Zasady publikowania komentarzy do artykułów na portalu 24gliwice.pl

1. Komentarze do artykułów publikowanych w dziale WIADOMOŚCI portalu 24gliwice.pl dodawane przez Czytelników są wyłącznie ich opiniami, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

2. Komentarze publikowane są automatycznie, z wyjątkiem wpisów podlegających filtrowaniu przez system antyspamowy (m.in. zawierające linki do innych stron, wulgaryzmy i inne słowa kluczowe). Komentarze filtrowane przez robota podlegają ręcznej weryfikacji moderatora.

3. Moderator nie zatwierdza do publikacji komentarzy:
a). zawierających treści wulgarne, obraźliwe – szczególnie w stosunku do innych użytkowników oraz osób prywatnych.
b). naruszających obowiązujące w Polsce prawo oraz powszechnie akceptowane normy obyczajowe.
c). zawierających treści o charakterze rasistowskim oraz wymierzone w mniejszości.
d). o łącznej długości większej niż 3000 znaków (w jednym lub kilku następujących po sobie częściach komentarza) oraz takich, których zawartość, objętość stanowi utrudnienie w poprawności działania portalu.
e). zawierających więcej niż 2 odnośniki do innych stron, w jednym lub kilku następujących bezpośrednio po sobie komentarzach tego samego użytkownika.
f). zawierających reklamy, w tym reklamy innych stron.
g). niezwiązanych z tematem komentowanego artykułu.
h). o powtarzającej się treści.
i). wymierzonych w redakcję, wydawcę portalu, zawierających ataki personalne pod adresem pracowników wydawcy.

4. Komentarze nie mogą być podpisywane w sposób obraźliwy, z użyciem wulgaryzmów, podpis nie może być dłuższy niż 20 znaków. Bezwzględnie zakazuje się używania podpisu, który mógłby wprowadzać w błąd co do personaliów osoby komentującej.

5. W każdym z przypadków wymienionych w punkcie 3, moderator może również zastąpić fragment komentarza naruszającego regulamin symbolami (****), może też dokonać edycji technicznej, która nie zmienia sensu komentarza.

6. W przypadku uporczywego naruszania w/w zasad, moderator ma prawo do nałożenia stałej blokady dodawania komentarzy przez użytkownika lub stałej blokady IP na dostęp do portalu.

7. W przypadku naruszenia dóbr osobistych lub innych zastrzeżeń dotyczących komentarza, należy zgłaszać uwagi korzystając z działu KONTAKT, ze wskazaniem miejsca oraz treści zgłaszanego do moderacji komentarza.

8. Komentarze można dodawać za pośrednictwem formularza, bezpośrednio na portalu i na stronie facebook portalu, przy odnośniku do komentowanego tekstu.