Jak szukać wycieczek last minute?

Oferty wczasów w okazyjnej cenie pojawiają się przez cały rok, jednak te najbardziej korzystne można znaleźć na kilka dni przed wylotem.

Wycieczki last minute to bardzo często zwykły chwyt marketingowy biur podróży – jeżeli w lutym pracownik proponuje Ci okazyjne, ostatnie miejsca na lipiec, opuść to biuro jak najszybciej. Czym kierować się w czasie poszukiwań wakacji last minute?

Jaki termin wybrać?

Największe obniżki cen zdarzają się zwykle tuż po: świętach, wakacjach, długim weekendzie, np. majowym. Jeżeli marzą Ci się wczasy egzotyczne, np. Dominikana, szukaj ofert w okresie od stycznia do marca. Jest to tzw. sezon niski, kiedy turystów jest znacznie mniej, więc korzystna jest nie tylko cena. Kierunki bliższe, głównie europejskie i wyspiarskie, np. Gran Canaria są stosunkowo mniej oblegane od drugiej połowy maja do połowy czerwca. Siedmiodniowa wycieczka to koszt kilkuset złotych od osoby. Sezon wysoki, czyli miesiące wakacyjne oraz święta i Sylwester, to nie jest dobry czas na szukanie korzystnych ofert – ceny potrafią być wtedy nawet kilkukrotnie wyższe, a miejsca wybrakowane.

Gdzie szukać?

Najlepiej przez internet. Śledź nie tylko oficjalne strony biur podróży, ale również ich media społecznościowe czy fora podróżnicze i porównywarki cen. Warto również zapisać się do oferowanych newsletterów, dzięki którym korzystna dla Ciebie oferta pojawi się na Twoim mailu tuż po jej opublikowaniu. Oferta last minute jest zwykle bardzo bogata, dlatego poświęć dłuższą chwilę na porównanie wielu propozycji i wybór tej najbardziej korzystnej dla Ciebie.

Na co uważać?

Zanim skusisz się na all inclusive w pięciogwiazdkowym hotelu w Egipcie, sprawdź, czy to, co biuro podróży zawarło w ofercie faktycznie nie mija się z prawdą. Oczywiście, super oferta w okazyjnej cenie jest możliwa, ale często biura podróży oferują last minute w miejscach mniej popularnych i nie tak atrakcyjnych wizualnie. Sprawdź w zewnętrznych, niezależnych źródłach, jakie rzeczywiste standardy prezentuje wybrany hotel, jakie ma opinie, czy wszystkie pokoje reprezentują podobny standard. Nie zapomnij również o bezpieczeństwie – na tym nigdy nie warto oszczędzać. Samodzielnie wykupiona polisa turystyczna może okazać się zbawieniem na wyjeździe, np. w przypadku konieczności pokrycia wysokich kosztów leczenia w obcym kraju. Pamiętaj, że kupując ofertę last minute, przysługują Ci identyczne prawa, jak każdemu podróżującemu.

Poszukiwania ofert last minute przypominają zazwyczaj grę w pokera, ale z dobrym przygotowaniem możesz trafić na naprawdę korzystną opcję.

(materiał partnera)