Kosmetyka, Wizaż, Podologia – te zawody robią karierę!

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele kobiet korzystało z usług kosmetyczek, wizażystek czy podologów. Wykorzystywano raczej domowe metody pielęgnacyjne. Od tamtego czasu wiele się zmieniło.

Prężny rozwój kosmetyki jest możliwy dzięki nowoczesnym urządzeniom i profesjonalnym preparatom. Niezwykle chłonny rynek kosmetyczny wymusza zwiększone zapotrzebowanie na wykfalifikowanych pracowników.

Kosmetyka (również estetyczna), podologia oraz wizaż i stylizacja to najbardziej pożądane kierunki zawodowe, szczególnie wśród młodych kobiet. Wymagają dużej wiedzy, pasji i przede wszystkim doświadczenia, dlatego warto wybrać sposób kształcenia, który oferuje praktyczne zajęcia na profesjonalnych sprzętach i markowych kosmetykach. Urządzenia wykorzystywane przede wszystkim przez kosmetologów są niezwykle skuteczne, ale potrzebna jest do nich wiedza z zakresu obsługi i oddziaływania na organizm.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Wykwalifikowany specjalista może liczyć na opłacalną i rozwijającą pracę w ośrodkach SPA, klinikach dermatologicznych, gabinetach kosmetycznych czy podologicznych, ponieważ wciąż nienasycony rynek wymusza tworzenie ofert salonów w sposób kompleksowy.[/perfectpullquote]

Nic nie stoi również na przeszkodzie, by otworzyć własny gabinet lub pracować jako indywidualny stylista. Perspektywy są zachęcające.

Jak wykonać pierwszy krok do zawodu? Radzi jeden z nauczycieli w sieci szkół TEB Edukacja „Pierwszy krok to dobra wiedza i podstawy wyniesione ze szkoły kosmetycznej. Dyplomy z kwalifikacji A.61 i A.62 – uprawniają do wykonywania zawodu. Ważna jest też chęć dalszej nauki i zdobywania wiedzy np. z kosmetologii, dermatologii, podologii czy fizykoterapii”.

Słowa te potwierdza Aleksandra absolwentka szkoły po specjalizacji Podologia, „Kiedy zaczęłam pracę jako kosmetyczka, zauważyłam, że bardzo dużo klientów zgłasza się do mnie z problemami stóp. Im dłużej pracowałam w zawodzie tym bardziej uświadamiałam sobie, że potrzebuję specjalistycznej wiedzy związanej z podologią. Wybrałam TEB Edukacja ponieważ przez rok nauki byłam w stanie zdobyć odpowiednią wiedzę i nabyć praktyczne umiejętności.”

Więcej o kierunkach kosmetycznych sprawdź na www.teb.pl.