DEBATA PREZYDENCKA. Katarzyna Kuczyńska-Budka i Mariusz Śpiewok debatowali w studiu 24gliwice

To pierwsza debata kandydatów w formule 1 na 1 przed II turą wyborów prezydenckich w Gliwicach. Radna Katarzyna Kuczyńska-Budka z Koalicji Obywatelskiej i wiceprezydent Gliwic Mariusz Śpiewok popierany przez Koalicję dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza „starli się” na argumenty w studiu 24gliwice.

 
Nie brakowało zupełnie zrozumiałych emocji, w trakcie debaty nasi goście wymienili się prezentami będącymi lekkim prztyczkiem w nos konkurenta. Co może cieszyć, na sam koniec wymielili się też uściskiem dłoni.

Sprawdzona podczas poprzednich spotkań formuła gwarantuje równe szanse, a na treść pytań zadanych w trakcie debaty nie mają wpływu ani dziennikarze, ani żadne osoby z zewnątrz. Nie pozostawiamy miejsca na podejrzenia o stronniczość przy doborze pytań. Oddajemy pole w 100% kandydatom, pilnując jedynie rygoru czasowego.


Zasady debaty są proste. Kandydaci zadają sobie wzajemnie po 5 pytań. Czas na sformułowanie jednego pytania to 30 sekund, na odpowiedź 90 sekund, a na krótkie ustosunkowanie się do odpowiedzi 15 sekund. Na koniec debaty przewidziano po dwie minuty dla każdego kandydata na podsumowanie.

Kolejność zadawania pytań, podsumowania i miejsce przy stole wyłoniliśmy w trakcie losowania w obecności kandydatów.

Przypominamy, że II tuta wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę. 21 kwietnia gliwiczanie zdecydują kto na najbliższych pięć lat obejmie urząd prezydenta Gliwic.

256 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze