Kajetan Gornig – nowa energia dla Gliwic

Fot. mat. Kajetan Gornig

Energia jest nieodłącznym elementem naszego życia. Otacza nas z każdej strony i jest wszędzie. Skuteczne zarządzanie swoimi zasobami energetycznymi przekłada się na wewnętrzną siłę i dobre samopoczucie a w konsekwencji na wywiązywanie się ze swoich ról, skuteczność i satysfakcję z życia.

Warto się zastanowić, jak w Gliwicach wykorzystujemy naszą energię – potencjał miasta i jego mieszkańców. Czy skutecznie zarządzamy jego zasobami? Czy angażujemy się w życie społeczne? Jak wygląda nasze samopoczucie i zadowolenie z decyzji rządzących? Czy aktywnie pracujemy na to by być szczęśliwym, czy biernie przyjmujemy to co dzieje się w naszym otoczeniu i podporządkowujemy się decyzjom włodarzy?

Energia jest we wszystkich nas! I to całe pokłady! Nowa energia, może wspólnie z Wami naładować Gliwice aktywnością, świeżością, skutecznością i zaangażowaniem w działania, które podejmę. Nie po to by realizować odgórne cele partii czy ugrupowań politycznych, lecz dla dobra wszystkich nas – mieszkańców Gliwic.

5 stycznia możemy razem zmienić Gliwice i skierować energię naszego miasta na właściwe tory.

Nazywam się Kajetan Gornig i jako nowy prezydent Gliwic obiecuję nie szczędzić sił by dodać naszemu miastu nowej, twórczej energii.

Razem zrealizujemy nasze wspólne marzenia o lepszych Gliwicach!

KIM JESTEM I DLACZEGO KANDYDUJĘ?

Gliwice to moje rodzinne miasto. Tutaj dorastałem, uczyłem się i tutaj mieszkam. Jestem blisko ludzi, znam ich problemy i wyzwania dnia codziennego. Już od kilkunastu lat, jako zaangażowany społecznik, aktywnie działam na rzecz Gliwic i jego mieszkańców. Najpierw przez 12 lat w funkcji Radnego Rady Miasta w Gliwicach (wiceprzewodniczący Rady, przewodniczący Komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska), a obecnie jako przewodniczący Rady Dzielnicy Żerniki. Jestem wszędzie, gdzie jest to potrzebne i traktuję swoje działanie jako misję. Nie ograniczam się tylko do sfery samorządowej. Działam również na niwie kulturalnej (Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Żerniki) i jako druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Szałszy.

Nieustannie poszerzam swoje kompetencje i zdolność do wykonywania zadań. Ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim oraz licencjackie Administracji Samorządowej na GWSH w Katowicach. Od 11 lat pracuję jako menedżer w ochronie zdrowia, będąc dyrektorem szpitala w Mysłowicach.

Prywatnie też lubię być aktywny i ładować swoje akumulatory poprzez sport i czas spędzony z rodziną. Jestem zapalonym narciarzem i rowerzystą. Rekreacyjnie biegam i ćwiczę jogę. Jestem aktywnym kibicem piłki nożnej. Wspólnie z Olą wychowujemy – Aleksandrę i Ignacego.

CO MNIE WYRÓŻNIA?

Synergia jest katalizatorem zmian. Dlatego chcę dać Gliwicom świeżość i werwę poprzez skrócenie dystansu pomiędzy mieszkańcami i prezydentem. Gliwiczanie powinni mieć warunki pozwalające na aktywny i realny udział w gospodarowaniu naszym miastem. Chcę zbudować w mieście dogodny klimat dla wielkiego i małego biznesu oraz do wygodnego życia. Klimat otwartości, dialogu, głębokiego zrozumienia zasad i wzajemnych zależności, oraz wspólnego działania. Chcę wypracować warunki do rozpoznawania zwykłych, codziennych potrzeb, szczególnie tych małych i drobnych, wymagających nie tylko środków, lecz przede wszystkim dobrej woli ze strony prezydenta i urzędników.

Chcę być dostępny dla mieszkańców w terenie i sprawować rolę dobrego gospodarza. Chcę, by zasobny budżet Gliwic służył w równym stopniu rozwojowi miasta, jak też i naszym codziennym przyjemnościom. Pragnę, by Gliwice stały się miastem sukcesu i zadowolenia jego mieszkańców.

Jestem bezpartyjny, nie stoją za mną polityczne ugrupowania, a o tym co jest najważniejsze dla Gliwic pytam Gliwiczan. Wszyscy mieszkańcy miasta mają jednakowe prawa i powinni być jednakowo traktowani. Organizacja pracy urzędu, transport miejski, bezpieczeństwo na pasach, czy też ścieżki rowerowe nie wymagają udziału w sporach politycznych toczonych na szczeblu krajowym. Zadaniem prezydenta miasta jest wypracowywanie rozwiązań kompromisowych w obszarach związanych z funkcjonowaniem miasta. Wszyscy mamy prawo do różnych poglądów i przekonań. Nasza naturalna różnorodność nie powinna być w żadnym razie przeszkodą, lecz napędem do prawidłowego działania i rozwoju miasta oraz lepszego, wygodniejszego i szczęśliwego życia jego mieszkańców.

MÓJ PLAN

Od czego zacząć i jak skierować energię Gliwic na właściwe tory? W dzisiejszym gąszczu komunikacji liczy się prosty przekaz. Dlatego przygotowałem 5 punktowy program. To fundament i rdzeń naszych działań do wykonania na najbliższą kadencję prezydenta. Punkty te stanowią zintegrowaną całość i wynikają z rozmów i spotkań z lokalnymi społecznościami naszego miasta.

Zapoznaj się z moim programem wyborczym (link)

5 STYCZNIA 2020

Zachęcam mieszkańców Gliwic, by 5 stycznia 2020 r. wzięli swój los i przyszłość Gliwic w swoje ręce. Nie pozwólcie by ktoś zdecydował za Was i narzucił, te same od lat twarze i schematy. Jesteście współtwórcami swojego zadowolenia. Wybierzcie świeżość, kreatywność i nową energię.

Materiał wyborczy KWW dla Gliwic Kajetan Gornig Dominik Dragon

Więcej informacji na: www.gornig.pl oraz FB