Nowy program publicystyczny z udziałem gliwickich dziennikarzy i komentatorów. POD PRASĄ

POD PRASĄ to nowy program, w którym gliwiccy dziennikarze i komentatorzy omawiają bieżące wydarzenia w Gliwicach.

POD PRASĄ jest wspólnym projektem Nowin Gliwickich i Gazety Miejskiej/portalu 24GLIWICE.pl, z założenia otwartym na inne, niezależne media w Gliwicach, zarówno te tradycyjne, jak też społecznościowe.

REKLAMA

Dla nas samych program jest wyzwaniem, ale również eksperymentem. Przyjęło się, że specyfika internetu nie pozwala na emisję dłuższych materiałów, publicystyka dobrze sprawdza się w telewizji, ale niekoniecznie na portalach. Wierzymy jednak, że z taką nieco ambitniejszą formułą przyciągniemy widzów doceniających program, gdzie jest miejsce na dyskusję i niezależne komentarze. Czekamy na Wasze konstruktywne opinie i sugestie.

W pierwszym odcinku Małgorzata Lichecka (Nowiny Gliwickie), Jarosław Sołtysek (Radio Centrum Gliwice), Michał Szewczyk (Gazeta Miejska / 24GLIWICE.pl) i Jakub Kowalski (Gruba Tektura) oceniają jakość i skutki trwającej 5 lat renowacji gliwickiej starówki.
Kolejny temat to zmiana nazw ulic w Gliwicach w świetle przygotowywanej ustawy. Jakie są plusy i minusy, czy świadomość historyczna ma szansę wygrać z przyzwyczajeniami?
W programie znalazł się też stały blok na “pozytywki”, czyli informacje pozytywne, takie które przyciągnęły uwagę naszych komentatorów.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]1. Jak oceniamy starówkę po remoncie? (od 0:25)
2. Pozytywki. Wybrane POZYTYWNE INFORMACJE (od 14:30)
3. Dekomunizacja nazw ulic w Gliwicach (od 17:20)[/pullquote]
REKLAMA