Ewa Weber m.in. o Victorii, strefie VIP na stadionie, plotkach o wojnie „na górze” i iskrzeniu w gliwickiej PO (TV)

– Rewitalizacja Ruin Teatru Victoria to jeden z priorytetów w naszej strategii rozwoju kultury. Cały czas jako najważniejszą rzecz stawiamy rozwój całej infrastruktury wokół Alei Przyjaźni i rewitalizację ruin teatru – mówi Ewa Weber, wiceprezydent Gliwic w programie Gość Dnia.

 
– Czekamy na uruchomienie środków unijnych. Bez środków unijnych, na pewno z budżetu miasta nie będziemy mogli sami ruin odbudować. Tym bardziej, że priorytetowym zadaniem dla miasta na dziś jest budowa szpitala. Więc tutaj, mając jednak pewien ograniczony zasób środków finansowych, w pierwszej kolejności będziemy stawiać na budowę szpitala, jednocześnie starając się pozyskać środki na odbudowę ruin – dodaje.

Priorytety w budowaniu marki miasta
Kultura buduje markę miasta, jak najbardziej. Natomiast ta nasza rozpoznawalność, jeżeli chodzi o miasto Gliwice, to jest przede wszystkim na pierwszym miejscu Politechnika Śląska, Onkologia, klub sportowy Piast Gliwice i o tym nie powinniśmy zapominać.


O sporze między gliwickimi kołami Platformy Obywatelskiej
– Jak najbardziej iskrzy, dlatego że koło, które reprezentuję, realizuje tak naprawdę wszystkie zadania, które są określone przez Platformę Obywatelską. Działamy zgodnie ze statutem, absolutnie nie przygotowujemy uchwał, w których głosowalibyśmy razem z PiS-em. Dlatego, jeżeli w drugim kole takie działania są podejmowane, to trudno, żebyśmy nie iskrzyli na tym polu.

Pytamy też o kwestie spółek miejskich, zmian i finansowania gliwickiej kultury, inwestycje oraz ewentualny start w wyborach prezydenckich. Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu.

Odcinek zrealizowano w studiu 24gliwice, rozmowę prowadził red. Michał Szewczyk. Nagranie i montaż: Łukasz Gawin.