Szkoły nie ma, policja nie wiedziała? ZDM: „Oznakowanie zostanie przeniesione”

Niedawno na ul. Ziemowita pojawiły się znaki drogowe ostrzegające przed dziećmi przebiegającymi przez ulicę.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że szkoła, pod którą zostały umieszczone, od dwóch lat jest… zamknięta.

Pionowe i poziome znaki pojawiły się w tym miejscu na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.
– Z uwagi na fakt, iż Szkoła Podstawowa zlokalizowana przy ulicy Ziemowita 3 została zamknięta, przedmiotowe oznakowanie zostanie przeniesione w rejon Gimnazjum nr 1 przy ulicy Ziemowita nr 12 – informuje inspektor Andrzej Jędrzejowski z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Przypomnijmy, szkoła przy ul. Ziemowita 3 została zamknięta w 2011 roku. Miasto zadecydowało, że stan techniczny budynku nie pozwala na dalsze funkcjonowanie tej placówki.

Znak ostrzegawczy A-17 ostrzega przed miejscem szczególnie uczęszczanym przez dzieci. Umieszcza się go najczęściej w pobliżu szkół podstawowych, gimnazjów i placówek prowadzących zajęcia z dziećmi.

komentarzy 30

 • Szkoła też jest po drugiej stronie . Gimnazjum nr 1 i OHP


  RED: Znak, o którym piszemy nie dotyczy drugiej strony, bo to oznaczałoby, że został namalowany „do góry nogami” i na niewłaściwym pasie.

 • hahahahahaha :D brawo! jak ja kocham zycie w tym miescie! tutaj nie mozna sie nudzic pomimo tego, ze imprez kulturalnych jest jak na lekarstwo. kazdego dnia mozna miec ubaw po pachy!

 • mi się ten znak kojarzy z dzieckiem uciekającym przed kimś z budynku znajdującego się za szkołą:PPP

 • Czepiacie się. A to jest tylko szewski poniedziałek.
  A pan andziu jest jeszcze na „cyku”.

  Mam pytanie. Jak technicznie ZDM chce przenieść znak w inne miejsce?.
  Niech inspektor Andrzej Jędrzejowski opisze tę czynność w następujących po sobie etapach.

  Ośmieszacie siebie samych jak i to miasto. ***** dziękujemy.

 • Wymowa tego znaku jest zupełnie inna.CZMYCHAJCIE DZIATKI PRZED PEDOFILAMI W SUTANNACH. Namalowany został na terenie „Gliwickiego Watykanu” wiec jest na swoim miejscu.

 • Na ulicy Hutniczej zlikwidowali jedyne przejście dla dzieciaków które ido od strony ul Jagielońskiej do szkoły podstawowej nr 36.Czy ktoś z ZDM pomyśli o tych dzieciakach które przedzierają się przez budowę DTŚ zanim stanie się tragedia .Mam nadzieję że ten idiota który kazał zwinąć znaki z przejścia na ul Hutniczej zacznie myśleć i zrobi z tym to co powinien czyli porządnego oznakowania i wymalowania przejścia łącznie z sygnalizacją świetlną.

 • gość: Na ulicy Hutniczej zlikwidowali jedyne przejście dla dzieciaków które ido od stronyul Jagielońskiej do szkoły podstawowej nr 36.Czy ktoś z ZDM pomyśli o tych dzieciakach które przedzierają się przez budowę DTŚ zanim stanie się tragedia .Mam nadzieję że ten idiota który kazał zwinąć znaki z przejścia na ul Hutniczej zacznie myśleć i zrobi z tym to co powinien czyli porządnego oznakowania i wymalowania przejścia łącznie z sygnalizacją świetlną.

  Przecież Ratusz obiecał „odciętym” dojazd podstawionymi autokarami.Kolejne robienie w wała mieszkańców.

 • „…zostanie przeniesione ..” Razem z asfaltem ? Super . Można będzie zacząć remont kolejnej ulicy , oczywiście wraz z wyłączeniem jej z ruchu do 2016 r . :-)

 • Xsenofob:
  Ja bym proponował zwinąć ten kawałek asfaltu, przenieść rulon w inne miejsce i tam rozwinąć :-)

  Może rozwinąć go w holu dworca tuż przy instalacji trawy ;)

 • Przecież nic się nie stało ………….. Kolejna ” przemyślana ” Gliwicka inwestycja………Kosztami obciążony powinien zostać urzędnik podejmujacy decyzjię o realizacji inewstycji

 • Obserwator: Przecież nic się nie stało ………….. Kolejna ” przemyślana ” Gliwickainwestycja………Kosztami obciążony powinien zostać urzędnik podejmujacy decyzjię o realizacji inewstycji

  Wiesz co .Puknij się w głowę ,podskocz trzy razy.Inwestycja ? Sam naśmiewam się z głupawek magistratu.Lecz ty brniesz w opary absurdu.Inwestycja.

 • „Frenki goł tu Holyłud”..Piszesz cyt ..”Wiesz co .Puknij się w głowę ,podskocz trzy razy.Inwestycja ? Sam naśmiewam się z głupawek magistratu.LECZ TY BRNIESZ W OPARY ABSURDU .Inwestycja.” Tak brne …. A Ty twierdzisz ,że opisana sytułacja nie jest absurdalna ???????? Dla mnie jako komentujacego temat jest ABSURDALNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!A pukać się i podskoczyć trzy razy powinna zrobić to osoba zlecająca te prace. Chyba ,że ” zleceniodawcą ” tych prac jesteś TY??????

 • I żeby uściślić!
  Nie szkoła została zamnknięta w 2011 roku, tylko BUDYNEK szkoły mieszczący się przy ul. księcia Ziemowita 3!
  W skład szkoły wchodziła nie tylko Szkoła Podstawowa nr 24, ale też i Gimnazjum nr 21 i Szkoła Przysposabiajaca nr 2 – placówki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
  Zespół szkół został rozwiązny i 2 szkoły zlikwidowane z dniem 1 IX 2013 r.
  A budynek?
  Przejęła kuria – na CELE EDUKACYJNE! – oby płacz i obraz wypędzonych uczniów śnił się księżom po nocach!!!

 • o wiele lepszy żart zdm zrobił na chorzowskiej przy skrzyżowaniu z poniatowskiego, zwęził pas prowadzący w stronę centrum, zdaje się, żeby było łatwiej wymijać ewentualny autobus na przystanku na pasie przeciwnym, w rezultacie tworzą się mega korki w stronę centrum, kierowcy wymijają ustawiających się do skrętu w lewo jeżdżąc po wysepce dla autobusu a wystarczyło nie zwężać tylko na nieczynnym torowisku ułożyć trochę kostki i zrobić zatoczkę dla busa. pewnie torowisko jest własnością tramwajów śląskich ale dogadanie się chyba byłoby możliwe?

 • Ostatni Sprawiedliwy: Czepiacie się. A to jest tylko szewski poniedziałek.
  A pan andziu jest jeszcze na „cyku”.Mam pytanie. Jak technicznie ZDM chce przenieść znak w inne miejsce?.
  Niech inspektor Andrzej Jędrzejowski opisze tę czynność w następujących po sobie etapach.Ośmieszacie siebie samych jak i to miasto. ***** dziękujemy.

  …no jak to jak przeniosą ?
  najpierw zaznaczą: shift-end a potem robią ctrl-x, ctrl-v
  i już :)

 • I jak teraz pomyślę, że kiedyś ZDM darzyłem szacunkiem to aż sam z siebie się śmieję.
  Wydaje im się że to My jesteśmy dla Nich, a to Oni są dla Nas.

  Ciekawe co by było gdyby tak mieszkańcy się zorganizowali w jakiejś grupie i złożyli pozew przeciwko ZDM o nieudolność, niedopełnianie obowiązków i lekceważenie sygnałów dotyczących zagrożeń oraz działanie na szkodę (od lat nieremontowane drogi a zatem zwiększone zużycie pojazdów) użytkowników gliwickich dróg. W końcu nawet w przy ewentualnej przegranej sprawie koszty są takie same a dzielą się na ilość osób. A im więcej osób tym mniejsze koszty.

 • Przecież jest to doskonały żart-komentarz do dyskusji ogólnopolskiej na wiadomy temat. Zaraz znajdziemy to w prasie

 • Zadałem sobie troszeczkę trudu i przejechałem ul: Ziemowita i zobaczyłem to ” wielkopomne dzieło ” ZDM.( nie piszę w cudzysłowie inwestycja bo nie wolno obrażać poglądu „Frenki goł tu Holyłud ). I cóż tam zobaczyłem..??? Opisane oznaczenie na jezdni jest absurdalne ???????? Nie zamierzam pukać się w głowę i podskoczyć trzy lecz nadal twierdzą ,że powinna to zrobić pracownik ZDM zlecający do wykonania w tych miejscach takich oznaczenień. Przy okazji jestem ciekawy w jaki sposób pan A Jędrzejewski zamierza przenieść w inne miejsce namalowane na jezdni znaki? cyt z art ….”przedmiotowe oznakowanie zostanie przeniesione w rejon Gimnazjum nr 1 przy ulicy Ziemowita nr 12 – informuje inspektor Andrzej Jędrzejowski z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. Ciekawe czy w/w był przy ul: Ziemowita i naocznie widział o czym mówi??? Bo mam w tej mierze wątpliwości !!!!!

 • Mam minusy .Chyba trafiłem na niezadowolonych pracowników ZDM .( Dla usciślenia moje uwagi nie dotyczą oznacznia pionowego przejść dla pieszych w obrębie ul: Ziemowita ). Dobrze by było żeby jeszcze kierujący samochodami zwolnili i pamiętali o przechodzących w tym miejscu przez jezdnię dzieciach .