A. Duda: „Polska wreszcie zarządzana jest tak dobrze, jak od lat dobrze zarządzane są Gliwice”

– Potrzebujemy w naszym Państwie jeszcze lepszej konstytucji, tak by dawała nam większe szanse rozwoju – apelował w środę w Gliwicach prezydent RP Andrzej Duda.

Na Placu Krakowskim prezydenta przywitało ponad tysiąc osób. Wśród nich byli zarówno jego zwolennicy, jak i gorący przeciwnicy zagłuszający całe wystąpienie głośnymi gwizdami.

Przed spotkaniem z mieszkańcami, prezydent odwiedził cmentarz przy ul. św. Wojciecha, gdzie złożył kwiaty na grobie wojennym ośmiu powstańców śląskich, mieszkańców Szobiszowic, poległych w 1921 r. pod Januszkowicami i Gliwicami. W trakcie krótkiej wizyty, Andrzej Duda spotkał się także w Ratuszu z radnymi i przedstawicielami władz samorządowych. Wątków gliwickich nie zabrakło także w przemówieniu na Placu Krakowskim.

Polska wreszcie zarządzana jest tak dobrze, jak od lat dobrze zarządzane są Gliwice

– nie szczędził pochwał Duda. – Jednej rzeczy chciałem pogratulować wam z całą mocą. To centrum Nowe Gliwice, gdzie firmy, które działają w najnowocześniejszych branżach, realizują swoją działalność wspierane przez władze miasta. Jeżeli mamy stworzyć nowoczesną gospodarkę to musimy stwarzać szanse młodym ludziom, by mogli zakładać start-upy i realizować się tutaj na miejscu, w Polsce – podkreślał.

Andrzej Duda pozytywnie ocenił także budowę Hali Gliwice.
– Ta hala da Gliwicom nowe szanse. Gratuluję tej pięknej inwestycji, bo jako człowiek pochodzący z Krakowa wiem, jak wiele dobrego taka hala widowiskowo-sportowa uczyniła dla mojego miasta – mówił. – Bardzo dziękują za przybycie na to spotkanie wszystkim. Zarówno tym co klaskali, jak i tym co gwizdali. Cieszę się, że mogłem Państwa odwiedzić i mam nadzieję, że będę mógł przybyć tutaj znowu – zakończył przemówienie prezydent.
(msz)