Tor przeszkód i szansa na kartę rowerową. Już w sobotę pod Auchan

Nie masz jeszcze karty rowerowej, nie ma jej twoje dziecko? Okazja by ją zdobyć nadarzy się już w najbliższą sobotę.

Poza egzaminem, na dzieci i młodzież czekają również inne atrakcje, m.in. rowerowy tor przeszkód i spotkanie z maskotką policyjną „Sznupkiem”.

Impreza rozpocznie się już w sobotę o godz. 10.00 na parkingu hipermarketu Auchan przy ul. Rybnickiej.

Egzamin na kartę rowerową przeprowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Zgłoszenia przyjmowane są w Punkcie Obsługi Klienta Auchan końca miesiąca, warto dodać że uczestnicy egzaminu muszą mieć skończone 10 lat.

– Wśród uczestników, którzy wykażą się najlepszą znajomością przepisów zostaną rozlosowane nagrody w postaci: rowerów, Mp4, akcesoriów rowerowych, aparatu fotograficznego – informują organizatorzy.

Harmonogram imprezy:

10.00 – Rozpoczęcie imprezy. Każdy uczestnik powinien posiadać przy sobie legitymację szkolną

10.30-11.00 – Egzamin teoretyczny z zakresu przepisów o ruchu drogowym i pomocy przedmedycznej

11.00 – 11.15 Sprawdzenie odpowiedzi testu

11.20 Podanie wyników

11.30 – 16.00 Egzamin praktyczny z jazdy na rowerze

Atrakcje przygotowano również dla pozostałych uczestników, nie biorących udziału w egzaminie – rowerowy tor przeszkód, pokazy technicznych możliwości pojazdów służbowych – radiowozów, motocykli policyjnych, przejazd radiowozem po parkingu Auchan, możliwość zrobienia sobie zdjęć z maskotką policyjną „Sznupkiem”, który będzie obdarowywał najmłodszych słodyczami.

Sortuj wątki:   od najnowszych   |  chronologicznie  |  najwyżej ocenione
trollthepower
trollthepower

No i tak powinno być.
Bo to co się dzieje teraz na drogach woła o pomstę do nieba. Młodzież, ba dzieci na skuterach i rowerach są prawdziwą plagą, która nie zna podstawowych zasad poruszania się po drogach. Czasami cza się wlec za takim królem szos bo jedzie środkiem pasa, zamiast się trzymać prawej strony. To jeden z głównych grzechów, a jest ich znacznie więcej (jazda po chodnikach itd).

Zresztą niektórym dorosłym także by się przydał taki kurs na kartę rowerową (jak tydzień temu szedłem Jana Śliwki to jeden taki YNteligent jechał skuterem po chodniku)!

ja234
ja234

No i znowu: jest „…Nie masz jeszcze karty rowerowej, ma jej twoje dziecko? ” powinno być:”…Nie masz jeszcze karty rowerowej NIE ma jej twoje dziecko?”. Podpis autora( pewnie mpp) też gdzieś zniknął.

——

red: Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Autorem tekstu nie jest redaktor mpp. Pozdrawiamy :)

zainteresowana
zainteresowana

Byłam dzisiaj w Auchan, pytałam o zapisy bo chciałam swoją córkę zapisać i co ? Oni tam nic nie wiedzą. Dlaczego dpodajecie niesprawfzone informacje. Podaj cie numer telefonu pod którym mozna dziecko zapisać. Proszę

wjtk
wjtk
trollthepower: No i tak powinno być. Bo to co się dzieje teraz na drogach woła o pomstę do nieba. Młodzież, ba dzieci na skuterach i rowerach są prawdziwą plagą, która nie zna podstawowych zasad poruszania się po drogach. Czasami cza się wlec za takim królem szos bo jedzie środkiem pasa, zamiast się trzymać prawej strony. To jeden z głównych grzechów, a jest ich znacznie więcej (jazda po chodnikach itd).Zresztą niektórym dorosłym także by się przydał taki kurs na kartę rowerową (jak tydzień temu szedłem Jana Śliwki to jeden taki YNteligent jechał skuterem po chodniku)! Tak sie sklada, ze jestem rowerzysta.… Czytaj więcej »
sylen
sylen

zainteresowana: Byłam dzisiaj w Auchan, pytałam o zapisy bo chciałam swoją córkę zapisać i co ? Oni tam nic nie wiedzą. Dlaczego dpodajecie niesprawfzone informacje. Podaj cie numer telefonu pod którym mozna dziecko zapisać. Proszę

Widzą Państwo sami wszedzie w naszym mieście panuje bałagan zamęt.Kolejna bajka napisana i jak to w bajkach bywa niezrealizowana (???)I jak tu nie odwołac Prezydenta?

zainteresowana
zainteresowana
sylen: Widzą Państwo sami wszedzie w naszym mieście panuje bałagan zamęt.Kolejna bajka napisana i jak to w bajkach bywa niezrealizowana (???)I jak tunie odwołac Prezydenta? ja bym nie powiedziała, że to wina prezydenta, ponieważ to akcja Policji i centrum handlowego, a co do tego ma prezydent miasta??? Ale jak komuś konkretnych argumentów brak to dla niego za „wszystko złe” w Gliwicach prezydent ponosi odpowiedzialność. Poza tym nie wyrażam zgody na używanie moich wypowiedzi jako argumentu do odwołania prezydenta Frankiewicza. Wbrew temu co opowiadacie ludziom przy zbieraniu podpisów , wcale nie jest taki zły. Wasz na pewno nie będzie lepszy-o ile… Czytaj więcej »
wjtk
wjtk

hm…a jak te dzieci bezpiecznie maja na rowerach dostac sie na parking Auchan ? Rybnicka ?

sylen
sylen
zainteresowana: ja bym nie powiedziała, że to wina prezydenta, ponieważ to akcja Policji i centrum handlowego, a co do tego ma prezydent miasta??? Ale jak komuś konkretnych argumentów brak to dla niego za „wszystko złe” w Gliwicach prezydent ponosi odpowiedzialność. Poza tym nie wyrażam zgody na używanie moich wypowiedzi Szanowna Pani ! A regulamin dotyczacy umieszczania oraz publikowania komentarzy znamy ??? Nie znamy.Szkoda.Przywoływanie do polemiki komentarzy bez zgody ich autorów jest dozwolone.Inną sprawą jest ocena mojego z przymrużeniem oka pisanego komentarza -inteligentny czytelnik zrozumie moje zamiary.Da minusa lub plusa.”Przestępcy” internetowi punktują w pakiecie x10 ;co dziś upubliczniła Redakcja.No cóż takie… Czytaj więcej »
Gleiwitz
Gleiwitz
wjtk: Tak sie sklada, ze jestem rowerzysta. Doroslym, pelnoletnim. Posiadaczem prawa jazdy od 12 lat i aktywnym kierowca. Jezdzac na rowerze sam z premedytacja trzymam sie srodka pasa zmuszajac jadacych za mna do zwolnienia. Jazda blisko prawej krawedzi jezdni to samobojstwo. Kierowcy nagminnie wyprzedzaja rowerzystow na centymetry (wielokrotnie prawie ladowalem przez to na chodniku)…zwlaszcza, gdy z naprzeciwka jedzie pojazd…probujac zmiescic sie miedzy nim a jadacym prawa strona jezdni rowerzysta. Jazdy po chodniku sie nie dziwie bo zwyczajnie rowerzysci sa traktowani po macoszemu. Jazda po polskich drogach na rowerze to samobojstwo. Brak sciezek rowerowych a to co nazywane jest u nas… Czytaj więcej »
wjtk
wjtk
Gleiwitz: Nie warto też jechać zbyt blisko krawężnika, żeby zawsze mieć pole do manewru. Bardzo niebezpiecznie jest jak rowerzystę wyprzedza ciągnik z naczepą/przyczepą na zakręcie w prawo. Nie raz z przerażeniem podziwiałem koła naczepy z bliska (jak na razie nie z bardzo bliska).Poza tym, z tego co pamiętam przepisy pozwalają jechać do 1m od krawędzi jezdni. Tak, kiedys tak sobie jechalem wlasnie blisko kraweznika i wyprzedzil mnie autobus na Toszeckiej z tym, ze nei wyprzedzil mnie do konca a juz zaczal zjezdzac na przystanek. Rezultat: ostre hamowanie z mojej strony, musialem wypiac prawy but i podeprzec sie noga o chodnik… Czytaj więcej »
wpDiscuz