Wycinka lip budzi kontrowersje. ZDM: Chodzi tylko o drzewa w pasie drogowym (TV)

Aleja Mickiewicza to bez wątpienia jeden z piękniejszych zakątków Gliwic. Ozdobą tego miejsca są cztery rzędy lip, tworzących idealne miejsce do spacerów.

Gdy mieszkańcy tej okolicy dowiedzieli się, że część drzew ma zostać wycięta, wszczęli protest.

Wszystko to w związku z planowaną już od dawna przebudową skrzyżowania ulic Mickiewicza i Sobieskiego, gdzie miałoby powstać rondo. Niejako przy okazji, zaplanowano również miejsca parkingowe.

[flashvideo file=”http://www.24gliwice.tv/filmy/2012_10/20121019_lipy.flv” /]Realizacja: Katarzyna Klimek, Łukasz Gawin

Grupa mieszkańców protestujących przeciwko wycince drzew założyła nawet specjalną stronę internetową a także konta na portalach społecznościowych. Zachęcają na nich do wspólnej walki o uratowanie drzew.
Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, usunięte miałyby zostać przed wszystkim drzewa rosnące w pasie drogowym, stanowiące zagrożenie dla ruchu drogowego.

Sortuj wątki:   od najnowszych   |  chronologicznie  |  najwyżej ocenione
Katowiczanin
Katowiczanin

To co ostatnio dzieje z wycinką drzew się również w Katowicach przechodzi ludzkie pojecie, drzewa są wycinane na potęgę. Niezależnie od tego czy są zdrowe czy nie, czy zagrażają bezpieczeństwu czy nie. Po prostu totalna samowola władz. Całe ulice są pozbawiane pięknych wieloletnich drzew, pozostaje sam beton, szkło i bezguście. To już jest przegięcie.

link

Pokaż, że jesteś przeciw polub stronę na Facebook: STOP Wycinaniu zdrowych drzew w Katowicach, Niech decydenci zobaczą, że jest nas więcej niż kilka „nawiedzonych” osób.

wpDiscuz