Kibole zepsuli sportowe widowisko. Mecz Piasta z Górnikiem przerwany, interweniowała policja (TV)

Skandal na gliwickim stadionie. Mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze z powodu rozrób stadionowych chuliganów został przerwany w 80 minucie.

To było znakomite widowisko sportowe i jeden z lepszych występów Piasta w tym sezonie. Od 49 minuty, po uderzeniu piłki głową przez Mateusza Szczepaniaka gliwiczanie prowadzili z Górnikiem Zabrze 1:0 i wiele wskazywało na to, że wynik ten uda się co najmniej utrzymać do końca.

W 80 minucie mecz został jednak przerwany po rozróbach w sektorze kibiców Piasta. Po kilku minutach na stadionie pojawiły się służby porządkowe i policja. Około pół godziny później podjęto decyzję, że z uwagi na bezpieczeństwo, mecz nie będzie kontynuowany.

Nagranie z zajść na stadionie (Polska Scena Kibicowska)

Na razie nie wiadomo, jakie będą konsekwencje rozróby wywołanej przez stadionowych bandytów. Oprócz tych finansowych, możliwy jest nawet walkower. Ostatecznie decyzje zapadną w poniedziałek.

Komunikat Ekstraklasy:
„W związku z przerwaniem meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze Ekstraklasa SA informuje, że decyzje odnośnie weryfikacji zawodów oraz kar dyscyplinarnych zostaną podjęte przez Komisję Ligi na nadzwyczajnym posiedzeniu w poniedziałek.”