Grad goli posypał się na bramkę gliwiczan w Poznaniu. Lech nokautuje Piasta, 5:1

Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z Lechem Poznań 1-5 (0-2) w sobotnim spotkaniu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy. Jedynego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Josip Barisić.

Piast szybko ruszył do ataku. Już w pierwszej minucie Maciej Jankowski przejął piłkę po błędzie obrońcy i dograł do Konstantina Vassiljeva, ale jego strzał obronił Jasmin Burić. Chwilę później Martin Bukata uderzał zza pola karnego, ale ponownie dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy.
W 22. minucie Sasa Zivec znalazł się niepilnowany przed polem karnym i oddał strzał, który okazał się minimalnie niecelny. Pięć minut później próbował Vassiljev, ale z jego uderzeniem poradził sobie Burić.

Skuteczniejsi byli piłkarze Lecha, którzy w końcówce pierwszej części gry dwukrotnie pokonali Dobrivoja Rusova. W 40 minucie Nicki Bille Nielsen wykorzystał rzut karny i otworzył wynik rywalizacji. Dobrivoj Rusov był bliski skutecznej interwencji, ale ostatecznie piłka przeleciała mu po rękach i wpadła do siatki. Cztery minuty później Maciej Makuszewski wbiegł z piłką w pole karne i oddał mocny strzał, z którym nie poradził sobie bramkarz Piasta. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0.

Na początku drugiej połowy przed szansą na podwyższenie rezultatu stanął Nicki Bille Nielsen, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył nad bramką. Bliski gola był także Radosław Majewski, ale jego strzał obronił golkiper Piasta.
Rusov dobrze poradził sobie także w 55. minucie, skutecznie interweniując po groźnym uderzeniu Makuszewskiego.
W 67. minucie kontaktowego gola zdobył Josip Barisić, który wykorzystał dogranie Martina Bukaty i przywrócił nadzieje Niebiesko-Czerwonym.

Miejscowi szybko jednak strzelili kolejne bramki i już do końcowego gwizdka kontrolowali przebieg spotkania. W 78 minucie Christian Gytkjaer pokonał Dobrivoja Rusova uderzeniem głową po dośrodkowaniu Niklasa Barkrotha. W 83 minucie Łukasz Trałka znalazł się w polu karnym i posłał płaski strzał na bramkę Piasta. Rusov próbował interweniować, ale nie zdołał złapać piłki. Dwie minuty później Christian Gytkjaer podwoił swój dorobek strzelecki i ustalił wynik rywalizacji strzałem z powietrza po dośrodkowaniu Roberta Gumnego na 5:1.

Mecz został rozegrany na Stadionie INEA, mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Na trybunach pojawiło się 13 783 kibiców.

HA HA HA

Wymeczony meczem w Holandi Lech pakuje pięć baniaków Piastowi wzmocnionemu nowym prezesem.Wstyd,żenada,błazenada.Sądzę iż niechlibny rekord 0:6 zostanie w tym sezonie pobity.

Joe
Joe

I to za nasze pieniadze tak graja?

A co
A co

Lopaty dziadostwu dać i dziury na drodze w Bojkowie lepić.

Tim
Tim

Piast w gości pojechał to i nas ugościli.
Częstowali z całego serca.

Szkot
Szkot

A mówią,że pyry oszczędne.A piastusiowi nie pożałowali.

gliwicjus
gliwicjus

Ten jeden jedyny to chyba przez pomyłkę. Ale śmierdzący przepoconymi szalikami mazacze ścienni i wlepkowicze przystankowi nadal będą bredzić o „szlachcie”, „wyznawcach”, „ekipie centrum” i odwróconym „G”.

KIBIC KSG
KIBIC KSG

i jeszcze straszą wpisami na elewacjach kibiców Górnika…buhahaha….OBSZCZYMURKI, PIASTOGŁUPKI

Leon
Leon

lepiej żeby ich TORCIDA nie postraszyła…

Torcida
Torcida

Straszyć „nikogo” nie można

Jacek Ancuta

srogie lanie

wieloletni kibic Piasta

Przeskakiwać z kibicowania Piastowi na kibicowanie Górnikowi, tylko dlatego, że Piast gra słabo, a do tego być mieszkańcem Gliwic jest żenadą. Jest jednak większy skandal. A tym skandalem jest utrzymywanie zawodowej drużyny z pieniędzy gminnych. Przecież to się dzieje kosztem np.zamykania oddziałów szpitala miejskiego, brakiem ścieżek rowerowych, itp.

Nasza kasza
Nasza kasza

Mieli być DUMNI GLIWICZANIE.A tu kolyjorz położył ich na kolanie.Na gołe tyłki pięć bacików zafasował.Piast na ostatnim miejscu w tabeli wyladował.Pamiętajcie kurczaki,piszę to nie dla draki.TISZE JEDIOSZ DALSZE BUDIESZ !

ja234
ja234

I jeszcze ten kuriozalny filmik reklamowy piasta z głupawym hasłem dumni gliwiczanie. Dumni?? z czego? z kopaczy amatorów- słabeuszy?

Fan klub Denisa Gojko z Maciejowa

Dynis ! co je grane ? Abo co grane niy je.Zigarety przy klopsztandze nikt ci niy zafunduje.Kolejny roz gracie jak bez fuzekli.Niy ma ci Dynis ganba ?

Tomasz Kowalski

Extra kasa z naszych kieszeni idzie. Niech „Miasto” daje na prawdziwy sport, który daje zadowolenie, zdrowie i rozwój fizyczny i społeczny dzieciom i młodzieży. Niech dale też na profilaktykę zdrowotną poprzez kulturę fizyczną i propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia dorosłych.

Ale muszą mieć do tego choćby skromne zaplecze i wsparcie. Lepsze to niż kolejne łóżka kardiologiczne lub renty, nie uważasz?

Kuba Gałuszka Poczekaj, będziesz miał 40, 50, 60 lat, to zmieni Ci się optyka… Zobaczysz, jak trudno myśli o sporcie, zdrowym trybie życia, profilaktyce głowa zorana przez pracę i obowiązki oraz jak liczy się każdy grosz i wypatruje się promocji pepegów w Lidlu, żeby w czymś tam pójść na siłownie pod chmurką.

Kuba Gałuszka

Jeżeli ktoś jest w stanie zainteresować się sportem to znaczy, że ma na to zdrowie: są siłownię, są parki, są siłownię na powietrzu, są baseny, są rowery miejskie, jeżeli jeszcze mało to może warto zmienić kraj, a jeżeli to nie odpowiada, bo trzeba płacić, to był ustrój w którym więcej rzeczy zapewniało państwo a własność miała być wspólna ;)

Dorośli powinni sami o to zadbać, w końcu są dorośli

Pstrowski
Pstrowski

Portalowy „ekspert” pisatolubny nijaki Ampulke dokonując przedsezonowej analizy niebezpieczeństw u piasta nie zauważył.Już teraz widać ,że „ekspert”się sparzył.Beznadziejna obrona brak prawdziwego napastnika to przywary pisacika.No i ten Badi.”Bez Badi piast nie poradi”.Oczywiście jak na „eksperta” Ampulke dał głos o tych z za miedzy.Twierdził iż skład mają słaby.Widział konieczność (jak pisał)natychmiastowych a więc drogich transwerów do Górnika.Transferów nie było .Górnik gra .A piast s** w gacie na samą myśl o derbach.Ampulke wie co pisze.Ampulke się zna.Pisz dalej Ampulke ku pokrzepieniu serc brudoszalikowców z ul Opolskiej .Przed rozbiorami piasta krzepa serc was nie uchroni.Was już nie ma.

Ad
Ad

He, he, he :) a na Górniku znowu był komplet publiczności!

zołza
zołza

Znowu ? Jak zawsze !

ja234
ja234

Piast pokazał prawdziwą amatorszczyznę.Pokazali, że nie umieją grać.
Od razu widać ,że jest to słaby czwartoligowy klubik.