Szkoły nie ma, policja nie wiedziała? ZDM: „Oznakowanie zostanie przeniesione”

Niedawno na ul. Ziemowita pojawiły się znaki drogowe ostrzegające przed dziećmi przebiegającymi przez ulicę.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że szkoła, pod którą zostały umieszczone, od dwóch lat jest… zamknięta.

Pionowe i poziome znaki pojawiły się w tym miejscu na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.
– Z uwagi na fakt, iż Szkoła Podstawowa zlokalizowana przy ulicy Ziemowita 3 została zamknięta, przedmiotowe oznakowanie zostanie przeniesione w rejon Gimnazjum nr 1 przy ulicy Ziemowita nr 12 – informuje inspektor Andrzej Jędrzejowski z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Przypomnijmy, szkoła przy ul. Ziemowita 3 została zamknięta w 2011 roku. Miasto zadecydowało, że stan techniczny budynku nie pozwala na dalsze funkcjonowanie tej placówki.

Znak ostrzegawczy A-17 ostrzega przed miejscem szczególnie uczęszczanym przez dzieci. Umieszcza się go najczęściej w pobliżu szkół podstawowych, gimnazjów i placówek prowadzących zajęcia z dziećmi.

Sortuj wątki:   od najnowszych   |  chronologicznie  |  najwyżej ocenione
tomek
tomek

sa znaki- zle, nie ma- zle
dajcie sobie na luz

Magiczna
Magiczna

Szkoła też jest po drugiej stronie . Gimnazjum nr 1 i OHP


RED: Znak, o którym piszemy nie dotyczy drugiej strony, bo to oznaczałoby, że został namalowany „do góry nogami” i na niewłaściwym pasie.

Jurand ze Spychowa
Jurand ze Spychowa

hahahahahaha :D brawo! jak ja kocham zycie w tym miescie! tutaj nie mozna sie nudzic pomimo tego, ze imprez kulturalnych jest jak na lekarstwo. kazdego dnia mozna miec ubaw po pachy!

OkO
OkO

Niech ktoś mnie przekona, że Gliwicami zarządzają ludzie mądrzy?

Prawdziwa Gliwiczanka
Prawdziwa Gliwiczanka

mi się ten znak kojarzy z dzieckiem uciekającym przed kimś z budynku znajdującego się za szkołą:PPP

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

Malujący wykazali się wręcz niespotykaną inteligencją (~60).

wafelek-wiesia
wafelek-wiesia

A na Zabinskiego doprosic sie nie mozna:)

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

Czepiacie się. A to jest tylko szewski poniedziałek.
A pan andziu jest jeszcze na „cyku”.

Mam pytanie. Jak technicznie ZDM chce przenieść znak w inne miejsce?.
Niech inspektor Andrzej Jędrzejowski opisze tę czynność w następujących po sobie etapach.

Ośmieszacie siebie samych jak i to miasto. ***** dziękujemy.

Xsenofob
Xsenofob

Ostatni Sprawiedliwy:
Mam pytanie. Jak technicznie ZDM chce przenieść znak w inne miejsce?.

Ja bym proponował zwinąć ten kawałek asfaltu, przenieść rulon w inne miejsce i tam rozwinąć :-)

Upadły anioł
Upadły anioł

Wymowa tego znaku jest zupełnie inna.CZMYCHAJCIE DZIATKI PRZED PEDOFILAMI W SUTANNACH. Namalowany został na terenie „Gliwickiego Watykanu” wiec jest na swoim miejscu.

gość
gość

Na ulicy Hutniczej zlikwidowali jedyne przejście dla dzieciaków które ido od strony ul Jagielońskiej do szkoły podstawowej nr 36.Czy ktoś z ZDM pomyśli o tych dzieciakach które przedzierają się przez budowę DTŚ zanim stanie się tragedia .Mam nadzieję że ten idiota który kazał zwinąć znaki z przejścia na ul Hutniczej zacznie myśleć i zrobi z tym to co powinien czyli porządnego oznakowania i wymalowania przejścia łącznie z sygnalizacją świetlną.

Frenki goł tu Holyłud
Frenki goł tu Holyłud

gość: Na ulicy Hutniczej zlikwidowali jedyne przejście dla dzieciaków które ido od stronyul Jagielońskiej do szkoły podstawowej nr 36.Czy ktoś z ZDM pomyśli o tych dzieciakach które przedzierają się przez budowę DTŚ zanim stanie się tragedia .Mam nadzieję że ten idiota który kazał zwinąć znaki z przejścia na ul Hutniczej zacznie myśleć i zrobi z tym to co powinien czyli porządnego oznakowania i wymalowania przejścia łącznie z sygnalizacją świetlną.

Przecież Ratusz obiecał „odciętym” dojazd podstawionymi autokarami.Kolejne robienie w wała mieszkańców.

Urko
Urko

„…zostanie przeniesione ..” Razem z asfaltem ? Super . Można będzie zacząć remont kolejnej ulicy , oczywiście wraz z wyłączeniem jej z ruchu do 2016 r . :-)

hqw
hqw

Xsenofob:
Ja bym proponował zwinąć ten kawałek asfaltu, przenieść rulon w inne miejsce i tam rozwinąć :-)

Może rozwinąć go w holu dworca tuż przy instalacji trawy ;)

Obserwator
Obserwator

Przecież nic się nie stało ………….. Kolejna ” przemyślana ” Gliwicka inwestycja………Kosztami obciążony powinien zostać urzędnik podejmujacy decyzjię o realizacji inewstycji

Frenki goł tu Holyłud
Frenki goł tu Holyłud

Obserwator: Przecież nic się nie stało ………….. Kolejna ” przemyślana ” Gliwickainwestycja………Kosztami obciążony powinien zostać urzędnik podejmujacy decyzjię o realizacji inewstycji

Wiesz co .Puknij się w głowę ,podskocz trzy razy.Inwestycja ? Sam naśmiewam się z głupawek magistratu.Lecz ty brniesz w opary absurdu.Inwestycja.

ja234
ja234

Przeniesione znaczy się…zdrapana i pomalowane gdzie indziej???ktoś tam w ogóle myśli..

Obserwator
Obserwator

„Frenki goł tu Holyłud”..Piszesz cyt ..”Wiesz co .Puknij się w głowę ,podskocz trzy razy.Inwestycja ? Sam naśmiewam się z głupawek magistratu.LECZ TY BRNIESZ W OPARY ABSURDU .Inwestycja.” Tak brne …. A Ty twierdzisz ,że opisana sytułacja nie jest absurdalna ???????? Dla mnie jako komentujacego temat jest ABSURDALNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!A pukać się i podskoczyć trzy razy powinna zrobić to osoba zlecająca te prace. Chyba ,że ” zleceniodawcą ” tych prac jesteś TY??????

on
on

I żeby uściślić!
Nie szkoła została zamnknięta w 2011 roku, tylko BUDYNEK szkoły mieszczący się przy ul. księcia Ziemowita 3!
W skład szkoły wchodziła nie tylko Szkoła Podstawowa nr 24, ale też i Gimnazjum nr 21 i Szkoła Przysposabiajaca nr 2 – placówki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Zespół szkół został rozwiązny i 2 szkoły zlikwidowane z dniem 1 IX 2013 r.
A budynek?
Przejęła kuria – na CELE EDUKACYJNE! – oby płacz i obraz wypędzonych uczniów śnił się księżom po nocach!!!

Prawdziwa Gliwiczanka
Prawdziwa Gliwiczanka

o wiele lepszy żart zdm zrobił na chorzowskiej przy skrzyżowaniu z poniatowskiego, zwęził pas prowadzący w stronę centrum, zdaje się, żeby było łatwiej wymijać ewentualny autobus na przystanku na pasie przeciwnym, w rezultacie tworzą się mega korki w stronę centrum, kierowcy wymijają ustawiających się do skrętu w lewo jeżdżąc po wysepce dla autobusu a wystarczyło nie zwężać tylko na nieczynnym torowisku ułożyć trochę kostki i zrobić zatoczkę dla busa. pewnie torowisko jest własnością tramwajów śląskich ale dogadanie się chyba byłoby możliwe?

AndrzejD
AndrzejD

Ostatni Sprawiedliwy: Czepiacie się. A to jest tylko szewski poniedziałek.
A pan andziu jest jeszcze na „cyku”.Mam pytanie. Jak technicznie ZDM chce przenieść znak w inne miejsce?.
Niech inspektor Andrzej Jędrzejowski opisze tę czynność w następujących po sobie etapach.Ośmieszacie siebie samych jak i to miasto. ***** dziękujemy.

…no jak to jak przeniosą ?
najpierw zaznaczą: shift-end a potem robią ctrl-x, ctrl-v
i już :)

shadowman83
shadowman83

I jak teraz pomyślę, że kiedyś ZDM darzyłem szacunkiem to aż sam z siebie się śmieję.
Wydaje im się że to My jesteśmy dla Nich, a to Oni są dla Nas.

Ciekawe co by było gdyby tak mieszkańcy się zorganizowali w jakiejś grupie i złożyli pozew przeciwko ZDM o nieudolność, niedopełnianie obowiązków i lekceważenie sygnałów dotyczących zagrożeń oraz działanie na szkodę (od lat nieremontowane drogi a zatem zwiększone zużycie pojazdów) użytkowników gliwickich dróg. W końcu nawet w przy ewentualnej przegranej sprawie koszty są takie same a dzielą się na ilość osób. A im więcej osób tym mniejsze koszty.

kostek brukowy
kostek brukowy

Przecież jest to doskonały żart-komentarz do dyskusji ogólnopolskiej na wiadomy temat. Zaraz znajdziemy to w prasie

Obserwator
Obserwator
Zadałem sobie troszeczkę trudu i przejechałem ul: Ziemowita i zobaczyłem to ” wielkopomne dzieło ” ZDM.( nie piszę w cudzysłowie inwestycja bo nie wolno obrażać poglądu „Frenki goł tu Holyłud ). I cóż tam zobaczyłem..??? Opisane oznaczenie na jezdni jest absurdalne ???????? Nie zamierzam pukać się w głowę i podskoczyć trzy lecz nadal twierdzą ,że powinna to zrobić pracownik ZDM zlecający do wykonania w tych miejscach takich oznaczenień. Przy okazji jestem ciekawy w jaki sposób pan A Jędrzejewski zamierza przenieść w inne miejsce namalowane na jezdni znaki? cyt z art ….”przedmiotowe oznakowanie zostanie przeniesione w rejon Gimnazjum nr 1 przy… Czytaj więcej »
Obserwator
Obserwator

Mam minusy .Chyba trafiłem na niezadowolonych pracowników ZDM .( Dla usciślenia moje uwagi nie dotyczą oznacznia pionowego przejść dla pieszych w obrębie ul: Ziemowita ). Dobrze by było żeby jeszcze kierujący samochodami zwolnili i pamiętali o przechodzących w tym miejscu przez jezdnię dzieciach .

wpDiscuz