GAZETA MIEJSKA >>     PORTAL MIEJSKI 24GLIWICE >>   |   Wiadomości  |   Forum  |  Ogłoszenia www   |  Kontakt      
   NAJBLIŻSZY KONCERT JUŻ W NIEDZIELĘ

W gliwickiej Palmiarni - wiosna, muzyka i poezja

06.03.2012

"Wiosna z Fryderykiem" to najlepszy dowód na to, że ostatecznie pożegnaliśmy zimę.

Cykl koncertów prezentujacych najbardziej znane utwory Fryderyka Chopina rozpoczął się już w gliwickiej Palmiarni. Drugi już koncert w tym roku, zatytułowany "Echa salonu wiedeńskiego" rozpocznie się 11 marca.

Oprócz muzyki mieszkańcy będą mogli posłuchać poezji rozmantycznej, którą zaprezentują znani aktorzy - Jacek Beler, Zbigniew Stryj, Katarzyna Zawiślak-Dolny i Dorota Segda.

Grać dla gliwiczan będzie Joanna Marcinkowska. Wiersze recytować będzie Jacek Beler z Teatru Powszechnego z Warszawy.

Imprezę poprowadzi Jan Popis – znawca twórczości i popularyzator muzyki Chopina.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:30. Wstęp płatny – 15 zł.

JOANNA MARCINKOWSKA
Ukończyła Akademię Muzyczną im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Waldemara Andrzejewskiego. Jest laureatką 21 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów i festiwali pianistycznych. Zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Artur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy (1996), I nagrodę na VII Europejskim Konkursie Chopinowskim w Darmstadt (2002), II nagrodę i nagrodę specjalną na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im Karola Szymanowskiego w Łodzi (2001), III nagrodę i nagrodę publiczności na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kolonii (2001), nagrodę główną na XXX Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (1996).

Występowała na festiwalach chopinowskich w Dusznikach Zdroju, Antoninie, Wiedniu, Salzburgu, Hanowerze oraz recitalami w większości krajów europejskich, USA w Chinach. W 2009 roku prowadziła Mistrzowski Kurs Pianistyczny w Pekinie. Jest adiunktem Akademii Muzycznej w Poznaniu.

JACEK BELER
Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończył w 2009 roku. Za rolę w spektaklu dyplomowym "Moulin Noir" otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie, a także nagrodę ZASP na tymże festiwalu w Warszawie. Jest laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na dużym ekranie można go oglądać w filmie produkcji rosyjskiej "Tylko nie teraz" w reż. W. Pendrakowskiego. Od września 2009 r. jest aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie.


Zobacz podobne:
  None Found


Waszym zdaniem

 1. 1
  +1 Nie popieram -1 Popieram +1 SG POLAND Google Chrome Windows
  :

  W Palmiarni miejmy nadzieję świat czysty! Inny niż ten na gliwickich ulicach! Oby!

  zacytujDodaj komentarz


 • Kaźdy komentarz moźesz ocenić poprzez kliknięcie symbolu lub
  Żeby zobaczyć aktualną ocenę - wybierz "odśwież" w przeglądarce. Ocena Czytelników od -50 powoduje ukrycie treści komentarza.
 • Zapoznaj się z zasadami publikacji komentarzy >> • R E K L A M A

  Polecamy


  Z ostatniej chwili


  Kwiecień w kinie Amok

  Warto sprawdzić

  Gazeta Miejska >>  Forum Czytelników

  Najczęściej komentowane teksty z ostatnich 30 dni.

  Specjalnie dla Was  Archiwum tekstów

  Najnowsze opinie


  Razem 93618 komentarzy  O tym się mówi

  Historia Gliwic TV  Byliśmy w areszcie  Boso do... Gliwic  J.Palikot w 24gliwice  J.Kaczyński w studiu 24gliwice  Protest w Gliwicach

   
     © 1997-  INFORMATOR RYNKOWY  Wszelkie prawa zastrzeżone.     Gazeta Miejska Gliwice Zabrze     Portal Miejski 24gliwice.pl