Nowy program publicystyczny z udziałem gliwickich dziennikarzy i komentatorów. POD PRASĄ

POD PRASĄ to nowy program, w którym gliwiccy dziennikarze i komentatorzy omawiają bieżące wydarzenia w Gliwicach.

POD PRASĄ jest wspólnym projektem Nowin Gliwickich i Gazety Miejskiej/portalu 24GLIWICE.pl, z założenia otwartym na inne, niezależne media w Gliwicach, zarówno te tradycyjne, jak też społecznościowe.

Dla nas samych program jest wyzwaniem, ale również eksperymentem. Przyjęło się, że specyfika internetu nie pozwala na emisję dłuższych materiałów, publicystyka dobrze sprawdza się w telewizji, ale niekoniecznie na portalach. Wierzymy jednak, że z taką nieco ambitniejszą formułą przyciągniemy widzów doceniających program, gdzie jest miejsce na dyskusję i niezależne komentarze. Czekamy na Wasze konstruktywne opinie i sugestie.

W pierwszym odcinku Małgorzata Lichecka (Nowiny Gliwickie), Jarosław Sołtysek (Radio Centrum Gliwice), Michał Szewczyk (Gazeta Miejska / 24GLIWICE.pl) i Jakub Kowalski (Gruba Tektura) oceniają jakość i skutki trwającej 5 lat renowacji gliwickiej starówki.
Kolejny temat to zmiana nazw ulic w Gliwicach w świetle przygotowywanej ustawy. Jakie są plusy i minusy, czy świadomość historyczna ma szansę wygrać z przyzwyczajeniami?
W programie znalazł się też stały blok na “pozytywki”, czyli informacje pozytywne, takie które przyciągnęły uwagę naszych komentatorów.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]1. Jak oceniamy starówkę po remoncie? (od 0:25)
2. Pozytywki. Wybrane POZYTYWNE INFORMACJE (od 14:30)
3. Dekomunizacja nazw ulic w Gliwicach (od 17:20)[/pullquote]