Gliwice w czasie pandemii. Krótki film nakręcony z drona mówi więcej niż tysiące słów… (TV)


Puste ulice, pojedyncze samochody, przejmujący obraz centrum miasta w czasie pandemii. Film zarejestrowany przez Marcina Baranowskiego z Mosquidron robi przygnębiające wrażenie, budzi jednak też nadzieję.

Obraz został zarejestrowany w czwartek, między godzinami 7 a 10:00 rano. W tym momencie nie potwierdzono w Gliwicach ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem, chociaż nikt nie ma złudzeń, że to tylko kwestia czasu.

Wszyscy jesteśmy zmobilizowani do walki z niewidocznym wrogiem. Najlepszą bronią jest unikanie ludzkich skupisk, a jeśli to możliwe, pozostanie w domu. Jak widać, tak właśnie postępuje większość mieszkańców.


od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
mieszkanka Gliwic

Bąďźmy rozsądni i zdyscyplinowani.
Pozdrawiam wszystkich.

Tymon

Wg. mnie wrażenie jest budujące, że jako społeczność umiemy sie zdyscyplinować i siedzieć w naszych domach, bez zbednego wychodzenia.

Ja.

Chyba nie widziałeś tych tłómów w parkach, lasach skwerach, biedronkach i pod bazarem.
A miasto wygląda tak samowczesną porą.

Tymon

Przyznaje masz rację …

Leszek

Dokładnie tak. Na filmie widać wschód słońca który obecnie zaczyna się przed 6. Obraz jest naciągany. Podobne naginanie rzeczywistosci jest na filmach z Warszawy czy Katowic

Barbara

Niech ten dron nakręci coś w okolicy godz 12. I nad parkami i placami zabaw . Wtedy taki obraz będzie wiarygodny.

ers

…a teraz zróbmy filmik pokazujący tłumy w parkach i zastanówmy się raz jeszcze.

thurtle

A skąd wiesz moronie byłeś też tam?!

Marek

Sklep spożywczy w Bojkowie dwie panie w rękawiczkach(brawo myślę pewnie jedna podaje np. pieczywo druga kasuje) a tu niespodzianka tą sama ręką bierze chleb a potem pieniądze osobiście czarno to widzę.

Janusz

A w piekarni myślisz jest inaczej.A co przy pieczeniu się dzieje to tylko piekarze wiedza chyba najlepiej samemu piec.

Janina

Wielu ludzi śmiało się że mnie że kupuje na wyrost że przecież niczego nie braknie wiem że nie braknie nawet jestem pewny że będzie więcej niż jest teraz ale po uj łazić po sklepach.To że ja uważam to nie znaczy że ktoś będzie uważał.ludzie macają w sklepach wszystko nawet pieczywo a co się dzieje przed dostarczeniem towar do sklepu to nawet pan Bóg tego nie wie pozdrawiam wszystkich i tych rozważnych i nie rozwarznych

ED HARIS

ZOSTAŃ W DOMU- JEŻELI NIE MUSISZ WYCHODZIĆ ,TO ZOSTAŃ W DOMU !!!!.Przeważnie zawsze nam brakowało czasu ,a teraz mamy go dla siebie więcej wykorzystajmy to jak najlepiej !!.Trzeba to cholerstwo przeczekać , to dla naszego dobra i zdrowia wspólnego najlepsze co teraz można zrobić. ŻYCZĘ NAM WSZYSTKIM OBY W LIPCU ten wirus już był tylko smutnym wspomnieniem !!!!!!!!. .

Ewa

Polatajcie tym dronem przy biedronce w Łabędach. Tam jest ciągle pełno starych ludzi. Wczoraj jeden drugiemu na łeb właził, nie mówiąc o braku jakichkolwiek odległości w kolejkach.

Fiku Miku

Hmmmm… skąd wiesz kto chodzi do Biedronki w Łabędach? Też tam byłaś w tym samym czasie? Czyli Biedronki mają być dla młodych, pięknych i mądrych inaczej?

Sean

Głupoty. Ludzi jest pełno na ulicach a że autor wybrał sobie godzine gdzie ludzie jeszcze śpią to mówi wszystko o tym artykule.prosze zrobić o godzinie 14:00 w dzień pracujący takie nagranie i centrum a nie wybranych fragmentów na peryferiach miasta

Ja.

Pragnę zwrócić uwagę, że zdjęcia są zrobione w ścisłym centrum. Co do reszty, to również podzielam Twoje zdanie.

Anna

Niech ludzie wychodza z domow lecz nie w tlumy powietrze jest niezbedne. Idzcie na dzialki zrobcie sobie gryla opoczywajcie. Nie spotykajcie sie z ludzmi ktorzy przyjechali z zagranicy. Kazdy zna swoich znajomych. Dbac o siebie i czystosc w domu i tam gdzie przebywamy.

Tom1983

Aaa widzicie tych meneli co to od rana do wieczora piją wodę i wina na przystanku pod żabka jest ich kilkunastu i wczoraj zazygali cały przystanek. Cały tydzień tam siedzą.. i żadnej reakcji służb.

Bart

Teraz wszyscy łażą po lasach, moje ulubione miejsce moja oaza spokoju teraz już nie buractwo z miasta przeniosło się do lasu

Fiku Miku

Po Twoim lesie chodzą?

Józefina

Boże ale to przykre płakać się chce ,jakże nie potrafimy docenić czasu kiedy jest gwarno i głośno na ulicach tylko potrafimy narzekać ,kiedy znów powróci normalność ,pozostało tylko mieć nadzieję że już nie długo będzie można wyjść na ulicę z rodziną i cieszyć się wiosną ,swoją drogą piękne mamy miasto!

Andrzej

Tak nisko slonce, to chyba rano jak jeszcze wszyscy śpią, normalnie to kolejki pod bankami, ludxie z dziecmi w wozkach na spacerach, pelne biedronki..

Katarzyna

Szkoda że dron nie latał wśród osiedli przy sklepach ,które nie powinny być otwarte.

Justyna

Proponuję nagrać film spod marketów budowlanych, wygląda to “nieco” inaczej

hapek

Prosze mi podać status zarażeń i kwarantanny na gminę Gliwice, bo nigdzie nie ma?

Ewka

Jedź do Leroy Merlin a wczoraj w lesie Łabędzim był deptak prawie jak w Sopocie

lola

W Pyskowicach potwierdzony jeden przypadek chłop przyjechał z rajchu

Marek

Wyjdzie słońce zrobi się ciepło a i jeszcze przed nami święta i majówka zobaczymy czy Polacy są rozsądni.Stawiam że nie.

Nike

Skąd przyjechałeś?: Z rajchu. – Just do it. Run like hell.

WRD

Dzisiaj nocka. Co chwilą grupki przychodzą do nocnego i na stację paliw. Napić się trzeba! Co tam wirus. Zabawa musi być. I nie wychodzą z jednym piwkiem tylko wielopaki, po kilka. Tak trudno sobie teraz odpuścić?

Marta

A to jest niedziela

Ja.

W dodatku “młoda godzina”
Kto choć raz miał okazję się przemieszczać w tym czasie ten wie, że to miasto zawsze tak wygląda z rana.
Dobra manipulacja nie jest zła.

parKing

No jest dobra, bo zachęca ludzi do zostawania w domach. Lepsza taka niż jakiekolwiek polityczne lub religijne.

dada

na spacer za 3 tygodnie https://youtu.be/Os1TJHJ_ijc

Tom1983

Bądźmy rozsądni…. ZTM KARZE KIEROWCÓW AUTOBUSÓW ZA TO ŻE NIE ZATRZYMUJĄ SIĘ NA PRZYSTANKACH NZ – NA ZADANIE. O CO CHODZI JA SIĘ PYTAM. ZTM SKUTECZNIE STARA SIĘ ZABIJAĆ NASZE DZIECI I DOROSŁYCH SKORO ZMUSZAJA POD KARA KIEROWCÓW ABY NIEPOTRZEBNIE ZATRZYMYWALI SIĘ NA KAŻDYM PRZYSTANKU I NAMAWIA PASAŻERÓW NA PLAKATACH W BUSACH ŻEBY CI NA NICH DONOSILI…. O CO CHODZI…. NO O TOZEBYSMY POUMIERALI NA NOWOTWOR PLOC ŻE SPALIN JAK NIE POPADAMY NA KORONOWIRUSA…

(_x_)

Jak skończysz wrzeszczeć, sięgnij po słownik ortograficzny. I pamiętaj o oddechu, spokojnie: wdech-wydech.

Aga

Proszę zrobić filmik rano ok 8 jak wszyscy emeryci renciści idę z wózkami na zakupy na osiedlach poza centrum w okolicznych Czechowicach ile ludzi robi sobie grile A potem twierdzić że ludzie siedzą w domu…

parKing

Czy wy serio jesteście tacy tępi, że nadal nie wiecie jak można się zarazić wirusem? Po ponad miesiącu gadania o tym? Grill w towarzystwie bliskich znajomych jest mniejszym ryzykiem niż przy siedzeniu z nimi w domu.

Ostatni Sprawiedliwy

Co Cię tak boli, że ludzie starsi idą o 8:00 po zakupy. Żal Ci d*psko ściska? Wstań i idź o 6:30, przy okazji zrób zakupy samotnym, starszym sąsiadom – wtedy nie będą musieli wychodzić z domu i się narażać.

Anna

Niestety nie wszędzie ludzie stosują się do zaleceń rządu. W Łabędach ludzie są całkowicie nie odpowiedzialni. Chodzą na spacery jeżdżą na rolkach, rowerach nawet w sklepie nie przestrzegają odległości. Wychodza na spacer z małymi dziećmi i w najlepsze ze sobą dyskutują nie patrząc na zalecana odległośc. Aż wstyd się przyznać, że nie robią sobie nic z tak poważnej sytuacji…

Józefina

Spacery i jazda na rowerze cóż w tym złego?można ale nie w dużych grupach ,nie popadajmy w paranoję!

Szymon

W Zabce na Dunikowskiego stało kilku klientów w odległości kilku cm od siebie, podobna sytuacja miała miejsce w piekarni na Nowym Świecie. W Parku Chrobrego tłumy dzieci bawiły się na placu zabaw, a dorosli ćwiczyli na siłowni pod chmurką. Na os.Zubrzyckiego dziadków siedziały z piwie na ławce i rozprawiali w najlepsze. Gliwicka walka z koronawirusem….

St. Gliwice

Przebywanie na świeżym powietrzu w odległości kilku metrów od siebie jest w zasadzie bezpieczne. Problem może zaistnieć w trakcie zakupów czy w autobusie. Nie mówiąc już o imprezach czy wspólnej zabawie