Nowe logo Gliwic. Czytelnicy nadesłali swoje propozycje. Wybierzcie najlepsze

Temat nowego logo miasta od co najmniej kilkunastu dni wzbudza spore emocje wśród gliwiczan.

Po prezentacji trzech wariantów logo przygotowanych przez agencję ze Słupska, pojawiły się opinie, że propozycje są nieudane, a wyłonienie nowego projektu powinno przebiegać w drodze konkursu. Sporo osób uważa też, że obecne logo Gliwic ciągle prezentuje się dobrze i nie wymaga zmiany.

Zaproponowaliśmy naszym Czytelnikom przysłanie swoich propozycji. Na konkurs, który miał formę graficznej zabawy wpłynęło kilka projektów, które zgodnie z zapowiedzią poddajemy pod głosowanie.

Publikujemy wszystkie prace, bez żadnej selekcji i wstępnej oceny poziomu projektów. Głosujemy za pośrednictwem portalu Facebook TUTAJ poprzez “zalajkowanie” wybranych projektów. Wskazać można kilka wariantów, wygrywa ten, który zbierze najwięcej “lajków”.

Zobacz wszystkie projekty. Kliknij miniaturę poniżej

W głosowaniu uwzględniliśmy również obecne logo oraz wszystkie trzy propozycje wykonane przez agencję RIO CREATIVO ze Słupska.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Kaśka
Kaśka

Pomysł z wybieraniem przez mieszkańców jest świetny.
Tylko dlaczego promujecie facebooka??
Czy może głosować ktoś, kto nie bawi się w tego rodzaju portale??

Ad
Ad

“Czy może głosować ktoś, kto nie bawi się w tego rodzaju portale??”
niestety nie, redakcja widocznie uważa, że jak kogoś nie ma na “fejsdzbuku”, to nie istnieje…

PAKer
PAKer
Ja nie bawię się w tego typu portale i nie zagłosuję. Z drugiej strony – to tylko zwykła sonda, zabawa lokalnego portalu informacyjnego, nic więcej. Aby wziąć udział w zabawie, trzeba mieć urządzenie z zainstalowaną przeglądarką internetową (zgodną pewnie z jakimś tam standardem) lub aplikacją Facebook, dostęp do internetu i konto na Facebooku. Tak samo, jak mi i Tobie nie podoba się wymóg posiadania konta na Facebooku, tak samo komuś może się nie spodobać to, że musi mieć dostęp do internetu, a on chciałby zagłosować przez SMS, list polecony albo gołębiem pocztowym ;). Jak nie chcą mnie, to się z nimi… Czytaj więcej »
Barbara Mizerny

Obecne jest najładniejsze czy nie może pozostać ? Komu odbiło ?

Halina Waller

Obecne logo jest najlepsze!

Maciej Senik

Ja swojej pracy tu nie mam ale jedno jest pewne 90% z nich jest lepszych niż ten gniot za który UM zapłacił.

Cookie Monster
Cookie Monster

Chyba obecne jest najlepsze. “Fajne” jest to gdzie sa zolte i czerwone budynki po obu stronach radiostacji – symbolizuje chaos architektoniczny Gliwic. Moim zdaniem z nowych najlepsze jest to nadesłane przez KOP choć przydalby się jednak choć elemenet w innym kolorze.

qwe
qwe

“Kleks” – autor w sprytny sposób (świadomie lub nie) nawiązał do bohomazów kreślonych przez kiboli Piasta na wielu budynkach w mieście.
Nie rozumiem za bardzo czemu niektórzy się tak zasugerowali tym hasłem “przyszłość jest tu” traktując to jako element obowiązkowy. To hasło jest tak głupie i niezgodne z rzeczywistością, że aż wkurza. Spadająca liczba mieszkańców dobitnie pokazuje, że ludzie w Gliwicach nie widzą przyszłości, bo nie chcą tu mieszkać, nie chcą się tu przeprowadzać i nie chcą mieć tu dzieci.

Piotr
Piotr

Lepiej jeśli funkcjonuje pozytywne hasło “przyszłość jest tu” niż, aby kiedyś usłyszeć od samorządowca “jak się nie podoba to się wyprowadź”. Takie rzeczy niekiedy w Polsce mówiono. Hasło jest zatem motywacyjne. Nie znaczy ono że “jest wspaniale”, ale, że kiedyś będzie. Nie pozwolimy tu niczego psuć. Nikomu i niczego.

Jan
Jan

Hasło “jak się nie podoba, to się wyprowadź (do Zabrza/Bytomia)” nadal funkcjonuje i bardzo często powtarza się w komentarzach na tym portalu. Jest to częsta reakcja na zauważone w Gliwicach problemy bo w Gliwicach jest tylko miejsce dla osób, którym się wszystko w mieście podoba).

Cliper
Cliper

Przyszłość jest tu… hasło zgodne z realiami i prognozami opartymi o badania i różnego rodzaju rankingami.wg tych samych miasta takie jak Bytom, Zabrze, Sosnowiec nie mają racji bytu i przestaną istnieć w teraźniejszej formie.
Spadek ludności w dużych miastach jest zrozumiały.. spójrz ta peryferia..wille rosną w tempie zawrotnym.. ale ty tego nie możesz wiedzieć bo jesteś za tępy.

Anna Felińska

Po co właściwie zmieniać obecne?

xYz
xYz

Przyszłość to zmiany, choćby po to

ja234
ja234

Po co? po to, żeby wydać kasę…a nóż widelec zmieni się logo…
Przede wszystkim trzeba myśleć Aniu kreatywnie.

Anna Szmal

Aktualne najlepsze.

ja234
ja234

W sumie to mało ciekawe są te projekty .Zwracałem uwagę Redakcji, że dobrze byłoby uwzględnić projekt graficzny bez tego głupawego hasła.
Powinna być możliwość głosowanie również dla tych którzy nie mają fejsbuka.

Andrzej Kurczak

Żaden z tych projektów nie spełnia wymogów i standardów profesjonalnego logotypu. Pomijając fakt, że są – mówiąc delikatnie – nieładne. Sądzę, że nie projektował te przykłady artysta – grafik. Są dwa rozwiązania: albo zostawiamy aktualny logotyp Gliwic lub przeprowadzamy oficjalny konkurs wyłącznie dla zawodowców i profesjonalnych agencji reklamowych.

Jarosław Kopczyński

Jest jeszcze trzecie rozwiązanie, niestety najbardziej prawdopodobne…

Ampuła
Ampuła

Szkoda, nic wartościowego nie przyszło. Liczyłem, że w spodziewanej zalewie amatorszczyzny będzie się bełtał jakiś okaz.
Widać nikt z głową nie zechciał zaprzątnąć sobie głowy bezpłatną robotą “na spontanie”. Żal czasu na wysiłki, skoro miasto i tak kupi coś od erektusów z RyjoKretyno.
Czarna d… czeka, straszy nas z daleka…

pawel
pawel

W 8 zdjęciu brakuje jeszcze Pacman-a

eme
eme

jak widać nie jest łatwo zaprojektować dobre logo. te prace to dobitnie pokazują

Anownim
Anownim

pamiętajcie, że to jest tylko ZABAWA…

a ewentualne nowe logo wybierze UM, 1 z 3 “rico afriko”

Elżbieta Maria Garbowska

Gliwice mają bardzo ładny herb miasta. Wykorzystywanie tego herbu podkreślałoby przekaz, że dobra marka miasta nie zaczęła sie dziś. Zmiana dla zmiany nie jest wartością. Wszystkie pokazane tu projekty są bardzo wątpliwej jakości estetycznej.

Tomasz Mihal
Nie przepadam za Niemcami,a zwłaszcza tymi z okresu II-ej wojny światowej z delikatnie ujmując zabarwieniem nazistowskim-zwłaszcza tych bezwzględnych oraz fanatycznych-ale nie wszystko co niemieckie jest złe i nie wszyscy Niemcy to szuje,bezwzględni cwaniacy,fanatycy itp…mieli dobrych architektów,rzemieślników,wynalazców itp,swój porządek i tego porządku,rzetelności itp rzeczy teraz nam brakuje w naszym mieście,a herby,które były tworzone i modyfikowane przez lata były chyba najlepsze-jeżeli chodzi o grafikę- i ten ostatni jeszcze właśnie ma dobrą formę,kolorystykę,precyzję wykonania,dobrą kreskę itp (bo to była dobra szkoła i wzorce czego teraz w wielu rzeczach brakuje-niestety) …i dla tego zgadzam się z tym że byłoby najlepiej korzystać z herbu jako… Czytaj więcej »
ja234
ja234

Tomek, Niemcy z czasów II-ej wojny światowej już dawno umarli.
Teraz jest inne pokolenie, inne czasy.

Tomasz Mihal

Żadne nie jest idealne,ale może ktoś poczyta wszystkie wskazówki i zrobi coś bliskie ideału :-) Dużo kolorów,dopracowane kształty,odpowiednia trzcinka,właściwie dobrane symbole…w dwóch wariantach jedną na samą pieczątkę,a drugą jako logo na dokumenty itp rzeczy…i wtedy będzie to idealne…i za takim przykładem powinno być robione wszystko w naszym mieście,albo prawie wszystko…mówmy nie bylejakości :-)

wujek dobra rada
wujek dobra rada

Może ty?

Małgorzata Czech

i już błąd na początku. Jakie dużo kolorów? Kolory mogą być góra!!! trzy

Tomasz Mihal

A czemu nie więcej,przecież to nie ma być odzwierciedlenie naszego godła czy czegoś podobnego i nigdzie nie ma takich sztywnych kryteriów,a jak to będzie dobrze dobrane,to nie będzie przeszkadzało,oczywiście w kolorowym logo na dokumentach,papierach itp,bo pieczątka to co innego i tu nie ma za dużego pola do popisu w kolorystyce :-)…mylę się czy nie???? :-) A pisząc dużo miałem na myśli więcej niż jeden :-) oprócz pieczątki oczywiście :-)

Tomasz Mihal

Obecne Logo ma 5-ć kolorów i wcale to kolorystycznie nie przeszkadza-mam wyliczyć :-) ?

Bartłomiej Główczyk

Co jest impulsem do zmiany obecnego logo? Jeśli wydajemy X PLN to jak oszacowano korzyści z nowego logo, aby inwestycja się wróciła.?

Marek Zaczynski

wygląda na to, że brak kreatywnych ludzi w mieście a i od agencji spodziewałbym się czegoś na poziomie … na dzień dzisiejszy w mojej ocenie najlepsze logo jest to obecne biorąc pod uwagę te prezentowane powyzej :)

Tomek
Tomek

Jak logo zrobiła firma zewnętrzna to źle, jak czytelnicy nadesłali to logo nie takie. Coś mi się zdaje ze może i przyszłość jest tu w Gliwicach ale na pewno bez niektórych Gliwickich Komentatorów……

Samemu pokażcie co umiecie…….
Nawet Frankiwicza nie umiecie odwołać choćby i frekwencja była minimalna…..

Kleszcz
Kleszcz

Zgadza sie, też sie nie dziwie jak czytam komentarze ze przyszłości to tu nie ma z takimi ludźmi (tymi fachowcami z za klawiatury) którym wszystko sie nie podoba
ale po różnych nieudanych inicjatywach patrz referendum wiem, że jest to grupa niereprezentatywna (ci komentatorzy)

Małgorzata Sobocińska

Obecne najlepsze, zróbcie za to zadaszenie na przystankach A4 na Zwycięstwa

Tomasz Stryjewski

wiem że to dawno temu wrzuciliście, ale dopiero teraz zauważyłem i muszę powiedzieć WOW ! :)

24l
24l

Chciałbym szczerze i z tego miejsca zaprotestować, że nie mogę zagłosować!

Damian Broll

tak naprawde wszystkie są daremne

Iwona Porębska

Jakoś nie widzę tam Twojej pracy…Dziwne…

Damian Broll

no dlatego mówie, ze daremne. Czego nie rozumiesz?

Kleszcz
Kleszcz

Brakuje twoje daremnosci! albo może świat by klęknął z zachwytu? Znowu nawaliles…

ja234
ja234

Damian, zamiast się nadymać i strzelać focha pokaż co potrafisz.

Romek
Romek

Pierwszy projekt zdecydowanie – jest lepszy nawet od propozycji “profesjonalnego” biura projektów. Reszta wiadomo malowidła na ścianie, ale pierwszy to profesjonalizm, faktycznie widoczna przyszłość miasta, jako wschodzącego lidera regionu.

Zbigniew Sobczyk

Ktoś komuś nabija kieszeń