Premier z Gliwic? “Może będzie to wcześniej niż nam się wydaje”. Gościem 24gliwice był G. Schetyna

– PiS nie lubi samorządów, lubi władzę centralną, utrzymywaną w jednych rękach, najchętniej prezesa Kaczyńskiego, czy działaczy PiS-u na Nowogrodzkiej. Niezależności samorządu trzeba bronić, tak jak broniliśmy niezależności Trybunału Konstytucyjnego

– powiedział w programie Gość Dnia, Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Polityk unikał wyraźnej deklaracji w kwestii wprowadzenia dwukadencyjności w samorządzie.

– Trzeba o tym rozmawiać. Dość długo dyskutowaliśmy i dyskutujemy cały czas, czy ta dwukadencyjność jest potrzebna. Mówiliśmy o możliwej dwukadecyjności, jedna kadencja – 5 lat. Czyli 10 lat, ale liczone do przodu, a nie do tyłu.

– Niemal dwie dekady temu Polska miała premiera z Gliwic. Czy w najbliższej przyszłości taka sytuacja mogłaby się powtórzyć? – zapytał prowadzący program Michał Szewczyk, wyraźnie nawiązując do miejsca zamieszkania jednego z najaktywniejszych posłów Platformy Obywatelskiej, Borysa Budki.

– Życzyłbym tego Gliwicom i całemu Śląskowi – odpowiada Grzegorz Schetyna. – Gliwice są takim miastem, które jest ważną częścią Górnego Śląska. Życzę Gliwicom i Polsce, żeby tak się zdarzyło. Może będzie to wcześniej niż nam się wydaje.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gliw
Gliw

Opozycji skończyły się pomysły, to zaczynają jeździć po kraju i plesc bzdury.
Jestem z Gliwic i razem z moją rodziną i większością znajomych popieramy to co robi teraz rząd w tym m.in
500+,
Darmowe leki dla seniorów,
Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego.,
Praca dla wiezniow,
Sześciolatki w przedszkolu,
Przywrócenie podstawówki 8klas
Przywrócenie zawodowek
Brak emigrantów z południa,
Obniżenie cit
Większa wolna kwota od podatku
Itp itd.
A dobrego zrobił ten Schetyna?
Tylko sieje ferment w Polsce i zagranicą.

kam
kam

Budka nadaje się, do budy.To człowiek opętany nienawiścią, bredzi razem ze Schetyną o jakimś państwie “pis” ;chorzy ludzie powinni się leczyć i tyle.

marian
marian

Gliwice przeprasza za pana Budkę. Ale my mieszkańcy, przez lata zastraszani, upodleni, skundleni przez reżym PO, nie możemy nic na to poradzić.

maryja
maryja

Przepraszać to możesz wyłącznie w swoim imieniu, najlepiej za siebie.

Gliwice
Gliwice

I za Ciebie przepraszamy

Gliwice
Gliwice

I za Ciebie Maryja przepraszamy

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

Dobry tekst jest na samym wstępie w tytule : cyt. “Niezależności samorządu trzeba bronić, tak jak broniliśmy niezależności Trybunału Konstytucyjnego.” czyli do samorządu wrzucić jak najwięcej swoich ludzi. Widocznie wiele kamienic w Gliwicach jest do “sprywatyzowania”, a to niemały pieniądz.

marian
marian

Jako portal się ośmieszacie, zapraszając do studia ludzi skompromitowanych. Ludzi, którzy tworzyli poprzedni system, który zniszczył nasz kraj a z narodu zrobił żebraków. Zaproście jeszcze Tuska, Michnika, Balcerowicza i Kwaśniewskiego. Pośmiejemy się.

Krystyna
Krystyna

Poluzuj majty maryan. O tym kto jest skompromitowany nie decydujesz Ty, ani klub geriatryków z gazety “polskiej”. Siej miłość bliźniego gdzie indziej.

Pankracy.
Pankracy.

Twój wpis jest dowodem jak mentalność byłej władzy a obecnej opozycji totalnej,przechodzi na jej elektorat.Przecież nic sensownego nie możecie napisać jak paszkwile typu”Rydzyk,klub starców z jakiejś gazety,sekta zasmolona,biełaja bierioza itd.”z powodu totalnego braku programu Platformy.Zaliczyliście taki odlot,że nie macie paliwa na przylot.Platforma zamiast wychodzić z propozycjami do społeczeństwa to toczy zaciekły bój z Pisem/o jakiegoś “misia” czy “kto w kogo wrąbał” co jako obywateli tylko może rozśmieszać,a kaczora wprowadzać w błogi i niezagrożony stan.Partia to jest stan umysłu ich zwolenników oraz zneutralizowania części przeciwników.O tą drugą część kaczor nie musi się martwić,bo za niego tę rolę aż nadto wykonuje PO.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Krystyna: Czyż Kwaśniewski nie skompromitował się stojąc kompletnie pijanym nad grobami polskich żołnierzy pomordowanych przez NKWD?

Ampuła
Ampuła

Znamienne, że wymieniłeś ludzi, którzy z reguły mają coś ciekawego do powiedzenia przez te 10-15 minut standardowego wywiadu, a do tego posługują się całkiem solidną polszczyzną. Znać, że zapadli ci tym w pamięć daleko głębiej, niż stada PiS-miernot bełkoczących jałową pulpą.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@marian: Zapomniałeś o Wałęsie – TW Bolek.

KIKA
KIKA

Bardzo podoba mi się pomysł o dwukadencyjności prezydentów miast .Powinien zadziałać natychmiast , bo w ten sposób uwolniłby wreszcie ” biedne “Gliwice od zasiedziałego od 25 już( niestety) lat , pana Z. Frankiewicza .Siedzenie na tym samym stołku tyle lat , sprzyja bowiem różnym układom i układzikom ( pan Schetyna udaje , że o takich niecnych przypadkach nie wie !!!) .Czekamy więc z utęsknieniem na tę reformę samorzadową . Myślę ,że Warszawa byłaby też szczęśliwsza bez pani H.G.W. a Gdańsk bez …itd. Pan Grzegorz Schetyna powinien przestać mącić w głowach ludzi, którzy mają przecież własne obserwacje ( dobrze ,że przestał… Czytaj więcej »

Jurek
Jurek

Nie mieli już kogo zapraszać? Widać że nawet lokalne portale kluja w oczy stronniczoscia.

Jurek ogórek .Kiełbasa i sznurek.Co ? Stronniczy jestem ?

Michał
Michał

A kogo mieli zaprosić? Jakiegoś “misiewicza” z tej grupki ludzi, która próbuje bawić się w rząd i wojsko niczym dzieci w szkole?

A nie przyszło Ci na myśl przypadkiem, że oprócz Ciebie są jeszcze tacy, którzy chętnie wywiad u posłuchaja. Ja właśnie do nich należę.

Skoro kiedyś brzuchacza krasnala zaprosili,dlaczego nie Schetyna ?

aksa
aksa

Zaprosili “manekina” do studia. Wierzcie lub nie to nie jest telewizja :P

Wolałbyś aby wywiad prowadził Wawrzyczek ? Niczego poza eeeeeeeeeeeeee byś nie słyszał

KIKA
KIKA

Pan Grzegorz Schetyna jak widać ,nie może się pogodzić , że PO przegrało wybory !!! .Marzy Mu się premier z Gliwic ( czyżby piękny ,złotousty “kaznodzieja ” krajowy , Pan BORYS BUDKA??? ).Zabierzcie Go sobie ( Budkę ) do W-wy ; my Gliwiczanie wstydzimy się mocno za Niego ! Pan Schetyna z kolei nie znosi ludzi mądrzejszych od siebie , więc bez przerwy robi przytyki prezesowi PIS .” PO ” powinno przestać jątrzyć i zabrać się do ROBOTY , bo to ich nieróbstwo wychodzi nam już wszystkim ‘bokiem’.

wyborcy
wyborcy

W Gliwicach nieprzerwanie od 24 lat prezydentem miasta jest ten sam człowiek, Zygmunt Frankiewicz. W związku z tym ustawa powinna dla takich zasiedziałych prezydentów obowiązywać od zaraz,, żeby nie mogli oni już kandydować w nadchodzących wyborach. W przeciwnym wypadku taki jak Frankiewicz będzie rządził jeszcze kolejne 12 lat, co da razem 36 lat!

kartonowykrol
kartonowykrol

Prowadzący chodził do “Piątki”, bo kojarzę twarz?
Za zaproszenie tego dziada żadnych pochlebnych słów w kierunku redakcji nie mogę wystosować. Jakby gościowi zależało na dobru Polski, to by ustąpił w czasie wyborów na przewodniczącego PO i dał szanse Trzaskowskiemu albo Budce. Nie cierpię tego maślaka…

Grzegorz Smigiel

Juz strach sie bac.

Grzegorz Smigiel

Znow szykuja pucZ?

Nikodem
Nikodem

Dziękuję za ten program. Po obejrzeniu już wiem na pewno, że nie zagłosuję na PO, która nie widzi patologii trawiącej samorządy, w tym gliwicki. Grzegorz Schetyna przebąkuje coś, że tak ludzie wybierają i kadencyjność nie jest niezbędna. Otóż Panie Grzegorzu szanowny, ludzie nie wybierają bo zasadniczo wybory samorządowe olewają, nie mając żadnego wyboru. A wyboru nie mają, bo nikt poważny nie chce konfrontowac się z burmistrzem, prezydentem etc. całym lokalnym aparatem mającym w garści uzależnione od siebie media, wydającym własne media, będącym największym pracodawcą, uzależniającym od siebie ludzi, firmy, instytucje. Jeśli pan przewodniczący PO nie widzi i nie rozumie tego… Czytaj więcej »

Mariusz Fornalski

Jak pis zawładnie całą Polską to będzie koniec świata.

Adam
Adam

No to szykujmy się na sąd ostateczny. Głównymi sędziami będą Jarosław i jego przy…pasy Mariusz i Zbyszek….. A wyroki wykonywać będzie armia Antoniego.

ania
ania

Komentarze prawicowe są odrzucane!

Lewak
Lewak

Aniu, może mięsem znowu rzucałaś. To nie stadion, tu filtry są bezlitosne i na pewno nie rozpoznają prawicowych komentarzy.

Majakowski
Majakowski

“Lewą marsz”

adaśko
adaśko

Bo prawicowe komentarze są nie po myśli obecnej władzy, która choć kojarzona z prawicą, ma dość lewicowe poglądy (tak tak, peoszę sobie spojrzeć na założenia lewicy i poglądy PISu)

black_horse
black_horse

Już taki jeden był premier z Krakowa. Tak się kończy obsadzanie stołków z wyprzedzeniem.

dobre
dobre

Schetyna miał oczywiście premiera z PIS.

Iti
Iti

Koniec sitwy samorządowej wkrótce nastąpi amen. ps.PO za tym sitwa za swoich lat rządzenia powinna być szczegółowo rozliczona!!!

Pokuta
Pokuta

Była wielka okazja zapytać tego peł owskiego buca, o jego prymitywną akcję “widelec”, no i co? znowu gowno.Dziękujemy ci redakcjo, jak zawsze za bezstronność:)

Łyżka
Łyżka

Co jakiś widelec ma wspólnego z Gliwicami i dlaczego miałoby to nas interesować? Pokuta wracaj jątrzyć do konfesjonału.

Pokuta
Pokuta

A co łyżka ma wspólnego z konfesjonałem, oprócz jątrzenia? A więc, przestań się budko-wać lemingu;)

Danuta Wudkiewicz-Wacek

A to sie rozmarzył …

Piastunek
Piastunek

Gadka-szmatka, dla naiwnych, już jest po PO

Pończyk
Pończyk

Budka na premiera ? Niekoniecznie.Wszak pomysłów w stylu ronda Buzka czy Sztuthoffa bym nie scierpiał.

Wolf
Wolf

Rozumiem że rondo kaczynskiego, wawel kaczynskiego ci sie podoba

Pończyk
Pończyk

A w życiu ! Plwam na nazewnicytwa typu rondo Kaczyńskiego czy Pańczyka

ja234
ja234

Czepiacie się…dopiero będzie problem gdyby pisiory opanowały glajwice.
Każdy premier będzie lepszy byle nie był od pisiorów.
Schetyna miał rację mówiąc, że trzeba więcej decentralizacji.
Wybory samorządowe pokażą czy pisuary opanują cały kraj czy nie.

Pankracy.
Pankracy.

Jasne,że “opanują”,bo jak PO będzie “bronić niezależności samorządów jak bronili niezależności TK” to jest już pozamiatane.Bo przecież PO cały czas mówi że TK opanowali pisiory.No to znaczy PO straciła TK .No to jak bronili?PO i jej włodarze nawet nie wiedzą co mówią.Przecież to nie jest walka o niezależność tylko o władzę.PO chce wmówić społeczeństwu, że jak oni rządzą to jest to niezależność, a jak inni to autorytaryzm czy dyktatura?Paranoja.Do wyborów się startuje po władzę a nie po zależność.A wystarczy tylko przeczytać definicję słowa “demokracja”ale bez dodatków jak kiedyś “socjalistyczna” czy teraz “liberalna”.Ludzie do wyborów idą w większości dla programów danej… Czytaj więcej »