Nowoczesne rolety i minirolety – gdzie kupić w Gliwicach?

Rolety okienne najczęściej montujemy, aby odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie przed słońcem w okresie upalnego lata. Są one doskonałą alternatywą dla zasłony i żaluzji oraz służą także jako jeden z najważniejszych elementów dekoracji domu.

 

Na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty i dlatego warto dobrze zastanowić się nad konkretnym wyborem. Dostarczane przez firmę minirolety.pl do Gliwic rolety najczęściej wybierają właściciele domów jednorodzinnych, ale także osoby mieszkające w blokach.

Jak wybrać dobre rolety do okien?

Rolety są najpopularniejszym sposobem na dobrą dekorację okna. Każdy model jest łatwy w montażu i może zostać również dostosowany odpowiednio do okien o nieregularnych kształtach.

Przy wyborze konkretnego produktu warto zwrócić uwagę na kwestie praktyczne, ale także estetyczne. Najważniejsze cechy rolet okiennych to:

  • przepuszczalność światła – wybór odpowiedniego modelu powinien zostać dopasowany pod kątem nasłonecznienia danego pomieszczenia. Bardzo dobrym sposobem na ochronę przed porannym słońcem oraz spojrzeniami przechodniów są rolety w pełni zaciemniające. Posiadają podgumowana tkaninę i wykonane są z materiałów transparentnych, które pozwalają również uzyskać delikatne, rozproszone światło.
  • kolor i wzór – głównym zadaniem rolety jest ochrona przed światłem, ale także ozdoba wnętrza. Dlatego warto pamiętać o tym, aby do sypialni wybierać te wykonane z ciemnego materiału, które będą przepuszczać bardzo małą ilość światła. Natomiast do domu kuchni, salonu i pokoju dziennego najlepiej sprawdzają się półprzezroczyste tkaniny wykonane w kolorach jasnych.
  • typ montażu – wolnowiszące rolety najczęściej montuje się na nadprożu tuż nad wnęką okienną. W takim przypadku szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, aby rozwinięta tkanina była odpowiednich wymiarów, dzięki czemu nie będzie zawadzać o skrzydło okna. Alternatywą dla takiego modelu są mini rolety, które montuje się na pojedyncze skrzydło i nie wymaga się ich przykręcania.

Dlaczego mieszkańcy Gliwic wybierają rolety dzień noc?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularność zdobywają rolety dzień noc, które charakteryzują się specyficzną budową. Wykonane zostały ze specjalnych zaciemniających i prześwitujących pasów, pokrytych wysokiej jakości tkaniną materiałową ułożoną w naprzemienny sposób.

Dzięki temu bardzo łatwo można regulować stopień zaciemnienia i wpuszczać do środka domu tyle światła, ile jest niezbędne. Mogą zostać zamontowane w każdym rodzaju pomieszczenia, a ich charakterystyczne pasy widoczne są nawet od zewnątrz.

Rolety dzień noc są najczęściej wybieranym produktem przez właścicieli mieszkań w blokach i domów jednorodzinnych w Gliwicach, ale także przez przedsiębiorców, którzy potrzebują odpowiednio przysłonić okno do pracy w biurze.

Kto najczęściej w Gliwicach kupuje rolety zewnętrzne?

Zewnętrzne rolety w Gliwicach najczęściej zamawiane są przez osoby posiadające własny dom. Skutecznie chronią wnętrze przed promieniami słońca, dobiegającym hałasem z zewnątrz oraz przed spojrzeniami sąsiadów.

Tego rodzaju model rolet pozwala także skutecznie zatrzymać ciepło w domu i obniżyć koszty ogrzewania budynku. Jest to również produkt polecany osobom, które chcą chronić swoje mieszkanie przed włamaniami.

Wysokiej jakości rolety wewnętrzne i zewnętrzne na terenie Gliwic, można zamówić w sklepie internetowym minirolety.pl. W ofercie znajdują się standardowe produkty pasujące do większości okien, ale także istnieje możliwości zamówienia rolet na wymiar. W tym celu należy skontaktować się z pracownikami firmy, którzy dokonają odpowiednich pomiarów i zlecą produkcję niestandardowego rozmiaru. Sklep oferuje także akcesoria do rolet dzień noc, zaciemniających czy minirolet. 

(materiał partnera)