Szkoły nie ma, policja nie wiedziała? ZDM: „Oznakowanie zostanie przeniesione”

Niedawno na ul. Ziemowita pojawiły się znaki drogowe ostrzegające przed dziećmi przebiegającymi przez ulicę.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że szkoła, pod którą zostały umieszczone, od dwóch lat jest… zamknięta.

Pionowe i poziome znaki pojawiły się w tym miejscu na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.
– Z uwagi na fakt, iż Szkoła Podstawowa zlokalizowana przy ulicy Ziemowita 3 została zamknięta, przedmiotowe oznakowanie zostanie przeniesione w rejon Gimnazjum nr 1 przy ulicy Ziemowita nr 12 – informuje inspektor Andrzej Jędrzejowski z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Przypomnijmy, szkoła przy ul. Ziemowita 3 została zamknięta w 2011 roku. Miasto zadecydowało, że stan techniczny budynku nie pozwala na dalsze funkcjonowanie tej placówki.

Znak ostrzegawczy A-17 ostrzega przed miejscem szczególnie uczęszczanym przez dzieci. Umieszcza się go najczęściej w pobliżu szkół podstawowych, gimnazjów i placówek prowadzących zajęcia z dziećmi.

komentarze: 30

 • sa znaki- zle, nie ma- zle
  dajcie sobie na luz

 • Szkoła też jest po drugiej stronie . Gimnazjum nr 1 i OHP


  RED: Znak, o którym piszemy nie dotyczy drugiej strony, bo to oznaczałoby, że został namalowany „do góry nogami” i na niewłaściwym pasie.

 • hahahahahaha :D brawo! jak ja kocham zycie w tym miescie! tutaj nie mozna sie nudzic pomimo tego, ze imprez kulturalnych jest jak na lekarstwo. kazdego dnia mozna miec ubaw po pachy!

 • Niech ktoś mnie przekona, że Gliwicami zarządzają ludzie mądrzy?

 • mi się ten znak kojarzy z dzieckiem uciekającym przed kimś z budynku znajdującego się za szkołą:PPP

 • Malujący wykazali się wręcz niespotykaną inteligencją (~60).

 • A na Zabinskiego doprosic sie nie mozna:)

 • Czepiacie się. A to jest tylko szewski poniedziałek.
  A pan andziu jest jeszcze na „cyku”.

  Mam pytanie. Jak technicznie ZDM chce przenieść znak w inne miejsce?.
  Niech inspektor Andrzej Jędrzejowski opisze tę czynność w następujących po sobie etapach.

  Ośmieszacie siebie samych jak i to miasto. ***** dziękujemy.

 • Ostatni Sprawiedliwy:
  Mam pytanie. Jak technicznie ZDM chce przenieść znak w inne miejsce?.

  Ja bym proponował zwinąć ten kawałek asfaltu, przenieść rulon w inne miejsce i tam rozwinąć :-)

 • Wymowa tego znaku jest zupełnie inna.CZMYCHAJCIE DZIATKI PRZED PEDOFILAMI W SUTANNACH. Namalowany został na terenie „Gliwickiego Watykanu” wiec jest na swoim miejscu.

 • Na ulicy Hutniczej zlikwidowali jedyne przejście dla dzieciaków które ido od strony ul Jagielońskiej do szkoły podstawowej nr 36.Czy ktoś z ZDM pomyśli o tych dzieciakach które przedzierają się przez budowę DTŚ zanim stanie się tragedia .Mam nadzieję że ten idiota który kazał zwinąć znaki z przejścia na ul Hutniczej zacznie myśleć i zrobi z tym to co powinien czyli porządnego oznakowania i wymalowania przejścia łącznie z sygnalizacją świetlną.

 • gość: Na ulicy Hutniczej zlikwidowali jedyne przejście dla dzieciaków które ido od stronyul Jagielońskiej do szkoły podstawowej nr 36.Czy ktoś z ZDM pomyśli o tych dzieciakach które przedzierają się przez budowę DTŚ zanim stanie się tragedia .Mam nadzieję że ten idiota który kazał zwinąć znaki z przejścia na ul Hutniczej zacznie myśleć i zrobi z tym to co powinien czyli porządnego oznakowania i wymalowania przejścia łącznie z sygnalizacją świetlną.

  Przecież Ratusz obiecał „odciętym” dojazd podstawionymi autokarami.Kolejne robienie w wała mieszkańców.

 • „…zostanie przeniesione ..” Razem z asfaltem ? Super . Można będzie zacząć remont kolejnej ulicy , oczywiście wraz z wyłączeniem jej z ruchu do 2016 r . :-)

 • Xsenofob:
  Ja bym proponował zwinąć ten kawałek asfaltu, przenieść rulon w inne miejsce i tam rozwinąć :-)

  Może rozwinąć go w holu dworca tuż przy instalacji trawy ;)

 • Przecież nic się nie stało ………….. Kolejna ” przemyślana ” Gliwicka inwestycja………Kosztami obciążony powinien zostać urzędnik podejmujacy decyzjię o realizacji inewstycji

 • Obserwator: Przecież nic się nie stało ………….. Kolejna ” przemyślana ” Gliwickainwestycja………Kosztami obciążony powinien zostać urzędnik podejmujacy decyzjię o realizacji inewstycji

  Wiesz co .Puknij się w głowę ,podskocz trzy razy.Inwestycja ? Sam naśmiewam się z głupawek magistratu.Lecz ty brniesz w opary absurdu.Inwestycja.

 • Przeniesione znaczy się…zdrapana i pomalowane gdzie indziej???ktoś tam w ogóle myśli..

 • „Frenki goł tu Holyłud”..Piszesz cyt ..”Wiesz co .Puknij się w głowę ,podskocz trzy razy.Inwestycja ? Sam naśmiewam się z głupawek magistratu.LECZ TY BRNIESZ W OPARY ABSURDU .Inwestycja.” Tak brne …. A Ty twierdzisz ,że opisana sytułacja nie jest absurdalna ???????? Dla mnie jako komentujacego temat jest ABSURDALNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!A pukać się i podskoczyć trzy razy powinna zrobić to osoba zlecająca te prace. Chyba ,że ” zleceniodawcą ” tych prac jesteś TY??????

 • I żeby uściślić!
  Nie szkoła została zamnknięta w 2011 roku, tylko BUDYNEK szkoły mieszczący się przy ul. księcia Ziemowita 3!
  W skład szkoły wchodziła nie tylko Szkoła Podstawowa nr 24, ale też i Gimnazjum nr 21 i Szkoła Przysposabiajaca nr 2 – placówki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
  Zespół szkół został rozwiązny i 2 szkoły zlikwidowane z dniem 1 IX 2013 r.
  A budynek?
  Przejęła kuria – na CELE EDUKACYJNE! – oby płacz i obraz wypędzonych uczniów śnił się księżom po nocach!!!

 • o wiele lepszy żart zdm zrobił na chorzowskiej przy skrzyżowaniu z poniatowskiego, zwęził pas prowadzący w stronę centrum, zdaje się, żeby było łatwiej wymijać ewentualny autobus na przystanku na pasie przeciwnym, w rezultacie tworzą się mega korki w stronę centrum, kierowcy wymijają ustawiających się do skrętu w lewo jeżdżąc po wysepce dla autobusu a wystarczyło nie zwężać tylko na nieczynnym torowisku ułożyć trochę kostki i zrobić zatoczkę dla busa. pewnie torowisko jest własnością tramwajów śląskich ale dogadanie się chyba byłoby możliwe?

 • Ostatni Sprawiedliwy: Czepiacie się. A to jest tylko szewski poniedziałek.
  A pan andziu jest jeszcze na „cyku”.Mam pytanie. Jak technicznie ZDM chce przenieść znak w inne miejsce?.
  Niech inspektor Andrzej Jędrzejowski opisze tę czynność w następujących po sobie etapach.Ośmieszacie siebie samych jak i to miasto. ***** dziękujemy.

  …no jak to jak przeniosą ?
  najpierw zaznaczą: shift-end a potem robią ctrl-x, ctrl-v
  i już :)

 • I jak teraz pomyślę, że kiedyś ZDM darzyłem szacunkiem to aż sam z siebie się śmieję.
  Wydaje im się że to My jesteśmy dla Nich, a to Oni są dla Nas.

  Ciekawe co by było gdyby tak mieszkańcy się zorganizowali w jakiejś grupie i złożyli pozew przeciwko ZDM o nieudolność, niedopełnianie obowiązków i lekceważenie sygnałów dotyczących zagrożeń oraz działanie na szkodę (od lat nieremontowane drogi a zatem zwiększone zużycie pojazdów) użytkowników gliwickich dróg. W końcu nawet w przy ewentualnej przegranej sprawie koszty są takie same a dzielą się na ilość osób. A im więcej osób tym mniejsze koszty.

 • Przecież jest to doskonały żart-komentarz do dyskusji ogólnopolskiej na wiadomy temat. Zaraz znajdziemy to w prasie

 • Zadałem sobie troszeczkę trudu i przejechałem ul: Ziemowita i zobaczyłem to ” wielkopomne dzieło ” ZDM.( nie piszę w cudzysłowie inwestycja bo nie wolno obrażać poglądu „Frenki goł tu Holyłud ). I cóż tam zobaczyłem..??? Opisane oznaczenie na jezdni jest absurdalne ???????? Nie zamierzam pukać się w głowę i podskoczyć trzy lecz nadal twierdzą ,że powinna to zrobić pracownik ZDM zlecający do wykonania w tych miejscach takich oznaczenień. Przy okazji jestem ciekawy w jaki sposób pan A Jędrzejewski zamierza przenieść w inne miejsce namalowane na jezdni znaki? cyt z art ….”przedmiotowe oznakowanie zostanie przeniesione w rejon Gimnazjum nr 1 przy ulicy Ziemowita nr 12 – informuje inspektor Andrzej Jędrzejowski z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. Ciekawe czy w/w był przy ul: Ziemowita i naocznie widział o czym mówi??? Bo mam w tej mierze wątpliwości !!!!!

 • Mam minusy .Chyba trafiłem na niezadowolonych pracowników ZDM .( Dla usciślenia moje uwagi nie dotyczą oznacznia pionowego przejść dla pieszych w obrębie ul: Ziemowita ). Dobrze by było żeby jeszcze kierujący samochodami zwolnili i pamiętali o przechodzących w tym miejscu przez jezdnię dzieciach .

 • Obserwator: Zadałem sobie troszeczkę trudu i przejechałem ul: Ziemowita i zobaczyłem to ” wielkopomne dzieło ” ZDM.( nie piszę w cudzysłowie inwestycja bo nie wolno obrażaćpoglądu „Frenki goł tu Holyłud ). I cóż tam zobaczyłem..??? Opisane oznaczenie na jezdnijest absurdalne ???????? Nie zamierzam pukać się w głowę i podskoczyć trzylecz nadal twierdzą ,że powinna to zrobićpracownik ZDMzlecającydo wykonaniaw tych miejscach takich oznaczenień.Przy okazji jestem ciekawy w jaki sposób pan A Jędrzejewski zamierza przenieść w inne miejsce namalowane na jezdni znaki? cyt z art ….”przedmiotowe oznakowanie zostanie przeniesione w rejon Gimnazjum nr 1 przy ulicy Ziemowita nr 12 – informuje inspektor Andrzej Jędrzejowski z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. Ciekawe czy w/w był przy ul: Ziemowita i naocznie widział o czym mówi??? Bo mam w tej mierze wątpliwości !!!!!

  Szanowny Panie! Szkoda ,że nie zadał sobie Pan troszeczkę więcej trudu aby zrozumieć przez siebie napisany kom.nr.15 oraz moja polemikę zawartą w kom.nr.16 w którym to odniosłem się JEDYNIE krytycznie do nazwania przez Pana błazenady-fuszerki,malowanki asfaltowej – INWESTYCJĄ pisaną bez dwóch małych kreseczek z przodu oraz tyłu.Aby użyć krytycznych określeń typu błazenada,fuszerka w przeciwieństwie do pana nie potrzebuję zadawać sobie „troszeczki”trudu aby zobaczyć i zinterpretować coś doskonale widać na zdjęciu redakcyjnym.Pozdrawiam.

 • Obserwator: Zadałem sobie troszeczkę trudu i przejechałem ul: Ziemowita i zobaczyłem to ” wielkopomne dzieło ” ZDM.

  Dziadku było sobie zadać więcej trudu.Było pojechać do Włoch sprawdzić czy Costa Concordię rzeczywiście postawili.Jak widać katastrofen turystyka trzyma się mocno.Równie mocno jak emeryci stękający nad cena benzyny.Szkoda,ze nie nad cena rozumu……………

  Obserwator: Mam minusy .Chyba trafiłem na niezadowolonych pracowników ZDM .

 • co do komentarza 1: brawo,
  jesli chodzi o komentarz 8: Do Ostatniego sprawedliwego. Wykaz sie odrobine szacunkiem… na cyku to moze ty chodzisz skoro tak piszesz i andziu to moze byc twoj kumpel,
  natomiast co do 11: hutnicza znam dokladnie bo jezdze na franciszkanska do szkoly, panie, dts przy hutniczej, franciszkanskiej i robotniczej jest to teren budowy, skoro chcesz aby dzieci chodzily po nim to wysli tam swoje dzieci niech uciekaja przed koparkami:);
  i na koniec komentarz 20, Widze ze jezdzi pani czesto ta droga, ale chyba pani tylko patrzy w lusterko, aby poprawic makijaz, gdyz problem korkow byl ale od drugiej strony, gdy swiecilo sie zielone swiatlo i zamias ruch isc do przodu to zatrzymywal go autobus zatrzymujac sie na jezdni, a teraz mozna go ominiac.. ale zapwene ma pani racje.. glupoty :);


 • jesli chodzi o komentarz 8: Do Ostatniego sprawedliwego. Wykaz sie odrobine szacunkiem… na cyku to moze ty chodzisz skoro tak piszesz i andziu to moze byc twoj kumpel,

  Uderz w stół a norzyce się odezwą
  Wcześniejszy wpis był ironiczny i szyderczy, ale z przymrużeniem oka.

  Teraz napiszę dosadniej:
  Jeżeli inspektor na trzeźwo opowiada takie bzdury (bo de facto jak chce „przenieść” znaki poziome namalowane na asfalcie w inne miejsce? Chętnie zapoznam się ze szczegółowym opisem. Inspektor chyba to potrafi? Lecz tego nie zrobił) to powinien od razu przejść obowiązkowe badania psychofizyczne, psychologiczne i psychiatryczne.
  Powinien zostać w trybie natychmiastowym zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków, do momentu przedłożenia pozytywnych wyników testów.
  Dodatkowej kontroli powinny zostać przeanalizowane wcześniejsze decyzje.
  Z tej wpadki możemy się teraz pośmiać, ale inny błąd może kosztować kogoś życie. Wtedy nie będzie tak wesoło.

  Żeby przyznać się do błędu należy mieć minimum odwagi. Tutaj brakuje nawet tego minimum.

  Compredne?

 • Ostatni Sprawiedliwy: Uderz w stół a norzyce się odezwą
  Wcześniejszy wpis był ironiczny i szyderczy, ale z przymrużeniem oka.
  Teraz napiszę dosadniej:
  Jeżeli inspektor na trzeźwo opowiada takie bzdury (bo de facto jak chce „przenieść” znaki poziome namalowane na asfalcie w inne miejsce? Chętnie zapoznam się ze szczegółowym opisem. Inspektor chyba to potrafi? Lecz tego nie zrobił) to powinien od razu przejść obowiązkowe badania psychofizyczne, psychologiczne i psychiatryczne.
  Powinien zostać w trybie natychmiastowym zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków, do momentu przedłożenia pozytywnych wyników testów.
  Dodatkowej kontroli powinny zostać przeanalizowane wcześniejsze decyzje.
  Z tej wpadki możemy się teraz pośmiać, ale inny błąd może kosztować kogoś życie. Wtedy nie będzie tak wesoło.
  Żeby przyznać się do błędu należy mieć minimum odwagi. Tutaj brakuje nawet tego minimum.
  Compredne?

  Ostatni sprawiedliwy w 100 % napisałeś to o czym ja myślałem i nie trafnie według formułowiczów skomentowałem . Mam skakać , pukać się w głowę czy jechać do Włoch. Wnioskuję ,że wszystko co zostało zrobione przez pracowników ZDM przy ul: Ziemowita jest OK.?????.. Miałem więc rację w poście nr 15 pisząc…..cyt” Przecież nic się nie stało …………..”

Skomentuj