Właściciel mieszkania zaskoczył włamywacza na gorącym uczynku. Złodziejowi udało się jednak uciec

Policja opublikowała wizerunek podejrzanego o kradzież z włamaniem do mieszkania przy ulicy Świętojańskiej w Gliwicach.

Z miejsca zdarzenia włamywacz zabrał dwa laptopy, srebrne kolekcjonerskie monety oraz męskie perfumy. Właściciel, który na gorącym uczynku nakrył sprawcę włamania, nie zdołał go jednak obezwładnić, w wyniku czego mężczyzna ten zbiegł.

Na klatce schodowej znajdował się jednak monitoring, który nagrał wizerunek sprawcy, jednak jak dotąd realizowane czynności operacyjne nie doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy.

Sprawę prowadzi II komisariat policji w Gliwicach. Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia, proszone są o kontakt z komisariatem (tel. 32 239 02 00) lub bezpośrednio z prowadzącym sprawę st. sierż. Krzysztofem Kwartalnikiem drogą telefoniczną (tel. 32 239 02 37) bądź mailową (krzysztof.kwartalnik@gliwice.ka.policja.gov.pl).

Zgłoszenia można także dokonać anonimowo za pośrednictwem skrzynki w portalu internetowym gliwickiej policji, do którego można bezpośrednio przejść klikając tutaj.

komentarzy 10

  • To miał szczęście, że złodziej uciekł. Gdyby go uszkodził miałby sprawę. Mój znajomy, właściciel domku, powalił złodzieja na swojej posesji, wybił mu zęba i złamał nadgarstek. Sąd był bezwzględny – orzekł karę pozbawienia wolności wobec… znajomego. Przeciwko złodziejowi sprawę prokuratura umorzyła.

    • Nauczka – na własnej posesji dobić i po cichu zakopać. Lepiej kwiatki będą rosły.

      Sprawa, którą opisuje Max to absolutne kuriozum. W głowie się nie mieści, że coś takiego jest możliwe w XXI wieku.

    • Tyle,że wtedy tłum podobnych złodziejowi bandytów zechce cię zlinczować tak jak tych Arabów okradzionych przez złodzieja-kryminalistę z pokolenia JP II

  • Można by powiedzieć że ku…rwa, policjant i złodziej na jednym jadą wozie. No monitoring jak zawsze powala na kolana, ale jest XXI wiek, Może by tak jednak skorzystać z komputera? To taka mała skrzyneczka, albo mała walizeczka , a tam jest takie coś jak Internet. Tam można się zaopatrzyć w profesjonalne oprogramowanie, porównać zdjęcie z bazą danych.