Kajetan Gornig: „czas na sztandary się kończy”. Pytamy o wybory prezydenta Gliwic, współpracę z PO i PiS

– Start w wyborach prezydenckich kosztuje dużo zdrowia, dużo środków finansowych i dużo czasu, który można spożytkować w każdy inny sposób – mówi Kajetan Gornig, prezes stowarzyszenia Energia dla Gliwic, były kandydat na prezydenta Gliwic w wyborach w 2019 roku.

 

– Jeśli wszyscy społecznicy się zbiorą i powiedzą słuchajcie, zróbmy jedną listę, to społecznicy związani z Energią dla Gliwic na pewno się tym zainteresują – deklaruje Gornig.

– Platforma Obywatelska nie zwróciła się jeszcze póki co do żadnej z osób, które znam, z żadną ofertą, która warta byłaby uwagi. Ale czekamy, może przyjdzie i to nie tylko od Platformy, tylko od wszystkich sił politycznych.
Na pytanie czy dotyczy to również PiS, Kajetan Gornig nie zaprzecza. – Przecież każda siła polityczna ma prawo rozmawiać. (…) My nie jesteśmy organizacją polityczną, tylko zauważamy, że w tym mieście mieszkają wszyscy mieszkańcy i również wyborcy PiS mają prawo do czystego powietrza, drzew itd…


Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.

Odcinek zrealizowany w studiu 24gliwice, powstał dzięki współpracy redakcji Nowin Gliwickich i portalu 24gliwice. Program prowadzi red. Małgorzata Lichecka. Realizacja Łukasz Gawin, Marcin Fabrykowski.