Nożownika z Kopernika nie było? „Jedną z hipotez śledczych jest samookaleczenie” (TV)

Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie brutalnego napadu na osiedlu Kopernika.

Być może, żadnego nożownika nie było, a poszkodowana okaleczyła się sama. Taką informację kilka tygodni temu podał jeden z tabloidów i choć organy ścigania najpierw stanowczo ją zdementowały, teraz przyznają, że taka hipoteza jest brana pod uwagę.

– Doświadczeni policjanci byli bardzo zdziwieni tym zdarzeniem. Sposób działania sprawcy był tak nieadekwatny do przestępstwa, którego się dopuszczał, że uruchomiono jedną z hipotez śledczych o samookaleczeniu, ale równocześnie prowadzony jest wątek napaści i rozboju – mówi komisarz Marek Słomski z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Przypomnijmy, 12 sierpnia kobieta miała wybrać się na spacer do miasta po farbę do włosów. W chwili gdy podeszła na przystanek autobusowy, według jej zeznań, została zaatakowana przez mężczyznę w wieku 20-30 lat.
Nożownik miał wyskoczyć z krzaków, okładać ofiarę pięściami i zadać jej aż siedem ciosów nożem. Kobiecie pierwszej pomocy udzielili świadkowie, a za nożownikiem ruszyły policyjne poszukiwania. Ślad za nim jednak się szybko urwał, a poszkodowana nie była sobie w stanie przypomnieć jak sprawca wyglądał.

Sortuj wątki:   od najnowszych   |  chronologicznie  |  najwyżej ocenione
janosik
janosik

skoro nie bylo nozownika to skad swiadkowie ? a skoro sa swiadkowie i widzieli samookaleczenie to chyba sprawa jasna ?

Paweł GcE
Paweł GcE

A może chroni bliską jej osobę która była w stanie zrobić coś takiego ?

Obserwator
Obserwator

Biegły sądowy jest w stanie określić czy rany powstały w wyniku samookaleczenia czy czynu przestępczego. Przy okładaniu pięściami powstają zadrapania i siniaki a przy siedmiu pchnięciach noża – rany .Kobiecie pierwszej pomocy udzielili świadkowie . Ślad za sprawcą szybko urwał się ( czyli był).. Dużo jest niewiadomych i dlatego trwa prokuratorskie śledztwo….a poszkodowana nie musi wiedzieć jak wyglądał sprawca.

egon z gliwic
egon z gliwic

No jasne. To bylo do przewidzenia. Policja nie potrafi znalesc sprawcy napadu, wiec idzie na latwizne zeby zamknac slectwo. Tak wlasnie dziala gliwicka „policja”. Moze byc jesche inna hipoteza,a mianowice sprawca moze byc osoba wysoko postawiona,ktora chce zamkniecia sprawy. Smiech na sali!

PLK
PLK

To niech teraz organy ścigania ogłoszą sprostowanie, bo oczernienie os. Kopernika było gigantyczne i w dodatku wywołali na pewno u wielu starszych osób psychozę strachu! Mnie to akurat nie przestraszyło bo ta wersja od samego początku się tzw. kupy nie trzymała.

Obserwator
Obserwator
egon z gliwic: No jasne. To bylo do przewidzenia. Policja nie potrafi znalesc sprawcy napadu, wiec idzie na latwizne zeby zamknac slectwo. Tak wlasnie dziala gliwicka „policja”. Moze byc jesche inna hipoteza,a mianowice sprawca moze byc osoba wysoko postawiona,ktora chce zamkniecia sprawy. Smiech na sali! Prokurator wszczyna śledztwo i zleca wykonanie czynności policji . To on decyduje o zakończeniu czynności i o dalszych krokach tj: ewentualnym umorzeniu czy skierowaniu materiałów do Sądu z aktem oskarżenia . Co do „teorii spiskowej” @ egona z gliwic o wysoko postawionym sprawcy ( chcącym zamknięcia sprawy ), który biega z nożem po Koperniku i… Czytaj więcej »
Ampuła
Ampuła

PLK: To niech teraz organy ścigania ogłoszą sprostowanie, bo oczernienie os. Kopernika było gigantyczne i w dodatku wywołali na pewno u wielu starszych osób psychozę strachu! Mnie to akurat nie przestraszyło bo ta wersja od samego początku się tzw. kupy nie trzymała.

Znany motyw. Sprawca czujnie nasłuchuje wszelkich informacji o śledztwie i natychmiast nagłaśnia wątpliwości, jakie upublicznia policja, jeżeli są dla niego korzystne. Policja tylko czeka na takie reakcje.

egon z gliwic
egon z gliwic
Obserwator: Prokurator wszczyna śledztwo i zleca wykonanie czynności policji . To on decyduje o zakończeniu czynności i o dalszych krokach tj: ewentualnym umorzeniu czy skierowaniu materiałów do Sądu z aktem oskarżenia .Co do „teorii spiskowej” @ egona z gliwico wysoko postawionym sprawcy ( chcącym zamknięcia sprawy ), który biega z nożem po Koperniku i robi” kuku ” kobicie to od siebie dodam pytanie ” czy koło przystanku autobusowego nie rosła przypadkiem BRZOZA „? Brzoza byla w miejscu napadu na kobuete. Teraz uswiadomilem sobie ze tu nie jest winny sprawca, tylko organy odpowiedzialne za sciecie tej wlasnie „brzozy”. Bo efektem tego… Czytaj więcej »
2014
2014
PLK: To niech teraz organy ścigania ogłoszą sprostowanie, bo oczernienie os. Kopernika było gigantyczne i w dodatku wywołali na pewno u wielu starszych osób psychozę strachu! Kopernik to ” bardzo spokojne osiedle „. Starsi mieszkańcy osiedla pamiętają napad z użyciem ( postrzelenie ) z broni palnej przy ul: Gwiazdy Polarnej ( ślepa odnoga) właściciela kantoru znajdującego się na terenie dworca PKP w Gliwicach i kradzież posiadanych pieniędzy .Sprawcy uciekając rozbili się ( VW Golfem )na latarni przy ul:Perseusza- skrzyżowanie z ul: Oriona P Mieszkańcy pamiętają też poszukiwania sióstr bliźniaczek , które bawiły na podwórku przy ul: Centaura i ślad po… Czytaj więcej »
Rozbawiony
Rozbawiony

egon z gliwic: Brzoza byla w miejscu napadu na kobuete. Teraz uswiadomilem sobie ze tu nie jest winny sprawca, tylko organy odpowiedzialne za sciecie tej wlasnie „brzozy”. Bo efektem tego byl napad. Kiedy brzoza byla by w tym miejscu nie doszlo by do brutalnego napadu na kobietr, gdyz sprawca niemoglby znajdowac sie w miejscu gdzie znajdowala by sie ta brzoza. Naradza sie wiec pytanue kto tak naprawde jest odpowiedzialny za ten napad?!

Oczywiście Brzoza !

PLK
PLK

2014:
Kopernik to ” bardzo spokojne osiedle „.

Tyle że nie widzę żadnego powiązania z osiedlem skoro sprawcy byli za każdym razem z zewnątrz to mogło się to wszędzie zdarzyć. A że las łabędzki jest w pobliżu to fakt który być może powoduje że osiedle jest kojarzone ze wszystkimi przestępstwami które się dzieją w lesie. Posterunek policji na os. dawno zlikwidowano z braku zapotrzebowania, albo może jest jakiś dyżur 2h tygodniowo. W sumie to pewnie jak na innych osiedlach lub częściach miasta.

PLK
PLK

Ampuła:
Znany motyw. Sprawca czujnie nasłuchuje wszelkich informacji o śledztwie i natychmiast nagłaśnia wątpliwości, jakie upublicznia policja, jeżeli są dla niego korzystne. Policja tylko czeka na takie reakcje.

Co?!

krzysztof
krzysztof

Hm Zdziwiony policjant – dobre