„Proszę Państwa, jesteśmy na stadionie gliwickiego Muzeum!” (TV)

– Gliwickie Muzeum otworzyło wystawę, która jest poświęcona dziejom gliwickiej piłki nożnej

od czasów sprzed I wojny światowej do dzisiaj. – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum. – Myślę, że pomysł tej wystawy, który zrodził się dwa lata temu, ma swoją znakomitą kulminację. Piast Gliwice jest w ekstraklasie, piłka nożna świetnie się rozwija, mamy nowy stadion i ogromne wsparcie władz dla piłkarskiej ferajny. Dołączamy się do tego wsparcia…

[flashvideo file=”http://24gliwice.pl/tv/20120614_muzeum_piast.flv” /]Realizacja: Łukasz Gawin

– Ruszamy z fantastyczną wystawą poświęconą historii gliwickiego futbolu. Brzmi może banalnie, ale wystawa na pewno banalna nie jest – zachęca kurator wystawy Grzegorz Muzia.

Czas trwania wystawy: 15.06 ? 21.10.2012
Miejsce ekspozycji: Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a

poniedziałek nieczynne
wtorek 11:00-16:00
środa 9:00-15:00
czwartek 10:00-16:00
piątek 12:00-18:00
sobota 12:00-17:00
niedziela 11:00-17:00

komentarzy 11

  • Sam pomysł uważam za dobry.Pozytywnym aspektem będzie to,że w przyszłosci „kibolka”będzie opowiadała dzieciom,wnukom o swojej zapewne jedynej w życiu wizycie w Muzeum.Godziny „przyjmowania tak znamienitych gości sugerują wizyty pod specjalnym nadzorem.

  • Znajac „aktywność” klubu PG na niwie promocji sadzę ,że procentowy udział w tworzeniu ekspozycji wynosi. 88% wykopany z woleja przez klub Grzegorz Muzia…10%WillaCaro…2% PG

  • POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO!!!! MAMY OPCJĘ ZEROWĄ…………………SMUDA .LATO WON!!!! ……………………………A wystawa w Willi taka sobie.

  • ciekawa wystawa ale nie jest wszystko tam pokazane ja posiadam wiele takich fotek zdjec od 45 roku do teraz pozdrawiam

  • Ciekawe, dlaczego na otwarciu nikogo z władz miasta nie było. Z klubu chyba też nie? Nie interesuje ich historia Piasta i innych klubów?

  • Alicja: Ciekawe, dlaczego na otwarciu nikogo z władz miasta nie było. Z klubu chyba też nie? Nie interesuje ich historia Piasta i innych klubów?

    przeczytaj kom.nr4

  • Jak na taki temat dość błahy i wąski czasowo, to wystawa jest dobrze zaaranżowana, czytelna i całkiem urozmaicona. Zaczęło się nieciekawie, bo u wejścia na ekspozycję leży cielsko wielkiego łabędzia w konwulsjach… Potem jednak spędziłem godzinkę zwiedzania bez poczucia krzywdy i zniechęcenia. Bywalcom Luwru odradzam.

  • Fszystko super Jestek kibicem piasta od 30 lat chcialem zobaczyc ta wystawe ale niestety w sobote nikogo w muzeum nie bylo Czemu nie powiadomi sie ze muzeum bedzie zamkniete ?? Czy nie szanuje sie czyjegos czasu Porazka