Nareszcie zwycięstwo! Piast Gliwice przełamał czarną serię w spotkaniu z Koroną Kielce

Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Koroną Kielce 2-0 (0-0) w sobotnim meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Michal Papadopulos i Sasa Zivec.

Już w 2. minucie meczu Korona stworzyła sobie groźną okazję. Łukasz Kosakiewicz dośrodkował z rzutu rożnego, a pojedynek w polu karnym wygrał Adnan Kovacević. Jego uderzenie wybronił jednak Jakub Szmatuła. Chwilę później bramkarz Piasta dobrze interweniował także przy dobitce Bartosza Rymaniaka.

W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze gości. Oni też oddali więcej strzałów. Na bramkę Piasta uderzali m.in. Kovacević, Żubrowski oraz Górski. Po stronie Niebiesko-Czerwonych z dystansu odpowiedział Patryk Dziczek. Żadna z drużyn nie zdołała jednak trafić do siatki i po 45. minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Piasta. Niebiesko-Czerwoni byli aktywni i często gościli w okolicach pola karnego Korony. Ich ataki przyniosły pozytywny efekt w 53. minucie, gdy do siatki trafił Michal Papadopulos. Niespełna kwadrans później było już 2-0, a na listę strzelców wpisał się Sasa Zivec.

W późniejszym fragmencie meczu Piast kontrolował grę i mógł strzelić kolejne bramki. Dużo szczęścia miał jednak bramkarz przyjezdnych Zlatan Alomerović, który nogami wybronił uderzenie Joela Valencii. W dobrej sytuacji znaleźli się także Patryk Dziczek i Stojan Vranjes, ale ich strzały były niecelne.

Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Na trybunach pojawiło się 4879 kibiców.

Hans

Dotacja z miasta dla 4879 fanatyków kiełbasy. Toż to paranoja… Dajcie na szpitale, domy dziecka, cokolwiek innego. Dno.

tezpodatnik
tezpodatnik

Ja wolę kiełbasę

Jad kiełbasiany na Piasta rany

Szlachta Gliwic się zdegradowała.W wojnie o darmowy ochłap omal się nie stratowała.Gardzę nimi.A piłkarzom gratuluję ligopomnego sukcesu !

bronek
bronek

Akcja kiełbasa zakończyła się totalną klapą dla jej pomysłodawców.Bo zamierzonego efektu nie przyniosła.Doping był jak zawsze ani lepszy ani gorszy.A liczba kibiców ? Również jak zawsze bez nowych.Swoich na stadionie sąsiadów znamy.Nowych nie oglądamy.Zresztą liczby bezwzględne są….bezwzględne.Również w oficjalnych komunikatach kibiców pierwszorazowych brak.

kibic Wiktor

Można ? Można.Da się ? Jak się da,to się da. Wiwat kiełbasa ! Połowa piastotłuczków pierwszy w ustach ten specjał miała. Tak sadzę patrząc na dantejskie sceny u podnóża Areny .Wstyd ! Nie orły to były.Nie kurczaki. Zwykłe prostaki

Hans
Hans

U podnóża czego?!

podium zmarnowaną szansą rozwoju Gliwic

a patologia zamiast kiełbasy powinna dostać słownik poprawnej polszczyzny,podręcznik dobrego wychowania,darmowa wizytę do dentysty oraz mydło i ręcznik

Mieczysław Łukasik

Trzeba solidnie grać to bez kiełbasy stadion będzie pełny.

Arkadiusz
Arkadiusz

Kiełbaska nic nie dała. Nawet w połowie stadion nie wypełniony. Widzów: 4879, teraz bigos czy fasolka.

żabojad

Nie – jestem zabawny jak Jerzy Kryszak naśladujący Mazowieckiego.

Arkadiusz
Arkadiusz

Tu masz pecha kolego, bo obrażasz swoich, tyle tylko że obiektywnych. Nie fanatyków. Twoim zdaniem taka promocja to dobry pomysł? Moim zdaniem chodzę na mecz, kibicować swoją drużynę. Ty idziesz, bo dostaniesz kiełbasę, tą która mogłaby dostać potrzebująca biedna rodzina. Wstyd mi za Ciebie.

żabojad
żabojad

Pomysł z kiełbasą lub z jakąkolwiek inna zachętą po to aby ściągnąć kibica na mecz jest dla mnie idiotyczny !!! Jeśli o mnie chodzi to przyszedłem na stadion 10 minut przed 18-tą po to, aby obejrzeć mecz, a nie obżerać się za darmochę. I nigdy niczego nie konsumuję na Okrzei bo obiad mam w domu. Bigosu ani fasolki nie polecam. Mimo świeżego powietrza. I nikogo nie obrażam. A pomoc potrzebującym to temat na zupełnie inną okazję, Arkadiuszu.

Arkadiusz
Arkadiusz

Zgadza się, ale musiałeś mnie poniżyć. Inaczej nie byłbyś sobą.

tezpodatnik
tezpodatnik

Ciekawe ile razy pomogłeś jakiejkolwiek biednej rodzinie? Naprawdę irytują mnie ludzie którzy chcą pomagać cudzymi rękami, pieniędzmi i czynami. Wbrew j1/10 kibiców Piasta i 1/2 kibiców Górnika ja lubię pójść na mecz zjeść kiełbaskę i napić się piwa a oni jak wolą drzeć ryja i skakać ich sprawa. Ja za tą kiełbaskę zapłaciłem w bilecie. Bardzo dobry pomysł dla ludzi którzy traktują mecz jako miło spędzone wolne chwile i rozrywkę.

tezpodatnik
tezpodatnik

Ja bym zjadł grochówkę.

Tuziemiec
Tuziemiec

W Arenie Brata Alberta (pamiętajcie to ja ,to premiera nazwy gliwickiego blaszaka) gliwiccy podatnicy zasponsorowali tam przebywającym ciepły posiłek,darmową kiełbasę.Co dalej ? Sadzę ,że pora na organizacię noclegów na Arenie dla 4879 obywateli.Nawet wygodnie leżąc zmieszczą się bez trudu.

FSM
FSM

Kibiców więcej nie będzie i tak, bo zwyczajnie ich nie ma..

Zeflik
Zeflik

Na Górniku są !

Wasz pan
Wasz pan

Bo tam szczewa kaszankę dostają BIEDAKI HINDENBURSKIE!!!

nnn
nnn

Panie pan.Więcej szacunku do siebie .Pisz pan to Pan z dużej litery.Wtedy z szacunkiem pochylą przed panem Panem głowy „ościenne frajery”

GLIWICZANIN
GLIWICZANIN

tak to prawda

Kibol
Kibol

na Górnik jeździ więcej gliwiczan niż na Piasta przychodzi:)))