Tak będzie wyglądał łabędzki „Łabędź”

Wiemy już jak będzie wyglądało Centrum Kulturalno-Sportowe ?Łabędź?.

Projektant przedstawił wizualizacje obiektu, którego budowa rozpocznie się w przyszłym roku. Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej rozstrzygnięto w styczniu.

Wygrała go firma TRANS-GAZ Jerzy Hnat, Robert Hnat, Danuta Niemiec Spółka Jawna z siedzibą w Sanoku.

Projekt będzie gotowy pod koniec roku.

Jest on realizowany w Gliwicach, w jednej z pracowni należących do tej firmy.

– Na początku przyszłego roku będziemy mogli ogłosić przetarg na wykonawcę inwestycji – mówi Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic. Na jej realizację wybrana firma będzie miała 18 miesięcy. Orientacyjny koszt całego przedsięwzięcia to ponad 10 mln. zł.

?Nowy Dom Kultury? powstanie w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Partyzantów. Będzie on połączony z już istniejącą salą sportową.
.

W jego skład wejdzie część o charakterze sportowym oraz część przeznaczona na działalność kulturalną. W obiekcie znajdzie się arena sportowa z pełnowymiarowymi boiskami do gier zespołowych oraz biblioteka i sala koncertowa z amfiteatralną widownią.

.
W skład części sportowej o łącznej powierzchni 2300 m kw. wejdą trzy pełnowymiarowe boiska do gier zespołowych: piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. System przesuwanych kurtyn umożliwi podział powierzchni na mniejsze części przeznaczone do treningów. Powstanie również zaplecze dla sportowców z siłownią, szatniami i natryskami. Sportowe zmagania na amfiteatralnej widowni śledzić będzie mogło nawet 240 widzów

Część kulturalna to biblioteka z czytelnią o łącznej pow. 240 m kw., sala widowiskowo-koncertowa ze sceną oraz widownią na 130 osób. Na hol ekspozycyjny przeznaczono ok. 140 m. kw. Całość zajmować będzie ok. 650 m. kw.

Cały obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażony w windy, podjazdy i wydzielone miejsca parkingowe. Centrum ma być m.in. miejscem rozmaitych zebrań i spotkań mieszkańców dzielnicy. Swoją siedzibę będą tam miały również organizacje pozarządowe

Nina Drzewiecka

Sortuj wątki:   od najnowszych   |  chronologicznie  |  najwyżej ocenione
marianandrzejczak
marianandrzejczak

I jak to działa?

wpDiscuz