Hala? Zmiany w centrum, szpitale? Dziennikarze gliwickich redakcji o tym co najbardziej elektryzowało lokalne media w 2017 roku

Od Hali Gliwice, poprzez kryzys w gliwickich szpitalach, planowane zmiany na ul. Wieczorka i Zwycięstwa, rok Teatru Miejskiego aż do rowerów i ścieżek rowerowych

– dziennikarze gliwickich redakcji podsumowują mijający rok.

REKLAMA

Gospodarzami programu POD PRASĄ byli: Małgorzata Lichecka (Nowiny Gliwickie) i Michał Szewczyk (24gliwice). Zaproszenie do studia 24gliwice przyjęli: Agnieszka Baron (Telewizja Imperium) i Jarosław Sołtysek (Magazyn Prestiż).

Hala Gliwice —> początek dyskusji 0m15s
Kryzys w gliwickich szpitalach —> początek dyskusji 5m41s
Zmiany na ul. Wieczorka i Zwycięstwa —> początek dyskusji 10m46s
Rok Teatru Miejskiego —> początek dyskusji 16m35s
Rowery miejskie i ścieżki rowerowe —> początek dyskusji 22m58s


POD PRASĄ to program, w którym gliwiccy dziennikarze i komentatorzy dyskutują o bieżących wydarzeniach w Gliwicach. POD PRASĄ jest wspólnym projektem Nowin Gliwickich i portalu 24GLIWICE.pl, z założenia otwartym na inne, niezależne media w Gliwicach, zarówno te tradycyjne, jak też społecznościowe. Program dostępny jest na m.in. kanałach YouTube i profilach Facebook wybranych gliwickich mediów. POD PRASĄ emitowane jest również w gliwickiej telewizji Imperium oraz na platformie UPC (kanał regionalnej stacji DlaCiebieTV).

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
teatr...

Trochę to dziwnie brzmi, gdy dziennikarze Lichecka i Sołtysek jednym tchem recytują jaki to wspaniały jest nowy teatr. Same pozytywy. A co z dziennikarskim pazurem? Może trochę porównań i liczb, np. czy frekwencja jest lepsza i czy obecny teatr jest “tańszy” niż GTM? Koszty miały być niższe, tak się trąbiło przy likwidacji GTM. No ale Małgorzta Lichecka nigdy krytycznie nie wypowiada się o jakiejkolwiek działalności Krawczyka,stosuje zasadę “albo dobrze albo wcale”, a w “Prestiżu” to mamy niemal w każdym numerze albo wywiad z Krawczykiem albo jego foty albo peany na cześć kolejnej premiery, właściwie “Prestiż” bez Krawczyka jest numerem straconym.

zxc

no bo jak tu “jechać” po swoim dobrym koledze….wszyscy się w tym środowisku znają i ciumciają ;) Czekam na statystyki tak by móc porównać z poprzednim GTM. Red. słusznie zwrócił uwagę, ze operetka gromadziła 100 proc widowni a red. Szołtysek żenująco odp: “zobacz sobie przekrój tych ludzi. Zobacz sobie kto to był?” A to teatr jest tylko dla wąskiej grupki gliwickich “ynteligentów”? Jeszcze to wskazanie, ze jak chcą to sobie mogą chodzić na operetkę do Mrowiska. Żenada. Teatr powinien być dla każdego a nie psia mać tylko dla gliwickiej urzędniczej arystokracji i pseudointeligencji lubiących dramat.

Gabi621

Zamiast dodawać nieistotne komentarze, zastanówmy się lepiej już od dziś, na kogo trzeba bedzie głosować w nadchodzących wyborach samorządowych ? bo jakoś kandydatów, którzy chcieliby coś zmienić nie widzę.

Tomasz

Bo innych kandydatow po prostu nie ma niestety.
Postuluje juz od okolo roku do Gliwickich Narzekaczy zeby podali na kogo glosowac wiec wobec braku kandydata znow nic sie nie zmieni i zaglosuja mieszkancy na obecnego Prezydenta

Krystyna Borkowy

Podoba mi się wyremontowana kardiologia w szpitalu na Kościuszki .

ja234

Pociamkali, ponarzekali… i nic z tego nie wynika.
W sumie wyszło, że wszystko jest cacy…poza oczywistym brakiem szpitali, ale kto by się przejmował takimi drobiazgiem…jest hala porażka.

Piotr

Wracam do hali. Unijna dotacja na halę w wysokości ok. 140 mln zł była zawarta miasta z urządem marszałkowskim. I nie unia nam tą dotację odebrała tylko urząd marszałkowski powołując się na zapisy umowy które były z błędną numeracją . Na rozwiązanie tej umowy decyzja UE czy hala będzie opłacalna czy nie nie miało to znaczenia Urząd marszałkowski był w dołku i potrzebował kasy a było to za PO

Urko

28.45 minut intelektualnych “bąków” o rzeczach oczywistych . Nie mam pojęcia po co było to spotkanie …

Bajtek

Urko, może czas przestać tu zaglądać? Z zawartością portalu Ci nie po drodze, nie podobają Ci się programy, artykuły, redaktorzy, to po co tu zanieczyszczasz forum swoimi wiecznymi jękami? Poczytaj msi, dzisiajgliwice i inne miejsca gdzie będziesz mógł się intelektualnie zaspokoić w temacie wiedzy o Gliwicach. Tutaj sobie odpuść, jest świetna okazja, nowy rok, nowe postanowienia, nie wchodzić na strony i nie oglądać programów, które Cię nie interesują. Przemyśl.

Zniesmaczona

A swoją drogą Urko, dobrych manier Cię nie nauczono. Obrażać gospodarza portalu z którego “gościny” korzystasz – nieładnie!!!

Życzliwy

A ja nie mam pojecia po co tu komentujesz. Jak nie rozumiesz nie katuj komórek bo dostaniesz wylewu. Obejrzyj Rolnika szukającego żony, nie obciążaj głowy.

Mieszkaniec

Urlo czy to nie ten, ktory ma problem z logika i ze zrozumieniem czytanych treści?
Widac ze Urko po swiatecznym wyjeździe przerwal cisze i wrocil na forum odreagowac wyjazdowe frustracje

bacik

Brawo Urko! Spostrzegłeś to co ja i większość, która woli się tu nie wypowiadać.To jest totalne wazeliniarstwo dziennikarskie, tych tutaj spolegliwych wobec lokalnej ponad 25 letniej kacykozy. Współczuję tym biedulą, ale nie znaczy to, że ich nie rozumiem:)