Co firmy pożyczkowe oferują swoim stałym klientom? Lojalność się opłaca, decyzja możliwa już po chwili

Przeglądając strony firm pożyczkowych można odnieść wrażenie, że na najlepsze oferty mogą liczyć wyłącznie ich nowi klienci. To właśnie im oferowane są najczęściej pożyczki bez odsetek lub pożyczki za darmo.

Jak się jednak okazuje, firmy oferujące pożyczki online doceniają również swoich stałych klientów, którzy spłacili co najmniej jedną pożyczkę w terminie.

Większe kwoty i dłuższe terminy spłaty

Wielokrotne korzystanie z usług tej samej firmy pożyczkowej w większości przypadków wiąże się z bardzo konkretnymi korzyściami. Pożyczkobiorcy, który spłacili w terminie poprzednie pożyczki, zwykle mogą liczyć na preferencyjne warunki przy zaciąganiu kolejnej. Przede wszystkim w przeciwieństwie do nowych klientów mogą ubiegać się o dużo wyższe kwoty pożyczek.
Pierwsze pożyczki, choć coraz częściej są darmowe, to jednak ich wysokość nie jest duża, ponieważ zwykle wynosi od 100 do maksymalnie 2000 zł. Stali klienci mogą w niektórych firmach ubiegać się nawet o 5000 zł! Dodatkowo często oferowane są im dłuższe terminy spłaty np. 60 dni zamiast standardowych 30.

Uproszczone procedury rozpatrywania wniosku

Ubiegając się po raz pierwszy o pożyczkę internetową, klient musi przejść przez proces rejestracji i weryfikacji rachunku bankowego. Nie jest on skomplikowany, jednak wymaga poświęcenia kilkunastu minut na wypełnienie formularza i wykonania przelewu. Dodatkowo nowi klienci są dość wnikliwie badani przez firmy pożyczkowe pod względem zdolności kredytowej. Analizuje się ich dochody i sytuację finansową, a także sprawdza ich status w BIK oraz obecność w bazach dłużników. Oczywiście są strony które jak Freezl udzielają pożyczki bez BIK więc w ogóle nie sprawdzają danych BIK.

Stali klienci, którzy przeszli już tę weryfikację przy pierwszej pożyczce, przy zaciąganiu kolejnej pożyczki zwykle są traktowani zupełnie inaczej.

W wielu firmach wystarczy, że wyślą SMS-a lub klikną na stronie internetowej w panelu klienta przycisk z wnioskiem o pożyczkę, by po krótkiej chwili otrzymać decyzję kredytową, a po kilku minutach pieniądze na konto.

ZOBACZ TEŻ:
Jak uniknąć problemów ze spłatą pożyczki? 5 skutecznych sposobów

Warto dodać, że wiele firm pożyczkowych nagradza swoich stałych klientów, oferując im niższe koszty zaciągania kolejnych pożyczek w zamian za polecenie ich usług znajomym. Na konkretne bonusy mogą liczyć także osoby, które zaciągają często pożyczki i terminowo je spłacają ? im zwykle oferuje się tańsze lub wręcz darmowe pożyczki np. co piątą pożyczkę gratis. Jak widać, lojalność wobec jednej firmy z pewnością się opłaca, choć od czasu do czasu warto również skorzystać z promocji oferowanych przez innych pożyczkodawców.