Jakość firmowej strony www – podstawa skutecznego e-marketingu?

Czym jest marketing on-line i czy warto znać jego zasady? W dzisiejszych czasach nikt nie ma już wątpliwości, że różnorodne narzędzia e-marketingu – reklamy on-line, pozycjonowanie stron, social media – pozwalają dotrzeć do ogromnej rzeszy potencjalnych klientów.

Jak zatem skutecznie promować swoją firmę w sieci?

Czym jest e-marketing?

Marketing on-line to wszelkie działania i strategie reklamowe, mające na celu wykreowanie pozytywnego wizerunku marki (firmy, sklepu) i dotarcie z określonym produktem do możliwie szerokiego grona klientów. Głównym celem e-marketingu jest nawiązanie trwałej relacji pomiędzy marką a klientem, co docelowo powinno poskutkować zwiększeniem sprzedaży produktu lub usługi.

E-marketing wykorzystuje ogromne możliwości Internetu, traktowanego zarówno jako narzędzie komunikacji, jak i cenną bazę danych na temat preferencji potencjalnych klientów. Warto wiedzieć, z których narzędzi korzystać, aby możliwie precyzyjnie określić docelową grupę odbiorców. Praca nad wizerunkiem i widocznością marki w sieci to równie istotna kwestia.

Pozycjonowanie strony www czy reklama on-line?

W przypadku wielu marek, działania marketingowe w sieci rozpoczynają się od stworzenia firmowej strony www. Trzeba jednak podkreślić, że w czasach ogromnej konkurencji, jest to dopiero pierwszy krok na drodze do budowania wizerunku marki. Profesjonalne pozycjonowanie strony www wykonywane przez agencje SEO, takie jak https://mayko.pl/pozycjonowanie-stron-www-gliwice/, rozbudowanie sieci mediów społecznościowych i przemyślana strategia reklam on-line – to absolutna podstawa, jeśli chodzi o skuteczną kampanię reklamową w sieci.

W jakie działania warto zainwestować? Pozycjonowanie jest niezbędne dla regularnego utrzymywania wysokiej, widocznej pozycji strony www w wyszukiwarkach. Reklama on-line – najczęściej mowa o dopasowanej reklamie w Google Adwords – może okazać się konieczna, gdy zależy nam na skutecznej i szybkiej promocji.

Audyt i optymalizacja stron www, czyli szukamy pomocy specjalistów

Strategie e-marketingu sprawiają pozory prostych i stosunkowo przystępnych dla przeciętnego użytkownika sieci. Czy obsługa social mediów może być trudna? Czy treści na stronie firmowej faktycznie wymagają częstych aktualizacji? W rzeczywistości – przy nieustannym wzroście konkurencji – skuteczność działań reklamowych w sieci musi podlegać ciągłej, profesjonalnej analizie.

W przypadku wielu firm dobrym rozwiązaniem może okazać się audyt SEO strony www. SEO (ang. Search Engine Optimization) to jeden z elementów pozycjonowania strony www, polegający na optymalizacji treści pod wyszukiwarki internetowe. Treści na stronie firmowej (także nagłówki, tytuły, opisy) muszą być nie tylko unikalne i merytoryczne, ale też czytelne dla tzw. robotów indeksujących witryny. Stąd konieczność nasycenia treści słowami kluczowymi, precyzyjnie opisującymi np. charakter usługi, świadczonej przez firmę. Oprócz optymalizacji SEO – kluczowej do dobrego pozycjonowania strony – warto zadbać też o aspekty techniczne. Czy strona firmowa jest łatwa w nawigacji? Jaka jest szybkość ładowania się witryny lub sklepu on-line? W jaki sposób internauta trafia na stronę?

Pozycjonowanie strony internetowej to proces, który powinien przynosić długofalowe korzyści. Warto zadbać o to, aby optymalizacja strony nie była przypadkowym działaniem, ale przemyślaną strategią, opracowaną i wdrożoną przez specjalistów.

(artykuł sponsorowany)