Adam Neumann, prezydent Gliwic: „Nie wyobrażam sobie, że zostanę nicnierobiącym emerytem” (TV)

– Chodzę po Gliwicach z podniesioną głową, nie mam się czego wstydzić. Uważam, że w ciągu tych czterech lat wykonałem kawał dobrej roboty – mówi Adam Neumann, prezydent Gliwic.

 

Adama Neumanna pytamy m.in. o to, dlaczego podjął decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich i poparciu Mariusza Śpiewoka. Jakie ma plany na najbliższą przyszłość w polityce i samorządzie. Rozmawiamy o największych inwestycjach miasta, plusach i minusach minionych czterech lat.


Uwaga. Dla ułatwienia wywiad został podzielony na rozdziały. Jeśli chcesz posłuchać tylko określonego fragmentu – najedź na pasek postępu filmu w trakcie odtwarzania. Możesz też kliknąć bezpośrednio w wybrany znacznik czasowy widoczny poniżej.


00:00 Skrót, powitanie 01:16 Dlaczego Adam Neumann zrezygnował z ubiegania się o reelekcję 05:12 Dlaczego Mariusz Śpiewok uzyskał poparcie obecnego prezydenta 08:40 Jak Adam Neumann chciałby zostać zapamiętany przez gliwiczan 10:29 Ograniczenie ruchu na starówce 12:48 Nowe parkingi w Gliwicach 15:30 Duże inwestycje. Czy można było coś w ostatnim czasie zrobić lepiej lub inaczej? 23:00 Plany na najbliższą przyszłość, start w wyborach

Zapraszamy do posłuchania całego wywiadu.

Odcinek programu Gość Dnia zrealizowano w studiu 24gliwice. Rozmowę prowadzi red. Michał Szewczyk. Realizacja Łukasz Gawin, Marcin Fabrykowski.