk.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/PiastGliwice/videos/1216778821694161/” width=”720" height=”” onlyvideo=”1"]

Wieża kościoła pw. Wszystkich Świętych jest jedną z najwyższych budowli w Gliwicach. Wznosi się na wysokość ok. 63 m. Jest ona jedyną tak wysoką budowlą otwartą dla turystów, dzięki czemu jest to najlepsze miejsce do podziwiania panoramy miasta z lotu ptaka. Przy dobrej widoczności można również dostrzec górę Świętej Anny, a także Beskid Śląski, Mały i Żywiecki.

Piękny widok, nie wiedziałem o takim miejscu.

– przyznaje zawodnik Piasta.

Kościół pw. Wszystkich Świętych jest jednym z najstarszych i najcenniejszych obiektów w Gliwicach. Szacuje się, że został zbudowany ok. 1250 r., czyli w czasie powstania Gliwic. W samym kościele znajduje się wiele cennych obiektów. Na szczycie wieży znajduje się duży krzyż ustawiony w 1950 roku z okazji 700-lecia założenia Gliwic.

Za PiastGliwice.eu, PTTK Gliwice

komentarzy 19

  • Bywa, że pokątnie przeprowadzona „po okazyjnej cenie” operacja przeszczepu mózgu daje zatrważające efekty. Popyt jest tak wielki, że nawet oszustom zaczyna brakować mózgów małpiatek, lemurów czy wyjców.
   Pakują w otwartą czachę móżdżki szczurze i jenocie, podsypują wiórów, dopychają watoliną i efekty są takie, jak wyżej.

  • Trochę krótki wywód – teza – są jakieś założenia – a może dowód
   Najważniejsze to kopać opluwać etc.

 • Zadają sobie pytanie.Dlaczego tam wszedł ? Chciał Gdańsk oraz pogrom Piasta zobaczyć ? Ależ skąd. To Ampuła mu powiedział iż wielebny tam na górze przechowuje wino mszalne.

 • Ponoć Piast promuje nasze miasto ? No to jazda piłkarzu Szeliga na wieżę radiostacji marsz.Kto o tym kościele słyszał w wielkim świecie.

 • Należy zwrócić uwagę na słowo ‚osobiście’ – to sporo zmienia, jak zdobyłem już wszystkie ośmiotysięczniki (koronę ziemi) ale za każdym razem nie osobiście, tylko per-prokura. Mam przeświadczenie graniczące z pewnością, że wejście osobiście wymagałoby jeszcze więcej wysiłku ode mnie.

  • No i „mundry” się odezwał. Głupolku, korona Ziemi to nie ośmiotysieczniki na ktorych nawet w marzeniach nie byłeś.

    • Czytać nie musi.Ważne ,że pisze.Głównie na ścianach.Słynne „od kolepki asz po gróp PG to nasz klup” zapewne jest jej dziełem.

    • Dobrze jest rozumieć, co się pisze. Wtedy czytający nie będą się czepiać. Nie odróżniasz koron – nie pisz o królach, wspinaczach i walutach.

  • @Patataj: Trochę się zagalopowałeś ze swojej gimnazjalnej ławki. Proponuję powrót cwałem po dalszą część edukacji. Korona ziemi to nie wszystkie ośmiotysięczniki ale najwyższe szczyty ze wszystkich kontynentów.

 • To jest ten niedzielny grajek ? z tego klubu co jest vice-mistrzem Polski ? haha, jakie małpy taki cyrk :D