Tesco buduje magazyn. Praca dla 1000 osób

tesco_300

Nowy magazyn Tesco będzie miał 57 tysięcy m.kw. powierzchni i położenie w logistycznym centrum Europy.

We wtorek uroczyście wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Mimo że jest to rekordowe przedsięwzięcie na rynku nieruchomości przemysłowych, magazyn ma być gotowy jeszcze w tym roku. Pracę znajdzie w nim nawet 1000 osób.

[flashvideo file=”http://www.24gliwice.tv/filmy/2010_06/20100629_tesco.flv” /]

Realizacja: Łukasz Fedorczyk, Nina Drzewiecka – Telewizja 24Gliwice

komentarze: 64

 • doskonała wiadomość :) jak widać węzeł autostrad to doskonała inwestycja bo teraz będziemy mieli mnóstwo nowych miejsc pracy. Gliwice rosną w siłę i nie można tego zaprzepaścić.

 • Alois: Kolejny lager[obóz]pracy za najnizszą krajową.

  Lepiej miec za najnizsza krajowa, niz wogole nie miec…

 • Alois: Kolejny lager[obóz]pracy za najnizszą krajową.

  Może i masz rację. Tylko nikt nikogo do pracy w tym obozie nie zmusza. Jeżeli ktoś uważa, że ma coś do zaoferowania na rynku pracy ma pole do popisu. Zresztą myślę, że najwyższa pora aby obywatele tego kraju sobie uświadomili to, że nikt im pracy nie powinien dawać. Pracy szuka się samemu. Jeżeli kwalifikacje pozwalają tylko na pracę za minimalną krajową to albo za taka pracuj i się ciesz albo możesz je podnieść.
  Twoja decyzja. Tylko radzę uczyć się tego za co płacą i co się sprzeda a nie mówić, że skończyłem 5 kierunków a pracy nikt mi nie chce dać.

 • Chętni do pracy będą… i będzie również duża rotacja pracowników…jak to w ” marketowym” świecie bywa.

 • Alois: Kolejny lager[obóz]pracy za najnizszą krajową.

  znaleźć 1000 osób za chcących pracować za najniższą krajową? Hm… no jakby to miało być 100, to bym uwierzył. Mało tego, to dopiero pierwsza inwestycja, potem będzie EC i pewnie znowu trzeba będzie znaleźć chętnych. Koleżanka pracowała w sklepiku w jednym z gliwickich marketów i wyciągała 1,5 tys. na rękę. Nie jest to rewelacja, ale znacznie się różni od najniższej krajowej.

 • Oczywiście, że nie zmusza nikt do pracy. Tylko szkoda, że nikt nie policzył, ile supermarkety zlikwidowały miejsc pracy w okolicy (małe sklepy). Służą głównie do wysysania gotówki i jej transferu za granicę. Nie wiem, czy superhiper płacą w końcu podatki, czy nadal korzystają z dobroci polskich ustawodawców? Poza tym walczę w domu (skutecznie) aby takich np. wędlin nie kupować w superhiper, bo już często się nacieliśmy.

 • tylko, że to nie będzie kolejny market, a drugie w Polsce centrum dystrybucyjne Tesco. fakt większość pracowników to będą zwykli wózkowi, ale znajdą się też miejsca pracy dla np. logistyków.

 • Piotrek: Tylko szkoda, że nikt nie policzył, ile supermarkety zlikwidowały miejsc pracy w okolicy (małe sklepy).

  jakos nie zauwazylem, zeby osiedlowe sklepy pelne byly radosnych ekspedientek zarabiajacych srednia krajowa, albo wiecej..
  pani ze sklepiku na rogu zarabia mniej niz w biedronce.. pewnie jeszcze nie wie, ze w innym osiedlowym sklepie za rogiem czeka ja kariera i wielkie pieniadze.

  Piotrek: Służą głównie do wysysania gotówki i jej transferu za granicę.

  ocknales sie za pozno.. jak cala reszta i ja rowniez. nie kupowalismy telewizorow elemis, sprzetu zelmera ani polaru. na zakupy tez wolelismy chodzic do plusa, niz do supersamow spolem. i teraz obudzilismy sie z reka w nocniku..
  czy myslisz nad tym, zeby kupic bardziej polski produkt w bardziej polskim sklepie?

 • LUKASYNO: A ak myślicie, będą tam potrzebować kierowców?

  Raczej nie, korzystają z obsługi spedycji zewnętrznej. Nie posiadają własnego transportu, ale widzę tu dużą szanse dla Gliwickich firm transportowych.
  Oni raczej poszukają obsługi wózków widłowych, logistyków, magazynierów itp.

 • 1000 osób to jest nic – w Gliwicach jest zarejestrowanych ponad 3000 bezrobotnych, za dobrych lat kopalń, hut i innych sensownych zakładów 1000 osób nie było łatwo znaleźć, teraz nie ma sensownej pracy więc znajdą spokojnie tylu niewolników.

  Filip K.:
  znaleźć 1000 osób za chcących pracować za najniższą krajową? Hm… no jakby to miało być 100, to bym uwierzył. Mało tego, to dopiero pierwsza inwestycja, potem będzie EC i pewnie znowu trzeba będzie znaleźć chętnych. Koleżanka pracowała w sklepiku w jednym z gliwickich marketów i wyciągała 1,5 tys. na rękę. Nie jest to rewelacja, ale znacznie się różni od najniższej krajowej.

 • takjest: 1000 osób to jest nic – w Gliwicach jest zarejestrowanych ponad 3000 bezrobotnych, za dobrych lat kopalń, hut i innych sensownych zakładów 1000 osób nie było łatwo znaleźć, teraz nie ma sensownej pracy więc znajdą spokojnie tylu niewolników.

  Widać po tym co piszesz że nie masz bladego pojęcia o Gliwickim rynku pracy, znaleźć 2-3 osoby do pracy to jest duży problem a co dopiero 1000, mogę się założyć że w tej grupie co najmniej 1/3 pracowników to nie będą osoby mieszkające w Gliwicach.
  Dlaczego? Bo bezrobotnym w naszym kraju jest bardzo dobrze.

 • tylko zeby sie nie okazalo, ze to znowu jakas wolna strefa i Tesco bedzie zwolnione z podatkow

 • jak tak dalej pójdzie i w Gliwicach (i miastach ościennych) zacznie brakować niewykwalifikowanego personelu CHCĄCEGO dojeżdżać i pracować u nas to i stawki wzrosną.

 • skad sie biora tacy „analfabeci ekonomiczni”?

  czyli lepiej byloby gdybysmy placili za te same towary by ktos wykonywal bezproduktywna prace?

  Piotrek: Oczywiście, że nie zmusza nikt do pracy. Tylko szkoda, że nikt nie policzył, ile supermarkety zlikwidowały miejsc pracy w okolicy (małe sklepy). Służą głównie do wysysania gotówki i jej transferu za granicę. Nie wiem, czy superhiper płacą w końcu podatki, czy nadal korzystają z dobroci polskich ustawodawców? Poza tym walczę w domu (skutecznie) aby takich np. wędlin nie kupować w superhiper, bo już często się nacieliśmy.

 • nienormalna: jak tak dalej pójdzie i w Gliwicach (i miastach ościennych) zacznie brakować niewykwalifikowanego personelu CHCĄCEGO dojeżdżać i pracować u nas to i stawki wzrosną.

  Dokładnie – relacja podaży do popytu kreuje ceny, także w sferze zatrudnienia.

 • wszystkie transporty dla centrum dystrybucyjnego Tesco pod Sochaczewem wykonuje Equus, więc tutaj będzie pewnie podobnie. jednak w tym momencie to Equus może zacząć zatrudniać kierowców :)

 • To oznacza, że cała północna Polska będzie zaopatrywana przez centrum Gliwic. Bardzo dobry pomysł, pan prezydent chyba jest zadowolony!

 • rados: To oznacza, że cała północna Polska będzie zaopatrywana przez centrum Gliwic. Bardzo dobry pomysł, pan prezydent chyba jest zadowolony!

  To jest Centrum Dystrybucyjne na Polskę Południową ***.

 • Marudzicie…chętni się znajdą… choćby z miejscowości wokół Gliwic.

 • Jolanta:
  To jestCentrum Dystrybucyjne na Polskę Południową ***.

  Polska południowa zaczyna się na południe od Gliwic? Chyba przespałem w szkole geografię!

 • rados: Polska południowa zaczyna się na południe od Gliwic? Chyba przespałem w szkole geografię!

  przespales tez inne zajecia, jesli nie rozumiesz, ze na wschod i zachod od gliwic rozciaga sie poludnie… poludnie kraju.