Wrocławianie pokonani w Gliwicach. “Nie mieliśmy słabych punktów, a każdy dał z siebie maksimum”

piast-gliwice.eu

W sobotnim spotkaniu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast wygrał przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 2-0 (1-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Radosław Murawski oraz Sasa Zivec.

Pierwszą dobrą sytuację do strzelenia bramki stworzyli sobie goście. W 6. minucie Kamil Biliński dograł do Kamila Dankowskiego, a ten uderzył na bramkę Piasta. Skuteczną interwencją popisał się jednak Jakub Szmatuła, który wybił piłkę na rzut rożny. Niebiesko-Czerwoni odpowiedzieli kwadrans później. Gerard Badia oddał mocny strzał, ale tym razem również górą był bramkarz.

Kolejną groźną akcję Piast przeprowadził dopiero w 39. minucie. Do siatki trafił wówczas Radosław Murawski, któremu asystował Łukasz Sekulski. 1:0 dla  Piasta.
Chwilę po zmianie stron uderzeniem zza pola karnego popisał się Sasa Zivec. Niestety dla kibiców Piasta piłka po jego strzale przeleciała obok słupka. W 49. minucie Sekulski główkował po dośrodkowaniu Badii, ale nie trafił w światło bramki.

Sekulski ponownie stanął przed szansą pokonania Dominika Budzyńśkiego w 53. minucie. Nie zdołał trafić do siatki, ale tym razem zmusił bramkarza Śląska do interwencji. Chwilę później więcej szczęścia i precyzji miał Sasa Zivec, który z rzutu wolnego skierował futbolówkę do siatki, podwyższając prowadzenia na 2:0.
W 61. minucie Kamil Biliński próbował zaskoczyć Jakuba Szmatułę uderzeniem z linii pola karnego, ale golkiper Piasta zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 69. minucie Radosław Murawski mógł strzelić swojego drugiego gola w tym meczu, ale niestety zmarnował świetną okazję do podwyższenia rezultatu.

W końcówce spotkania trzeciego gola dla Piasta mógł zdobyć Michał Masłowski, który znalazł się w dobrej sytuacji po podaniu Denisa Gojki, ale nie zdołał pokonać Budzyńskiego.

– Nie mieliśmy słabych punktów, a każdy z zawodników dał z siebie maksimum. Wyglądaliśmy dobrze w ofensywie i defensywie, a o to w tym wszystkim chodzi

– przyznał trener Piasta Dariusz Wdowczyk na konferencji prasowej po meczu ze Śląskiem Wrocław.

– Spokojnie stąpamy po ziemi. Teraz bardzo cieszymy się z trzech oczek, ale też pamiętamy, że za tydzień czeka nas kolejne spotkanie. W Lubinie musimy ponownie zapunktować i jak najszybciej zrealizować nasz główny plan, jakim jest utrzymanie. To bardzo ważne zarówno dla nas oraz naszych kibiców – powiedział zawodnik Piasta Łukasz Sekulski.

Walkę o utrzymanie w Ekstraklasie gliwiczanie kontynuować będą już w piątek, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Na trybunach pojawiło się 5118 kibiców, w tym 190 po raz pierwszy.

Jarek

Aaa zapomniałem bo ”Szpara Gliwic” jest wszędzie haha :)

PG
PG

No i to byl Piast walczący, na stadionie fantastyczna atmosfera i emocje. Walka wciąż przed nami ale powiało optymizmem. CŻPG!!!

ja234
ja234

Nie ma się co cieszyć, następny mecz przegrają.

Vip
Vip

Jak Piast wygrywa to jakoś nie ma trolli z Zabrza w komentarzach a prawdziwa gliwiczanka pewnie dostała białej gorączki dla takich ludzi to katastrofa….

kibic
kibic

i co z tego jeśli się nawet utrzymają, skoro kibiców Piasta w Gliwicach brak…

Gliwiczanin
Gliwiczanin

brawo PIAST

Kuba
Kuba

A co to jest PIAST ?haha to ten vice-mistrz Polski z końca tabeli ?

Ampuła
Zasłużona, pewna wygrana Piasta po dobrej, a momentami bardzo dobrej grze. Kiedy zespół nie ma słabych punktów, czyli zawodników uporczywie niweczących wysiłki reszty, to w polskich realiach da się wygrać praktycznie z każdym. Oczywiście jeszcze nie czas na “lizanie się po fiutach” (cenzorze redakcyjny łapy precz – to cytat z klasyki kina, jaką jest Pulp Fiction), bo punktowo nadal straszna ciasnota w dole tabeli. Wreszcie dobrze wyglądało wybiegania z kontrami: Badia rzucał genialne piłki za wrocławskich obrońców, ale brakło kata – egzekutora na etacie. Debiut Denisa Gojko – formalnie juniora z zespołu Piasta Gliwice z Centralnej Ligi Juniorów (dziś bez… Czytaj więcej »
Wandern
Wandern

WKS jechał jeszcze na mecz do Krakowa.

leming
leming

Wrocław wystawił na taką okazję rezerwę, a ampułka dostał znowu, jak zawsze **** :)

brz
brz

Fakt.Nic o Górniku nie napisał.

GłupiaBaba
GłupiaBaba

To Piast jest teraz na czwartym miejscu w grupie i do lidera traci tylko 5 punktów. Miejmy nadzieję, że w tym roku uda się walka o ligę europejską!

bartek
bartek

brawo!brawo! … i do góry po drabinie!

sław
sław

Niby wszystko było dobrze, bramki strzelone, punkty zostały w Gliwicach,
ale, nie chcemy widzieć takich sytuacji, jak w szóstej minucie.
Lewe skrzydło obrony naszej bramki puste, obrońcy bronią tylko prawego,
przerzut piłki na wolne pole i zagrożenie bramki Szmatuły, ślizgiem
obrońca ratuje się na polu karnym, to groziło znowu rzutem karnym.
Znowu został powielony stary błąd, dobrze, że bez konsekwencji.

ja234
ja234

Mieli farta w końcu jest to lotto ekstraklasa.

Zigus
Zigus

Znowu zaczęli kupowanie meczów, sprzedawcze kury żeby tylko się utrzymać w ekstraklasie. Żałosny vice-mistrz Polski kupią parę meczów żeby tylko utrzymać w ekstraklasie. Dno na poziomie okręgówki nic więcej. I ich motto ”Szpara Gliwic” hahah