Zmodernizowany oddział kardiologii będzie dysponował 32 łóżkami. Otwarcie jeszcze w maju

To dobra wiadomość dla pacjentów z chorobami serca. 29 maja w Szpitalu Miejskim nr 4 przy ul. Kościuszki 29 zostanie oddany do użytku zmodernizowany oddział kardiologii.

Rozszerzy on działalność o dwie nowe pracownie hemodynamiki i elektrofizjologii.

Oddział kardiologiczny będzie dysponował 32 łóżkami – 26 w części oddziałowej i 6 łóżkami intensywnego nadzoru kardiologicznego. Uruchomiona zostanie też pracownia hemodynamiki, w której będą wykonywane zabiegi koronarografii, czyli udrażniania tętnic wieńcowych.

– Dotychczas zawałowcy musieli jeździć do szpitali w Zabrzu, Raciborzu czy Kędzierzynie. Od czerwca będziemy ich mogli przyjmować w gliwickim szpitalu. Oddział po modernizacji prezentuje się wspaniale, jest bardzo dobrze wyposażony

– zapewnia w rozmowie z Miejskim Serwisem Informacyjnym Marian Jarosz, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Otwarcie oddziału wiąże się z zatrudnieniem nowych specjalistów. Oprócz kardiologów zatrudnieni zostaną również specjaliści od wykonywania zabiegów na sercu, pielęgniarki i elektrotechnicy.

Inwestycja kosztowała w sumie 5,5 mln zł – 3,5 mln zł zostało przeznaczone na pracownię hemodynamiki i intensywnego nadzoru kardiologicznego wraz z wyposażeniem, a 2 mln zł na oddział. Całość została sfinansowania z budżetu miejskiego. (źródło: mf/UM)

Dodaj komentarz

3 komentarzy

avatar
3000
Sortuj wątki:   od najnowszych | chronologicznie | najwyżej ocenione
ja234
ja234

Jednak ta wioseczka wyłożyła kasę na szpital. Szkoda, że dopiero po takich bólach.Jak zwykle glajwice cała naprzód tyłem do przodu i u wstecznym.

gliwiczanka
gliwiczanka

Wygląda imponująco!
Mam nadzieję, że wszystko będzie działało sprawnie i będzie dostępne dla wszystkich potrzebujących w ramach NFZ. Mam też nadzieję, że szpital zadba o wykwalifikowany personel…

Beton
Beton

Bardzo sprawnie i w komfortowych warunkach eleganckich wnętrz, będą pacjenci wyjeżdżać nogami do przodu.

wpDiscuz