Pułapki na pieszych. Połacie lodu zalegają przed przejściami. ZDM: „Przekazaliśmy sprawę do kontroli”

Pokonanie przejścia dla pieszych w centrum Gliwic w niektórych miejscach należałoby już chyba zaliczyć do sportów ekstremalnych.

Lód może się okazać prawdziwą pułapką, szczególnie starsze osoby narażone są na uraz. – Czy ktoś za to odpowiada? – pyta Czytelnik, który dzisiaj w tej sprawie specjalnie odwiedził naszą redakcję.

Minionej jesieni Zarząd Dróg Miejskich po raz kolejny wyłonił wykonawców zimowego utrzymania dróg na ten sezon. Pomimo, że śnieg od jakiegoś czasu przestał zaskakiwać drogowców, na chodnikach w wielu miejscach w centrum zalega lód.
Można zrozumieć, kiedy takie sytuacje zdarzają się na mało uczęszczanych uliczkach osiedlowych, ale na reprezentacyjnej ulicy Zwycięstwa jest to nie do pomyślenia.

– Nie wszystkie chodniki leżą w gestii ZDM. Na ogół obowiązek ich uprzątnięcia należy do zarządców obiektów. Inaczej to wygląda w przypadku przejść. To rzeczywiście należy do zadań ZDM.

– przyznaje w rozmowie z 24gliwice Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik ZDM. – Począwszy od ulicy Dworcowej podwykonawca rozpoczął już usuwanie oblodzenia. Jednakże przekazaliśmy sprawę do kontroli przez koordynatorów – dodaje.

Pozostaje nam wierzyć, że obrazki widoczne na zdjęciach powyżej szybko staną się nieaktualne.

komentarzy 60

Skomentuj