“Jaka znieczulica, ten ze skody ominął i sobie jedzie…”. Policja publikuje nagranie z potrącenia

60-letni gliwiczanin kierujący renault nie zauważył pieszych prawidłowo przechodzących na pasach przy ul. Piwnej/pl. Piastów. Na szczęście jechał z na tyle niską prędkością, że poszkodowana doznała niewielkich urazów.

Do tego potrącenia doszło w środę, 26 września, kilkanaście minut po godzinie 12:00. Do szpitala trafiła 38-latka. Prawdopodobnie, ze względu na niewielkie obrażenia u kobiety, zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja.

Uwagę zwraca też brak reakcji niektórych kierowców na sytuację. “Jaka znieczulica” – słychać w tle komentarz osoby filmującej zdarzenie.

Policjant, który przyjechał na miejsce zdarzenia, zdecydował o zatrzymaniu kierującemu uprawnień. Sprawa trafi do sądu.

Jak uprzedza Marek Słomski, rzecnik prasowy KMP Gliwice, parametry publikowanego filmu zostały w sposób techniczny pogorszone. – Nie chodzi bowiem o przedstawianie szczegółów, lecz studium przypadku. – Obraz wskazuje, że piesze wkroczyły na jezdnię zgodnie z przepisami, natomiast kierowca, mimo niewielkiej prędkości, ich nie zauważył.

Tu ostrzeżenie dla pieszych – macie, Państwo, pierwszeństwo na oznakowanym przejściu, ale… każdemu kierowcy może zdarzyć się błąd

– przestrzega Słomski.

Policja przypomina kierowcom: w każdym pojeździe występuje tzw. martwe pole, czyli miejsca przed i za autem, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec, gdyż na linii wzroku znajduje się przeszkoda, np. w postaci przedniego słupka. Niebezpieczeństwo wzrasta przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych oraz skrzyżowań.

Bardzo częsty przypadek przy skręcie w prawo: moment, w którym słupek przedni zasłania przechodnia i nawet niewielka prędkość jest wtedy groźna.

„Martwe pole” istnieje także przy manewrach do tyłu. Z obserwacji gliwickiej drogówki wynika, że to też częsta przyczyna potrąceń. Ponieważ tylne lusterko nie wystarczy, aby obserwować pole za samochodem, należy odwrócić głowę i cofać bardzo ostrożnie, powoli.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Shteef
Shteef

Znieczulica ogarnęła wszystkich kierowców, do końca nagrania nikt nie wyszedł z samochodu by sprawdzić czy nie potrzebna będzie pomoc.

Beton
Beton

Nie prawda – kierujący / ca taksówką ustawił samochód zabezpieczając miejsce i jako jedyny / a z kierowców wysiadł / a z samochodu. Dłuższa wersja nagrania widoczna jest na innym portalu, a kierujący Skodą powinien otrzymać w prezencie zarzut przestępstwa polegającego na nieudzieleniu pomocy osobie poszkodowanej.

Pola
Pola

Mowa o tym czerwonym aucie, które przejechało? W tym czasie przy poszkodowanej były dwie osoby, równie blisko były po dwie osoby z każdej strony chodnika i kilka nadchodziło z lewej strony. Co w takim razie wobec tych osób? Gorzej dla pani poszkodowanej by było, gdyby wszyscy się zlecieli i nad nią stali.

asdf
asdf

Zarzut nieudzielenia pomocy trzeba byłoby postawić wszystkim kierowcom oprócz taksówkarza. Siedzenie w aucie i obserwowanie sytuacji nie kwalifikuje się jako “udzielanie pomocy”.

Szota
Szota

A coz bym jej pomogl i w czym?

Chyba kpisz
Chyba kpisz

Shteef ciebie chyba ogarnęło przyćmienie umysłowe.Każdy ma swoje życie i cele w nim skoro widział że już kilka osób się tą osobą zajmuje to co mieli jej w 20 osób pomagać? Włącz mózg , a nie tylko siedzieć przed monitorkiem i pieprzyć jaka to znieczulica.Jak taka znieczulica to zamiast marnować czas na takie idiotyzmy poświęć go na pomaganie innym hipokryto :)

Waga
Waga

107 kolizji i wypadków w 5 lat. Gliwiczanie chcą zwężenia trzypasmowej ulicy. Częstochowska, nie taka znowu długa. Co Wy na to, kochani?

black_horse
black_horse

Po co zwężać ? Zrobić dwukierunkową i odciążyć trochę centrum.

eBonit
eBonit

Kraksa co 17 dni, ale tutejsi kierowcy jedyne co widzą, to że jeszcze im mało dróg. Niestety patologia nawet nie zdaje sobie sprawy, że jest patologią.

Ad
Ad

Facet potrąca pieszego na pasach i 22 sekundy zajmuje mu wyjście z samochodu!!!

Olaf
Olaf

Taka sytuacja może się zdarzyć każdemu, nawet najlepszemu kierowcy. Taki świat.

Jest faja
Jest faja

Co za bezmyślna baba, lezie i nawet się nie popatrzy. Pal sześć czy ma pierwszeństwo, czy nie. Ale w razie czego to ona jest poszkodowana, a nie kierowca samochodu. Zanik myślenia, a potem zdziwienie, że selekcja naturalna bierze się do roboty. Ot znak czasów…

black_horse
black_horse

Minusujący ten komentarz chyba nie mają wyobraźni. Tak, tak, każdy uczestnik ruchu drogowego, zarówno piesza jak i kierowca auta które ją potrąciło miał wpływ na tą sytuację. Wystarczy ze piesza by obserwowała nadjeżdżające pojazdy. Kierowca by popełnił błąd, ale ona miała szansę go naprawić.

IItt
IItt

Masz rację. Wszystkie wypadki z udziałem pieszych, to ich wina. Gdyby byli dość zwinni, to by omijali samochody na jezdni albo nad nimi przeskakiwali. Jest też opcja, żeby czekali kilka albo kilkanaście godzin, aż ruch samochodów ustanie i dopiero wtedy wchodzili na pasy ale tylko jaskrawo ubrani. W końcu ulice są do jeżdżenia a nie do chodzenia, prawda cukiereczku?

Przepisu dotyczące pieszych
Przepisu dotyczące pieszych

Nie tylko kierowcy mają obowiązki podczas przemierzania pasów, ale także i sami piesi. Przepisy wyraźnie mówią, że pieszy przechodząc przez jezdnię musi zachować szczególną ostrożność!

IItt
IItt

Przepisu… ale co ty odkryłeś? Ktoś temu zaprzecza? Dokładnie ten sam przepis dotyczy każdego kierowcy jak i pieszego. Może wbrew faktom chcesz udowodnić, że para pieszych na filmie tego nie dopełniła? Śmiało. :)

Jest faja
Jest faja

Para pieszych zachowała się jak idioci, nie patrząc czy nic nie jedzie. Przepis nie ma tu nic do ich bezmyślności.

Gabi21
Gabi21

Ja dodam, że najlepiej, aby mieli skrzydła i zwinność gliwickich gołębi.

placek
placek

Gliwickie gołębie zachowują się dokładnie jak te piesze. Włażą przed jadące samochody

heli1b
heli1b

Prawo o Ruchu Drogowym Art. 14. Zabrania się: 1) wchodzenia na jezdnię: a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi; 2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi; 3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko; 4) przebiegania przez jezdnię; 5) chodzenia po torowisku; 6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto; 7) przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni,… Czytaj więcej »

Tomek
Tomek

A kierowca jest obowiązany zwolnić przed przejściem dla pieszych i zatrzymać się by umożliwić pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych przejście przez jezdnię. Zwolnił przed przejściem?

heli1b
heli1b

Napisałem, że zachowanie kierowcy było złe? Napisałem. A piesze powstrzymały się od wejścia na przejście widząc nadjeżdżający pojazd? Przepychajmy się tak w nieskończoność

IItt
IItt

Wina kierowcy jest bezdyskusyjna, przyspieszył przed przechodniami, policja nie ma wątpliwości. Tylko ty dzielisz włos na czworo. Może dowiemy się, czy kierowca poszedł do sądu i wygrał? Wtedy postawię szampana. Ale teraz brniesz w g…

AMF
AMF

Pojazd który miał obowiązek się zatrzymać bo przed nim był pieszy puszczony przez radiowóz? Doucz się przepisów a potem mędrkuj!

Gabi21
Gabi21

” wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd ” Tutaj nie było takiego przypadku, ponieważ na przejściu kobiety już były. Tu jest ewidentna wina kierowcy, do czego sam się przyznał, że się zagapił.

Praktyk
Praktyk

Świetny film poglądowy dla wszystkich, którzy prowadząc pojazd gapią się w smartfony! Ale Policja jakoś nie robi częstych akcji w celu wyeliminowania tej patologii. Łatwiej wlepić mandat pieszemu na pustej drodze, bo nie poszedł ponad 100 metrów do pasów.

Zasada ograniczonego zaufania!
Zasada ograniczonego zaufania!

Świetny film poglądowy dla wszystkich, którzy przechodząc przez jezdnię nie obserwują nadjeżdżających pojazdów! Na przejściu dla pieszych ostrożność powinien zachować nie tylko kierowca ale również pieszy! Zasada ograniczonego zaufania – zasada stanowiąca, że zarówno każdy uczestnik ruchu drogowego, jak też inna osoba znajdująca się na drodze oraz w jej otoczeniu, ma prawo liczyć, że inni uczestnicy ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że aktualne zachowanie uczestnika stanowi uzasadnione podejrzenie do odmiennego jego zachowania! Można zakładać przestrzeganie przepisów przez innego współuczestnika ruchu, chyba że jego zachowanie wskazuje na coś innego[2]. Sygnałem do utraty zaufania i zwiększenia ostrożności mogą być wszelkie okoliczności… Czytaj więcej »

heli1b
heli1b

Gdyby miał ponad 100m do pasów to nie dostałby mandatu ponieważ w takim przypadku przepisy zezwalają na przechodzenie nie na przejściu. Znajomość przepisów nie jest zabroniona.

marcin
marcin

Hahaha… Ale nie każdy o tym wie, a policja chętnie z tego korzysta. Ty heli, chyba życie znasz tylko z kodeksów. A mógłbyś z autopsji.

heli1b
heli1b

Drogowy kodeks to moja praca. Z jego znajomością jest jak ze znajomością prawa i zwyczajów kraju, do którego się udajemy. Dobrze je znać. O tym ile kosztuje podróżujących do Australii nieznajomość ich prawa nakręcili nawet jakiś serial. Ubaw przedni jak za niezgłoszenie jabłka przy odprawie dostają mandat kilkaset $. Dobrze wiedzieć przed wyjazdem że przykładowo nie należy targować się w Tajlandii, fotografować kobiet w ciąży czy rozwodzić nad noworodkiem w Wietnamie, że skinienie pionowo to nie a poziomo to tak w Albanii, Grecji czy Bułgarii. To pomaga uniknąć przykrych sytuacji a czasem nawet kłopotów jak np ukaranie mandatem za brak… Czytaj więcej »

Znajomy
Znajomy

O rany, heli z 1B znowu dosiadł swojego konika i ujeżdża do zamęczenia. Czarno na białym, a nawet w kolorze nie robi mu różnicy. Konika popędza, bo zna się lepiej. Kiedyś przekonywał, że musi cały dzień autem wkoło po mieście, bo wozi ciężki sprzęt. Zagadka, co wozi kolega z 1B?

heli1b
heli1b

Z dedykacją dla pieszych. Ostatni punkt dot. wysepek powinni też sobie przyswoić kierowcy. Art. 13 ustawy prawo o ruchu drogowym: 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem. 2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu. 3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych,… Czytaj więcej »

~~~~
~~~~

Każdy jest człowiekiem, a prawda jest taka, że na tych pasach ludzie się tak pchają (mówię z perspektywy i kierowcy i pieszego), że nieraz można się naciąć. Oczywiście kierowca miał widoczność i powinien zauważyć pieszą, i zachował się karygodnie, jednak kobieta (mimo, że znajdowała się na pasach) sama powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo, a nie iść i patrzeć prosto w samochód i dziwić się, że w nią uderzył. Należy pamiętać, że nikt nie zadba o nasze bezpieczeństwo jak my sami o nie nie zadbamy! Jeśli widzisz, że samochód jedzie i nie ma w planach się zatrzymać to stań, co z… Czytaj więcej »

black_horse
black_horse

Jechałem dzisiaj samochodem. Na może z 30 pieszych którzy przechodzili mi przed maską, tylko trzech przed wejściem na pasy obejrzało się, czy możne bezpiecznie wejść. Reszta ani się nie obejrzała w lewą stronę. Jak jakieś Zombie.

heli1b
heli1b

No właśnie. Między innymi dlatego, że osoby, które mają możliwość publicznie uświadamiać robią to nierzetelnie i wprowadzają w błąd. A cała wiedza pieszego o jego prawach i obowiązkach jako uczestnika ruchu sprowadza się do tego co zasłyszy, wyczyta na forach i (w zasadzie głównie) sobie dopowie. Bo przecież nie z kursu żadnego ani szkoły. Wystarczy użyć obok siebie dwa słowa “pierwszeństwo” i “pieszy” i już poszło w świat, że piesi mają bezwzględne, bezwarunkowe, kategoryczne, niekwestionowane, absolutne, najpierwsze pierwszeństwo. Bo tak właśnie sobie to zinterpretują. Czy się to komuś podoba czy nie, póki co prawo stanowi, że pieszy widząc nadjeżdżający pojazd… Czytaj więcej »

AMF
AMF

Niestety dostęp do broni automatycznej i wielkokalibrowej jest skrajnie reglamentowany wiec jak mam należycie zadbać o swoje bezpieczeństwo?

~~~~
~~~~

Radzę zacząć od patrzenia w lewo, w prawo i znowu w lewo, jak uczyli w przedszkolu,a potem jakoś poleci ;p

AMF
AMF

Co poleci? Koktajl Mołotowa? Bo jakoś przepisy nie radzą sobie z eliminacją kierowców stanowiących zagrożenie dla otoczenia, ba koszty rozkładają na wszystkich.

avv
avv

Jakim trzeba być **** żeby wleźć pod jadące auto !!!

asdf
asdf

Jakim trzeba być ***, żeby rozjechać pieszego znajdującego się już na środku pasów.
Szła prawie 4 sekundy, przeszła 7 metrów. Nic nie ograniczało widoczności, pogoda ładna, co więc robił pan kierowca? Gdzie się patrzył?

ja234
ja234

Tak właśnie jeżdżą glajwiccy kierowcy.Nawet kiedy widzi pieszego, już przechodzącego przejściem dla pieszych to jeszcze przyśpiesza.Albo widzi pieszego stojącego przed przejściem, nawet się nie zatrzyma tylko pędzi jeden za drugim.Kierowcy widzą pieszych, ale nic sobie z tego nie robią albo udają ,że nie widzą bo przecież “panisko” jedzie tym swoim zakichanym autem.
Z automatu odbierać prawo jazdy i wlepiać mandaty.

Dosia
Dosia

Dodam jeszcze, że w przyspieszaniu przed przejściem dla pieszych i nie patrzeniu, czy ktoś stoi przed pasami albo nawet już przez nie przechodzi przodują kobiety. Tak z moich obserwacji i doświadczeń.

Artur
Artur

Jakim trzeba być tępym ślepym imbecylem żeby nie zobaczyć z takiego miejsca przechodzących pieszych to wygląda tak jak on by to zrobił specjalnie

black_horse
black_horse

Pieszy stojacy na chodniku i wchodzący NA PRZEJŚCIE prosto pod nadjeżdżający samochód nie ma pierwszeństwa. Na to jest paragraf i nazywa się to wymuszeniem pierwszeństwa. Czy się to komu podoba czy nie. Takie jest prawo drogowe w Polsce. Natomiast pieszym się wydaje że jest odwrotnie. Owszem, w trakcie przechodzenia, jeżeli już znajdują się na pasach mają pierwszeństwo. Ważą też z reguły 40-100 kg i łatwiej im się zatrzymać niż wyhamować auto o masie 1000-1500 kg. Odpuść, przystań na chwilę, niech auto przejedzie i wtedy bezpiecznie przechodź. Jeżeli ktoś nie ma wyobraźni, niech porówna kolizję auta z pociągiem. To mniej więcej… Czytaj więcej »

budowniczy bob
budowniczy bob

Prosto można wejść pod auto jadące z lewej.
A to co opisujesz to wybielanie kierowcy. Pisza szła normalnie, nie biegła, kierowca miał dużo czasu na zatrzymanie.

black_horse
black_horse

Miał czas, ale się nie zatrzymał. A ona na złość weszła mu pod samochód. Ręce opadają.

Budowniczy Bob
Budowniczy Bob

Jak długo będzie społeczne przyzwolenie na takie zachowanie kierowców zrzucaniem winy na pieszego, tak długo bliżej nam będzie cywilizacyjnie do wschodu (tego nieodległego) a nie do zachodu. Nawet u najbliższych sąsiadów z południa czuje się bezpieczniej na pasach niż u nas. Teksty o tym że pieszy jest słabszy (bo nie w blachach) i ma uważać bo to jemu stanie się wieksza krzywda, to prosta manipulacja. Pod płaszczykiem troski o pieszego przemyca się drogową supremację kierowcy. Utrzymujesz zatem, że gdyby pieszy chodził z bazooka (byle nie z OBRUMu czy innego Bumaru) to kierowcy musieli by bardziej uważać? Bo wtedy siła będzie… Czytaj więcej »

YT
YT

Moze chciala wymusic odszkodowanie. W Rosji i Chinach na porzadku dziennym

AMF
AMF

W podstawówce dla upośledzonych fizyki nie uczą?

Zyga
Zyga

Jakie tam było martwe pole? Gdyby kierowca był w okularach takie martwe pole mogło by być pomiędzy jednym a drugim okularem. Jadąc lewym pasem lewa czesc przejścia doskonale jest widoczna.

zzzzzzzzzzzzzzz@.o2pl
zzzzzzzzzzzzzzz@.o2pl

NAPISZCIE O SKANDALU W GLIWICKIEJ PO…………………….podminanie list przez budke i golbikową

Bajtek
Bajtek
zzzzzzzzzzzzzzz@.o2pl
zzzzzzzzzzzzzzz@.o2pl

Bajtek ! A Ty się z choinki urwałeś ? Nie o tym mowa. Mowa o “szwindlu” BUDKO_GOLBIKOWYM

Jan
Jan

Cała Polska już huczy o gliwickiej aferze. Kolejne portale informują o tym jak PO z Nowoczesną podmieniły listy wyborcze przed przekazaniem do PKW. Wycięto kandydatów niewygodnych dla Frankiewicza. Taka była cena koalicji.

Vicent
Vicent

Po raz pierwszy o ile pamiętam “tygodnik obywatelski NG,” ujawnił takie skandaliczne bagno w Gliwicach, a chwalący się popularnością portal lemingów milczy. No cóż daje to bardzo dużo do myślenia jak widać, ale tradycyjnie brakuje tutaj myślących, bo lemingi już tak mają od zawsze:)
No to teraz jazda na pisiorów!

Osa
Osa

Nie po raz pierwszy, nie! Akurat Nowiny żyją ze sprzedaży i reklam, więc się starają być obiektywne i wytykają nieprawidłowości i z lewa i z prawa…

Vicent
Vicent

Dobrze, że napisałeś “starają się”, bo z tym bywa u nich rożnie, ale tym razem zrobili frackowi i jego budkowo-golbikowym komediantom naprawie reklamę, i to na cały świat:)

Ahmed
Ahmed

Rozdmuchane,na potrzeby promocji he he , bo akurat była kamera na PL.Piastów— ile takich potraceń jest w całym kraju ogrom … wina kierowcy i koniec tematu , a o jego losie zadecyduje Sąd. To nie znieczulica , tylko kierowcy nie wiedzą co zrobić w takiej sytuacji ..(nie wysiadam , bo nie wiem jak udzielić pierwszej pomocy lub nie wysiadam , bo jeszcze będę musiał iść na Policje) a może to Twoja rodzina będzie kiedyś ?? Najważniejsze ,że kobiecie nic się poważnego nie stało ,mimo tego co widać. Ludzie dajcie sobie na luz … chcecie się wzajemnie pozabijać na tych komentarzach… Czytaj więcej »

Goo
Goo

Panie Słomski! Nie wprowadzaj pan ludzi w błąd. Już w przedszkolu uczą dzieci że zanim się wejdzie na pasy, to trzeba spojrzeć w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo. Gdy nic nie nadierzdza to wtedy można wejść na jezdnię czy pasy! A pierwszeństwo pieszy ma dopiero gdy na tych pasach się już znajduje.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

60 latek powinien zostać poddany odpowiednim badaniom, bo być może nie powinien już więcej prowadzić pojazdów mechanicznych!

Michal
Michal

koles celowo przyspieszyl przed przejsciem. Moze ma problem z oczami?

wowo
wowo

Cała wina po stronie pieszej. Weszła bezpośrednio przed jadący pojazd. Prawo jazdy zatrzymane nieslusznie, pisać do sądu o przywrócenie. A tego policjanta, który zatrzymał prawo jazdy wywalić z pracy

Ahemed
Ahemed

A Ciebie z powrotem do probówki … szkoda klepać w klawisze.

Imiu
Imiu

“martwe pole” – tłumaczenie policjanta, racje ma ale to nie jest wytłumaczenie w żadnym stopniu.
Winny kierujący czerwonym okrętem i koniec!
Pieszy niewinny lecz mógł iść ostrożnie, pewnie szedł na pewniaka bo wcześniej przejechała policja autem ale i tak miał prawo pierwszeństwa.
60 latek pewnie nie przyznał się do winy i liczy na osąd Gliwickiej prokuratury, sędzi kolegi lub ma rodzinę na stanowisku :-I

Osa
Osa

Imiu – doczytał ty tekst, a? Czy jeno filmik obejrzał, bo intelektu nie starczyło? Policja zatrzymała 60-latkowi prawo jazdy, tym samym sprawa będzie w sądzie. Martwe pole to oprócz komórek poważna przyczyna potrąceń… więc policja na tym przykładzie chce dotrzeć do takich jak ty… aby być ostrożnym w dwójnasób! A martwe pole nie zdejmuje w żaden sposób winy z kierowcy… tego nie uczyli na kursie prawa jazdy? Może z Ukrainy “se” prawko przywiozłeś?

AMF
AMF

“60 latek pewnie nie przyznał się do winy i liczy na OSĄD Gliwickiej prokuratury, sędzi kolegi” (podkreślenie własne)
” tym samym sprawa będzie w sądzie”
&
“Winny kierujący czerwonym okrętem i koniec!”
“A martwe pole nie zdejmuje w żaden sposób winy z kierowcy”

Nie ma to jak zarzucać komuś brak czytania z zrozumieniem, samemu mając z tym kłopoty…

Osa
Osa

Na miejscu policji to ja bym wam filmików prewencyjnych (ku zastanowieniu) nie puszczał bo i tak widać po forum połowa nie wie o co biega i szuka drugiego dna.

Damian
Damian

Bez przesady, osobie potrąconej już ktoś pomagał, całe miasto ma się zatrzymać i się patrzeć? Szukanie dziury w całym, granie na emocjach.

Josef
Josef

Dajcie spokój gościowi ze skody.
Mistrzem jest sprawca – wyjście z auta zajęło mu 30 sekund…..

Nobody
Nobody

Ten kierowca już więcej nie powinien wsiąść za kierownicę. Masakra.

Jest faja
Jest faja

Ta baba juz więcej nie powinna chodzić po mieście

AMF
AMF

Na ominięcie pojazdu stojącego przed przejściem jest stosowny paragraf KD z okrągłą liczbą punkcików w nagrodę (oraz praktycznie martwy przepis o wjeździe na przejście gdy są na nim piesi), ciekawe czy nagranie trafiło gdzie trzeba?
Oczywiście pod wodzą ratuszowych lachonów motofetyszyzm się szerzy – dwunożna zwierzyna łowna ma zgadywać co widzi jaśnie pan od trzech pedałów i pięciu kółek, palicja mu to przypomni przy każdej (nie)stosownej okazji, za to palcem (a co dopiero pałą) nie kiwną w sprawie parkowania ograniczającego widoczność na przejściach.

PS(parafrazując klasyka): a mógł przejechać po leżącej ;-]

...
...

Winszuję KMP w Gliwicach, to niesamowite, że w tym mieście winy za potrącenie nigdy nie ponosi kierowca, tylko pieszy, czyli tak zwana święta krowa, biedak bez samochodu, ewentualnie słupek i martwe pole. Kierowca może popełnić błąd i basta. Ostrzegamy pieszych, nie kierowców.

Aby to udowodnić, po raz kolejny zostanie przeprowadzona akcja typu “Pieszy”, podczas której policjanci będą wyłapywać osoby przechodzące w niedozwolonych miejscach, co oczywiście ma zapobiec potrąceniem na pasach.

Miasto upstrzone jest monitoringiem, a takie rzeczy jak przejeżdżanie przed pieszym na pasach mają miejsce codziennie.

Olaf
Olaf

Po co te złośliwości? Ja czytam i widzę troskę o wszystkich, i pieszych, i kierowców. T

Pola
Pola

Dokładnie. Poza tym troska o pieszego tym bardziej zrozumiała, że w takich sytuacjach to oni są bardziej pokrzywdzeni.

...
...

Jaka troska? Niekończące się zrzucanie odpowiedzialności, owszem. Oczywiście winna baba, bo weszła pod koła, jak wynika z komentarzy zamieszczonych wyżej, a retoryka policji tylko wzmaga przeświadczenie kierowców o tym, że są jedynymi prawowitymi użytkownikami dróg.

asdf
asdf

Zgadzam się, komentarz policji nieprzemyślany. Skierowany mógłby być do pieszych, którzy z chodnika skręcają prosto pod jadące auto – często zresztą wpatrzeni w komórkę. Do pieszych, którzy przebiegają przez przejście, albo wchodzą na przejście zza jadącego autobusu itd.

Ale w tej sytuacji akurat uwaga jest bez sensu. Kierowcy oczekują, że pieszy przejdzie przez jezdnię jak najszybciej. A tutaj policja sugeruje jednak, żeby przechodzić powoli i ostrożnie. No to jak w końcu powinien się zachowywać pieszy?

Piesza
Piesza

Cała prawda o kierowcach. Chamowo.

~~~~
~~~~

Cała prawda o pieszych – święte krowy ze stali, patrzy się na samochód, widzi, że jedzie, z jakiejś przyczyny nie staje, ale niee, po co stanąć, przecież mam pierwszeństwo, i jego wielka metalowa puszka wcale nic MI nie zrobi, myśl zanim coś napiszesz, bo piesi niejednokrotnie też na zbyt wiele sobie pozwalają.

ja234
ja234

Sprawca powinien mieć zabrane prawo jazdy plus mandat w wysokości 20 tys.Ponadto, dziadki po 60 powinny być obowiązkowo badani.
Inna sprawa, że chamstwo kierujących jest porażające.Te zakichane auta przysłaniają ludziom myślenie.Trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec kierujących.Nigdy nie wiadomo co takiemu do łba strzeli.

black_horse
black_horse

@ja234
Proponuję ci fajny pomysł. Wprowadź kody / skróty w swoich komentarzach:
1- zabrać prawo jazdy
2. zabrać auteczko
3. Wlepić mandat 20 tyś. zł
4. Obowiązkowe badanie.
Następnym razem w komentarzu napiszesz: 2,1,3,4 i wszyscy będziemy wiedzieli o co ci chodzi. Po co tyle pisać w kółko to samo ?

temida
temida

Przecież On już od dawna to stosuje, tylko legendy zapomniał zamieścić.
j – ogłaszam
a – wyrok
2 – zabrać prawo jazdy
3 – zabrać auteczko
4 – wlepić mandat 20 tyś. zł

AMF
AMF

Sam jakie kody masz?
“piesi nie uważają” “pieszy powinien ustąpić” “auto trudno zatrzymać”?

black_horse
black_horse
Nie będzie niczego!
Nie będzie niczego!

Zabrać prawo jazdy wlepić mandat 20 tyś. Nie będzie wypadków! Zabrać ławki wlepić mandat nie będzie pijaństwa!

Niema
Niema

Usunąć niewygodnych radnych z list wyborczych, nie będzie opozycji