Pierwszy przedwyborczy pojedynek w studiu 24GLIWICE. M.Tkacz-Janik vs D.Jezierski (TV)

W studiu 24gliwice rozpoczynamy przedwyborcze pojedynki kandydatów na prezydenta. W pierwszej odsłonie argumenty skrzyżują kandydaci obywatelscy.

Radna sejmiku wojewódzkiego, kulturoznawczyni i aktywistka społeczna Małgorzata Tkacz-Janik. Po drugiej stronie stołu zasiada Dariusz Jezierski, reżyser teatralny, dziennikarz i niestrudzony tropiciel naruszeń prawa w działalności gliwickich spółek komunalnych.

Zaproszenia do udziału w debatach przyjęło czterech spośród sześciu kandydatów na urząd prezydenta Gliwic. Borys Budka, Dariusz Jezierski, Małgorzata Tkacz-Janik i Marek Widuch. Na zaproszenie nie odpowiedział urzędujący prezydent Zygmunt Frankiewicz. Kandydat PIS, Jarosław Wieczorek odmówił udziału w debacie przed I turą. Wszyscy deklarują gotowość do debaty w razie ewentualnej II tury wyborów prezydenckich.

Zasady debaty są proste – kandydaci zadają sobie wzajemnie po trzy pytania. Czas na sformułowanie jednego pytania to 30 sekund, na odpowiedź 1 minuta, a na krótkie ustosunkowanie się do odpowiedzi 10 sekund. Na koniec przewidziana jest jeszcze jedna minuta tytułem podsumowania dla każdego z kandydatów.

 

Zobacz też pozostałe debaty:

Dariusz Jezierski vs Marek Widuch

Dariusz Jezierski vs Marek Widuch

Marek Widuch vs Małgorzata Tkacz-Janik

Marek Widuch vs Małgorzata Tkacz-Janik