Fala potrąceń w Gliwicach. Kolejny nieostrożny kierujący „zahaczył” studenta

Przy jednym z gliwickich sklepów doszło do potrącenia studenta. Chłopak ma ciężkie obrażenia.

Zdarzenie miało miejsce na parkingu pod marketem przy ulicy Pszczyńskiej. 22-letni student został potrącony przez 60-letniego kierującego. Rzecz działa się po zmierzchu.

Gliwiczanin, wyjeżdżając z parkingu przy markecie i zbliżając się do lewej krawędzi wyjazdu, potrącił 22-letniego pieszego. Pokrzywdzony został uderzony lewą przednią częścią pojazdu

– informuje nadkomisarz Marek Słomski, rzecznik prasowy gliwickiej policji.

W wyniku wypadku student doznał poważnych obrażeń ciała, ma skomplikowane złamania kończyn z przemieszczeniem, dlatego został odwieziony do szpitala. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do prowadzenia pojazdów kat. B.

Postępowanie prowadzi KMP Gliwice.
(żms)

komentarzy 19

 • Fala potrąceń w Gliwicach. Kolejny nieostrożny PIESZY. No, chyba, że samochód potrącił go w parku a nie na parkingu

 • @(żms) W tytule jest określenie ‚”fala potrąceń”. Opisany jest jeden wypadek. Brak następnych czy piszący używa słów bez znajomości ich znaczenia?

  • To już co najmniej cztery osoby w ciągu kilku dni. W zeszłym tygodniu śmiertelne na Rybnickiej, kolejne dwie osoby potrącone na Górnych Wałów. Czepiasz się.

 • Jak można potracic kogoś na parkingu? Obowiązkowe badania kierowców co 5 lat i skończą się slepcy w samochodach. Życzę dużo zdrowia poszkodowanemu.

 • Nie dziwi mnie to. Porobili parkingi przy samych drzwiach sklepowych, wychodzi się wprost pod samochód. Zero bezpieczeństwa! Człowiek w starciu z autem jest bez szans :(

  • PiS w ramach „co by tu spi… ” planuje wprowadzić parkingi pod samymi oknami zatem i klatkami. Widać szykują drugi etap planu, że jedyne co ma być z drzew to krzyże. Ciekawe czemu prestytutki praktycznie kompletnie o tym milczą.

 • Jak spowodujesz kolizję na parkingu, nie dostaniesz mandatu, bo to nie jest droga publiczna. A za potrącenie pieszego kierującemu zabrano uprawnienia. To nagle parking stał się drogą publiczną ? Jaki był stan trzeźwości potrąconego ?

  Cyt: „Gliwiczanin, wyjeżdżając z parkingu przy markecie i zbliżając się do lewej krawędzi wyjazdu, potrącił 22-letniego pieszego. Pokrzywdzony został uderzony lewą przednią częścią pojazdu ”

  Taka wypowiedź może trochę wskazywać na wlezienie pieszego tuż przed samochód !

  • Mandat dostaniesz tyle że bez punktów. Większość spraw potrąceń pieszych kończy się w sądzie. A potem płać odszkodowanie na rehabilitację z powództwa prywatnego. OC nie ochroni Ciebie.

 • Za niedługo pojawią się dzikie rowery z magistratu śmigające po chodnikach między zaparkowanymi ciasno autami katując przechodniów i wyskakujących na przejściach dla pieszych gdzie nie jednokrotnie refleks kierowcy będzie wystawiony na próbę a zaczyna się sezon i kosiarki już śmigają po mieście przyspieszając do 100km/h w 3,5s tu się przyda przewidujący refleks……kosmity.

 • Samochodowe Gliwice w AKCJI! Pieszy nie powinien wychodzić z domu, nawet do Starego Miasta. Dziki Wschód-„Przyszłość” już tu jest!

 • Pomogę poszkodowanym, w uzyskaniu wysokiego odszkodowania, zapewnię bezpłatną opiekę i poradę prawną. Zapraszam do kontaktu gdzie przedstawię kancelarię i wszystko wyjaśnię 517 214 148

 • Jestem kierowcą. Natomiast jest jedna rzecz bardzo ważna: co by się nie działo to kierowcę chroni kawał dobrej blachy a pieszy jest bezbronny. Dlatego zawsze zwalniam w miejscach w których widzę przejście dla pieszych. Apeluję o rozwagę!

 • I myślę że tutaj jest istotne pytanie do Pana Słomskiego. Co Pan robi aby temu przeciwdziałać. Moim zdaniem siedzicie na tyłku. Widziałam jeden patrol który spisywał kogoś na ul Konarskiego a na ul. Czestochowskiej prawie zostałam potrącona. Na na dwóch pasach zatrzymały mi się samochody na trzecim gdy dochodziłam do końca jezdni przejechał samochód godz. 16 wtorek. Odskoczyłam i to pewnie uratowało mi życie lub nie jeżdżę na wózku. CO POLICJA Z TYM ROBI ? Pewnie teraz ktos napisze ze wysyłają patrole ? Pytam się ile ? 2 na całe miasto ? i to jeszcze w niektóre dni ?

Skomentuj