Wandal “zabazgrał połowę Starego Miasta”. Zniszczone również nowe elewacje budynków

Zamek Piastowski, kino Amok, hotel Royal, arkady na Rynku, elewacje przy ul. Zwycięstwa i kilkadziesiąt kamienic.

Prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę jedna osoba zabazgrała połowę Starego Miasta – pisze do nas Czytelnik.

Na dowód przysłał nam kilkanaście zdjęć, na których widać skalę zniszczeń. Zamalowane są również nowe, niedawno remontowane elewacje.
Co ciekawe, wandalowi nie przeszkodził monitoring, skoro zdążył zniszczyć ściany aż tylu budynków i najwyraźniej nikt mu nie przerwał.

Większość popisana dosłownie z kamerą miejską nad głową, m.in. pod Zameczkiem widać nawet kamerę. Na zdjęciach to z pewnością nie wszystkie miejsca zniszczone, skala jest po prostu ogromna

– dodaje Czytelnik.

Jak to możliwe, żeby zupełnie nikt nie zauważył działania wandala lub wandali? Czy musimy być zupełnie bezsilni wobec głupoty, a wysiłek wkładany w odnawianie starówki zawsze będzie szedł na marne wobec bezkarności jednostek odchylonych od normy?

Sortuj wątki:   od najnowszych | chronologicznie | najwyżej ocenione
Łukasz Stopczyk

dobra akcja chłopaki **** żaboli! !!!!

Staszek Heyda

:D a w czym ma to pomóc “j**** żaboli”?

AMF
AMF

Niektórych to podnieca, oszczędza potem czas na grze wstępnej.

Grzegorz Kwiryn

Ty się chłopie j**** w ten garnek na tej pustej łepetynie…

Łukasz Stopczyk

ciebie moge widać że żabol

Marx
Marx

Pies jak wyjdzie na swoje podwórko to musi je obsikać dookoła, aby inne psy wiedziały, czyj to teren. Malowanie po murach to właśnie takie zachowanie jak u prymitywnych zwierząt. To właśnie poziom takich “malarzy”

Ola Dębowska

J**** się w ten garnek

ja234
ja234

Najlepiej To Wy się fejsbukowicze wszyscy puknijcie w głowę.

kek
kek

Dlaczego czujesz pociąg seksualny do tych żaboli?

Masztalski
Masztalski

Oni wszyscy czują do nich pociąg.

Kykadyn
Kykadyn

Stopczyk, co wy tam palicie?

KaKa
KaKa

mózgu nie dali, co ?

Prawdziwa gliwiczanka
Prawdziwa gliwiczanka

To nie mógł być kibic Piasta.Przecież na stadionie zasiadają sami kulturalni ludzie.To nie my malujemy sciany domów gliwickich.To oni.

walez
walez

dokładnie to sprawką tych kibicującym na adolf hitler arena

Prawdziwa najprawdziwsza
Prawdziwa najprawdziwsza

Znajdz sobie swojego nicka a nie podszywaj sie pod moja marke.

Michał Topolski

Haha monitoring za grube miliony a zero pożytku, inteligentne światła które w 90% tak naprawdę są bezużyteczne bo źle działają, teraz droga rowerowa z plastiku która jeszcze nie została skończona a dziór jak w serze haha poraszka

ziomek
ziomek

Polecam słownik ortograficzny.

Karolina Buk

Ja wiem co jest nie tak z miejskim monitoringiem! :D

AndrzejD
AndrzejD

Ja też wiem co jest nie tak z monitoringiem – Zarządza nim zbieranina amatorów i dyletantów pod nazwą “Ślaska Sieć Metropolitalna ” – miejska spółka skupiająca samych niekompetentnych lamerów nie mających pojęcia o sieciach.
To jest ta sama spółka która uruchamiała parkomaty Made by “Rolety Krajewski” i ta sama która nie umie uruchomić miejskiej sieci WiFi.
Gliwice – fjuczer is hier, przyszłość była tu, tfu !

asd
asd

Zarządza? Monitoringiem w Gliwicach nikt nie zarządza. System został uruchomiony za grube pieniądze z podatków gliwiczan – to jest jedyny cel monitoringu. Powstał i jest. Bo jak pojawia się potrzeba identyfikacji złodzieja albo wandala, to nagle się okazuje, że kamery nie działały albo że nikogo przed monitorami nie było. A najczęściej jedno i drugie.
Wiem na własnym przykładzie jak mi wandale uszkodzili samochód w nocy. Gdy policja chciała obejrzeć nagrania z monitoringu, to okazało się, że kamera w nocy była wyłączona. Nie było co oglądać.

Mateusz Brychcy

Monitoring nawet najlepszy na świecie będzie nieskuteczny jeśli nikt tego nie obserwuje na żywo, albo ma w tym czasie “ważniejsze” rzeczy do zrobienia.

Anna Szmal

Nie “wandal” ale kibic drużyny piłkarskiej. Wypraszam sobie.

Patryk Jankowski

No tak, to zobowiązuje do bezkarnej dewastacji

Andrzej Zoltan Żółtowski

Po prostu GNÓJ!
Wandal byłby obrażony.

Krycha
Krycha

Nie obrażaj kibiców! To, że jakiś kolejny debil zabazgrał miasto świadczy tylko o tym, że z niego nie kibic, tylko wandal zwykły. (swoją drogą nie wiem, dlaczego wandali bronisz?)
Ci co się zbierają na tzw. ustawki to też nie kibice, tylko bandziory. Po imieniu należy rzeczy (i osoby) nazywać!

Rozum
Rozum

To są efekty akcji POMALUJ GLIWICE NA SPORTOWO. Przypominam współorganizatorów akcji.Gliwicki Klub Sportowy Piast oraz Gliwicka Komenda Policji.Szperacze odnajdą bez trudu materiał na ten temat w archiwum redakcyjnym.

Ewelina Jabłońska

I co mu zrobią . Jeszcze gdyby to ładne było . Masakra co rusz to takie bazgroły na murach, nowych blokach , sklepach :/ ręce w imadło :)

Anna Kopczyk-Surówka

Nawet gdyby to ładne było, jest to niedopuszczalne :(

Asia Borzęcka

Patologia

Mateusz Żeliszewski

A może nie chciał tego zobaczyć ten co obserwuje lub to był jego znajomy?

Karina Rokita

Przecież od lat wiadomo że gliwicki monitoring to atrapa

asd
asd
Od lat to wiadomo, ale gliwiczanie akceptują opłacanie takiego monitoringu ze swoich podatków. Nawet więcej – od lat wybierają prezydenta, który utrzymuje niesprawny monitoring i partaczy z ŚSM. A koszty wadliwego monitoringu to nie są tylko koszty jego utrzymania przez miasto. To są koszty odmalowania elewacji, koszty remontów np. uszkodzonej nawierzchni nowobudowanej drogi rowerowej, koszty czyszczenia słupów oświetleniowych, na których ktoś nakleił wlepki klubu piłkarskiego, koszty zniszczeń w autobusach, czy wreszcie koszty zniszczeń na stadionie. Wszyscy musimy za to płacić, w większym lub mniejszym stopniu. Bo jeżeli wandal nabazgra sprayem na budynku lokalnej piekarni, to właściciel piekarni ją odmaluje. Ale… Czytaj więcej »
Aleksandra Małyska

za niskie kary dla takich debili

asd
asd

Jeżeli monitoring niczego “nie widział” i sprawcy nie udało się złapać, to nie będzie żadnej kary dla niego…

Cookie Monster
Cookie Monster

No bo nigdzie nie było tabliczki “Zakaz pisania sprayem po ścianach”.

Asia
Asia

Już od dawna wiemy,że komendant SM zjadł wszystkie rozumy,a policja jest od wyższych celów,więc może niech monitoring śledzi straż pożarna,tylko oni jeszcze potrafią się zmobilizować,nawet do głupich pożarów……

Paweł Natko

Ciekaw jestem czy te wszystkie Sebixy, które się cieszą z dewastacji publicznego (a więc ich też) mienia, cieszyłyby się tak samo gdyby im jakiś “życzliwy” matoł pomazał ich Golfa Trójkę czy innego grata sprowadzanego z Niemiec.

Marx
Marx

to biedaki, nie stać ich nawet na golfa. Biedaki finansowe i umysłowe.

ert
ert

Nie stać ich, bo wszystkie pieniądze wydają na roczny karnet stadionowy. A potem na zakup szalików, czapek i innego sprzętu. O puszkach ze sprayem nie będę wspominał – choć też trochę kosztują.

Wasz Franek
Wasz Franek

Nie wierzę.Sadzę ,że to tylko czasowa scenografia do mojego spotu wyborczego pt.”Z Frankiewiczem do ekstraklasy”.

Anna Kacperska

bo mają beznadziejne stare kamery na których nic nie widać. Trzeba w mieście wymienić na nowe cyfrowe na podczerwień . proste

Natalka Wójcik

Akurat kamery są bardzo dobre. Widać duuuużo. Tylko ktoś musi patrzeć.

Anna Kacperska

guzik prawda, ja mam na elewacji przy lokalu dobre kamery, jakby mieli dobre nie prosili by o pomoc

utylizator
utylizator

Nie rozumiem dlaczego podgląd z kamer miejskich , jest zastrzeżony .Mógłby być udostępniony publicznie w internecie i na pewno ktoś z inernautów by zauważył szkodnika. Pod okiem kamer ukradli mikołaja z ul.Dworcowej, zniszczyli bombkę na placu Doncaster itd itd.

Casanova
Casanova

Bo nie każdy chce być śledzony przez zazdrosną żonę przykładowo.

KKK
KKK

Kto odpowiada za monitoring – Policja, Straż miejska czy służby miejskie?
Żadnej odpowiedzialności, dymisji,ary dla urzędnika?! Państw bezprawia działające teoretycznie…

AndrzejD
AndrzejD

Za monitoring odpowiada zbieranina amatorów i dyletantów pod nazwą „Ślaska Sieć Metropolitalna ” – miejska spółka skupiająca samych niekompetentnych lamerów nie mających pojęcia o sieciach.

Agnieszka Agnieszka

Służby porządkowe śpią i miasto śpi, a wandale i debile grają nam na nosie …….

Jerzy Pietkiewicz

Z tymi inteligentnymi światłami to zeczywiscie ciężka porażka chciałoby się powiedzieć boże chroń nas od takich inteligentow.Teraz kupę szmalu zgarnie firma która to doprowadzi do porządku.Franek ktoś cię zrobił w jajo z całym szacunkiem dla prezydenta

pamiętliwy
pamiętliwy

Ależ to o to chodzi przecież. Firmy naprawiające, firmy programujące, firmy unowocześniające, firmy nadzorujące mają się na tym paść przez kilkanaście lat. Gdyby zbudowali ronda to dwa razy do roku zaledwie kilku ogrodników od sadzenia bratków miałoby przy tym jakieś zajęcie.
Z monitoringiem jest tak samo. Dzięki niemu można było wybudować cały budynek, w którym zatrudnienie znalazło mnóstwo osób gapiących się (?) w mnóstwo monitorów. Osób nadzorujących, sterujących, reagujących, wpływających,… przynajmniej tak głosiły reklamy.

Siegmund Korbel Zadorozny

GDZIE TEN MONITORING ????????????

Marian Trocki

Nie rozumiem dlaczego podgląd z kamer miejskich , jest zastrzeżony .Mógłby być udostępniony publicznie w internecie i na pewno ktoś z inernautów by zauważył szkodnika. Pod okiem kamer ukradli mikołaja z ul.Dworcowej, zniszczyli bombkę na placu Doncaster itd itd.

Egon
Egon

Przy okazji zeszłorocznego artykułu na temat wyrwanych rabatek, miałem podejrzenie, że nocny monitoring idzie tylko na dysk. I lepiej niech takiej wersji się Metropolitarni trzymają,- bo w przeciwnym razie oznacza to kompromitację obsługi tego systemu. Ciągle jesteśmy informowani, jak wiele kamer jest w mieście i jak bardzo dba się o nasze bezpieczeństwo. Tylko dlaczego można bezkarnie urządzić sobie chuligański rajd przez połowę miasta ?

Idealny wyrok dla takiego przypadku to odszukanie delikwenta i nakazanie własnym sumptem odmalować elewacji zgodnie z pierwotnym stanem .

Teresa Sadowska

Im wolno , to grupa specjalnej “nieuwagi” dla wszelkiej maści służb porządkowych. Nie ma kar to hajda w miasto.

wpDiscuz