W poniedziałek rozpoczyna się remont ruchliwej drogi do granicy z Gliwicami. Pojawią się objazdy

Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach informuje, że przystępuje do realizacji zadania związanego z przebudową drogi powiatowej Nr 2991S na odcinku od Kozłowa do granicy z miastem Gliwice.

W związku z zakresem przebudowy nie pozwalającym na realizacje prac pod ruchem lub przy połówkowym zamknięciu konieczne jest całkowite zamkniecie drogi Nr 2991 S na odcinku od Kozłowa do granicy z miastem Gliwice na czas prowadzonych robót.

Zamknięcie drogi nastąpi w dniu 14 sierpnia 2017 r.

W związku z tym zostaną wprowadzone następujące objazdy:

W kierunku Łabęd ulicami:
Kozielska w Sośnicowicach (DW 408), Wiejska, Kościuszki, Kozielska w Rudzińcu ( droga powiatowa Nr 2918S), Gliwicka, Osiedleńcza, Kozielska w Kleszczowie (droga powiatowa Nr 2915S), Aleja Jana Nowaka – Jeziorańskiego (DK 88)

W kierunku Sośnicowic ulicami:
Wyczółkowskiego, Aleja Jana Nowaka – Jeziorańskiego (DK88), Kozielska w Gliwicach, Osiedleńcza, Gliwicka, Kozielska w Rudzińcu, Kościuszki, Wiejska, Kozielska w Sośnicowicach (DW 408)

Planowany termin zakończenia robót – 03 października 2017 r.

Wykonawcą robót jest firma Hucz Sp. z o. o. Sp. K. z Boronowa.

fot. Zarząd Dróg Powiatowych Gliwice

Sortuj wątki:   od najnowszych   |  chronologicznie  |  najwyżej ocenione
Master
Master

Super. Duży plus za tą inwestycję. Jeszcze tylko zakaz wjazdu tym ciezarowka. KIEROWCY WANIEN JEZDZA PRZELADOWANI I LAMIA WSZYSTKIE PRZEPISY DOT OGRANICZENIA PREDKOSCI. Mam kolegę co jeździ z kruszywem mówi że nie którzy mają ściągnięte blokady i lecą 100/110 przez Sośnicowice,łany i kozłów. Jeżdżę tamtędy codziennie jadę 70 – 80 ta droga i zdarza się że taka wanna mnie wyprzedza to jest patologia za kółkiem.

Jarek Księżyk

Ta droga to była katastrofa od dawien dawna. Nie rozumiem dlaczego tyle to trwało!

heli1b
heli1b

A ja rozumiem

Mateusz
Mateusz

W końcu…. Zeby tylko jeszcze rozwiazli sprawę z tymi ciezarowkami to jest tragedia szczególnie z tymi co przewoza kruszywa.

Patrycja
Patrycja

Dokładnie nik nic nie robi z kierowcami którzy jeżdżą między Sosnicowicacmi, a Kozłowem z nadmierną prędkością. Ci ze strefy jak jadą i wracaj poruszają się jak na autostradzie. Gmina i ZDP nic nie robią proszę media o zainteresowanie mieszkańcy chętnie się wypowiedzą na temat tirów i jazdy jak na wyścigach.

Piotr Zyzik

Wreszcie! <3

Mariusz Fornalski

Wreszcie?To i tak za mało powiedziane.

Tomek Suchanek

Alleluja.przedwczoraj tamtedy wraclem.mialem wrazenie ze wroce bez zawieszenia.

Tomasz Pietruszka

No nareszcie kurde… ileż można bylo czekac… ostatnio to tam juz sie środkiem drogi jezdzilo (jak nie jechało nic z przeciwka) zeby omijać te łaty na lacie

Dominika Bremer

I dziury

Tomasz Pietruszka

Tam to nie wiadomo bylo co omijac.. czy dziury czy nierówne w caly świat łaty

Tomasz Pietruszka

Moj tez ale żal mi go na tych dziurach :p

Tomasz Pietruszka

To prawda

Lany Wielkie
Lany Wielkie

Proszę zrobić jeszcze porządek z tirami z Kotlarni ! To są jacyś psychopaci mają jeździć 50 km , a nie 100 przez nasze wioski. W końcu trzeba zacząć blokować tą drogę żeby tirami nie mogli jeździć przez Kozłów i Łany Wielkie.

Gerard
Gerard

Pytanie do burmistrza Sosnicowic: dlaczego nie są podejmowane działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Kozłowie i Łanach Wielkich ? Jeżdżą autami ponad 100km/h przez nasze gminy!!! Tiry z kruszywem jak inni tu wspominają są przeładowane i jezdza jak wariaci i nikt z tym nic nie robi. Gdzie fotoradar ??!!! Nie ma bo jak Pan powiedział sam jeżdżę tedy szybko !!! Trzeba chyba zmiany dobrej zmiany dla mieszkańców.

Ktos
Ktos

W trachach to samo. Tylko w lusterku widze jak taka cisnie i sie zbliza to specjalnie zwalniam do nawet 40

krzyś
krzyś

Nie buj sie jak droge wyremontują to i ograniczenie do 40 sie znajdzie jak na karzdym nowo wyremontowanym odcinku.A i morze jakieś skrzyżowanie zrobią w sposób nie zrozumiały do nikogo np na Kuźni

Wyliczanka dla Franka
Wyliczanka dla Franka

„W poniedziałek rano ojciec woził siano”…………W poniedziałek zaczynają aby we wtorek świętować i nie pracować ! SŁUSZNIE SŁYNA DZIŚ GLIWICE !

Kierowca
Kierowca

Waga na wanny powinna też przy okazji powstać.

Michał Szaroń

Ciekawe którędy teraz pojadą te mega przeładowane wanny z piachem i żwirem z Raciborza które tak piękne rozjechały tą drogę ??

ja234
ja234

Pojadą objazdami i będą je niszczyć. To oczywiste.

Dominika Bremer

Wreszcie!!!!!!!!!!!

Urszula Pyszyńska

Nareszcie!!!

Katarzyna Lukoszek

Alleluja !!!

Kasia
Kasia

No nareszcie

Lucyna Stys

Piękna droga będzie…..a może dopowiecie co z resztą Portowej?…..

abc
abc

Kiedy remont Zabrskiej??????????????????????

Eryk
Eryk

czy rowerzyści też mają jechać tą trasą objazdu (DK 88) ?

Romek
Romek

Rowerzysci maja swoja sciezke rowerowa w strone Sosnicowic

wpDiscuz