“Proszę Państwa, jesteśmy na stadionie gliwickiego Muzeum!” (TV)

– Gliwickie Muzeum otworzyło wystawę, która jest poświęcona dziejom gliwickiej piłki nożnej

od czasów sprzed I wojny światowej do dzisiaj. – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum. – Myślę, że pomysł tej wystawy, który zrodził się dwa lata temu, ma swoją znakomitą kulminację. Piast Gliwice jest w ekstraklasie, piłka nożna świetnie się rozwija, mamy nowy stadion i ogromne wsparcie władz dla piłkarskiej ferajny. Dołączamy się do tego wsparcia…

[flashvideo file=”http://24gliwice.pl/tv/20120614_muzeum_piast.flv” /]Realizacja: Łukasz Gawin

– Ruszamy z fantastyczną wystawą poświęconą historii gliwickiego futbolu. Brzmi może banalnie, ale wystawa na pewno banalna nie jest – zachęca kurator wystawy Grzegorz Muzia.

Czas trwania wystawy: 15.06 ? 21.10.2012
Miejsce ekspozycji: Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a

poniedziałek nieczynne
wtorek 11:00-16:00
środa 9:00-15:00
czwartek 10:00-16:00
piątek 12:00-18:00
sobota 12:00-17:00
niedziela 11:00-17:00

Sortuj wątki:   od najnowszych | chronologicznie | najwyżej ocenione
Elo
Elo

na bank pójde zobaczyć :)

stary 1970 kibic Piasta
stary 1970 kibic Piasta

Sam pomysł uważam za dobry.Pozytywnym aspektem będzie to,że w przyszłosci “kibolka”będzie opowiadała dzieciom,wnukom o swojej zapewne jedynej w życiu wizycie w Muzeum.Godziny “przyjmowania tak znamienitych gości sugerują wizyty pod specjalnym nadzorem.

Jeden z wielu
Jeden z wielu

Fajny pomysł, fajna wystawa.

upadły anioł
upadły anioł

Znajac “aktywność” klubu PG na niwie promocji sadzę ,że procentowy udział w tworzeniu ekspozycji wynosi. 88% wykopany z woleja przez klub Grzegorz Muzia…10%WillaCaro…2% PG

żólta kartka
żólta kartka

POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO!!!! MAMY OPCJĘ ZEROWĄ…………………SMUDA .LATO WON!!!! ……………………………A wystawa w Willi taka sobie.

Anonimowo
Anonimowo

ciekawa wystawa ale nie jest wszystko tam pokazane ja posiadam wiele takich fotek zdjec od 45 roku do teraz pozdrawiam

imbir
imbir

drogi Anionimie, to zanies je do muzeum!!

Alicja
Alicja

Ciekawe, dlaczego na otwarciu nikogo z władz miasta nie było. Z klubu chyba też nie? Nie interesuje ich historia Piasta i innych klubów?

Anonimowo
Anonimowo

Alicja: Ciekawe, dlaczego na otwarciu nikogo z władz miasta nie było. Z klubu chyba też nie? Nie interesuje ich historia Piasta i innych klubów?

przeczytaj kom.nr4

Ampuła
Ampuła

Jak na taki temat dość błahy i wąski czasowo, to wystawa jest dobrze zaaranżowana, czytelna i całkiem urozmaicona. Zaczęło się nieciekawie, bo u wejścia na ekspozycję leży cielsko wielkiego łabędzia w konwulsjach… Potem jednak spędziłem godzinkę zwiedzania bez poczucia krzywdy i zniechęcenia. Bywalcom Luwru odradzam.

JURANT
JURANT

Fszystko super Jestek kibicem piasta od 30 lat chcialem zobaczyc ta wystawe ale niestety w sobote nikogo w muzeum nie bylo Czemu nie powiadomi sie ze muzeum bedzie zamkniete ?? Czy nie szanuje sie czyjegos czasu Porazka

wpDiscuz