Święty Mikołaj zamieszkał na Daszyńskiego!

Już 9 grudnia (sobota) w domu pokazowym firmy KENO Home odbędzie się spotkanie z Mikołajem! Ten sympatyczny starszy pan podobno zaplanował kilka dni odpoczynku we wspomnianym domu, a w zamian za gościnę przygotował kilka niespodzianek dla najmłodszych mieszkańców Gliwic i okolic.

 
Spotkanie z pewnością wywoła wiele uśmiechów na twarzach nie tylko dzieci, ale również ich rodziców. Będzie to również idealna okazja do poznania oferty firmy KENO Home, producenta domów modułowych z drewna.

Mikołaj i jego świta będą czekać na wszystkie dzieciaki od 10:00 do 13:00 w domu pokazowym KENO Home w Gliwicach, przy ulicy Daszyńskiego 636.

Dom pokazowy KENO Home nie jest zwykłym budynkiem

To miejsce, w którym dzieje się wiele interesujących przedsięwzięć. W zależności od potrzeb wspomniany dom zamienia się w plan filmowy, studio fotograficzne, a nawet studio radiowe, z którego możliwe jest prowadzenie audycji na żywo! Ponadto wyposażony jest w szereg nowoczesnych rozwiązań poprawiających komfort mieszkania oraz ułatwiających funkcjonowanie w nim. Za pomocą systemu SMART HOME możliwe jest sterowanie wentylacją, ogrzewaniem, światłem, roletami zewnętrznymi, a nawet zasłonami – z dowolnego miejsca na świecie. Dom wykonany jest w całości z litego drewna w technologii CLT (z ang. drewno klejone krzyżowo).

Jak odbywa się budowa domu modułowego w technologii CLT?

Niemalże całość procesów budowlanych ma miejsce na hali produkcyjnej, gdzie ze specjalnie wyciętych płyt składa się poszczególne moduły. Jest to tak zwany proces prefabrykacji, który trwa niezależnie od pogody. Podczas powstawania kolejnych modułów, w tym samym czasie przygotowywane są już fundamenty i przyłącza mediów. Złożone już moduły łączy się ze sobą na miejscu docelowym, gdzie ma stanąć budynek.

Końcowy etap budowy obejmuje ukończenie systemów zewnętrznych, takich jak elementy okładzin, pokryć dachowych oraz ukończenie przestrzeni wewnętrznych. To wszystko skraca czas budowy, dzięki czemu otrzymujemy trwałą i szczelną konstrukcję, która ma wysokie parametry izolacyjne i akustyczne. Jest naturalna i proekologiczna, wspierająca ideę zrównoważonego budownictwa.

Komfortową temperaturę we wnętrzu zapewnia pompa ciepła marki Kensol

To urządzenie, które w prawie bezszelestny i bezobsługowy sposób ogrzeje dom do określonej przez mieszkańców temperatury. To innowacyjna technologia, która przekształca energię cieplną z jednego źródła na ciepło lub chłód użyteczny w innym miejscu. Urządzenia te działają na zasadzie cyklu termodynamicznego, podobnego do działania klimatyzatora, ale z odwróconym cyklem, pozwalając na efektywne wykorzystanie niskich temperatur zewnętrznych do produkcji ciepła nawet w okresie zimowym. Pompy ciepła marki Kensol wykorzystują do pracy czynnik R-32, dzięki temu gwarantują płynną i bezproblemową pracę w zakresie temperatur od -30 do 48oC.

Gliwicka firma Kensol od kilku lat prężnie się rozwija i oferuje kompleksowe rozwiązania OZE dla domu, nieustannie poszerzając swoją ofertę. W tej chwili głównymi produktami marki są pompy ciepła, fotowoltaika, kolektory słoneczne oraz magazyny energii. W 2024 roku firma planuje powiększyć swoją ofertę o klimatyzację oraz ogrzewanie podłogowe.

Specjaliści Kensola oferują profesjonalną pomoc w doborze odpowiednich urządzeń, dzięki czemu klienci firmy mają pewność, że zainstalowany sprzęt będzie skuteczny i maksymalnie wydajny. Ponadto, zdecydowaną przewagą marki są jej polskie korzenie, zdalny nadzór, polski serwis oraz możliwość dofinansowania zakupu, a na pompy ciepła Kensol zapewniona jest aż 5 letnia gwarancja. Kensol wraz z całą Grupa Keno zamierzają w najbliższym czasie mocno zaangażować się w lokalne życie gliwiczan, więc na pewno jeszcze o nich usłyszmy. Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami, które proponuje firma zapraszamy na stronę www.Kensol.pl i do bezpośredniego kontaktu.

KENO Home oraz Kensol są częścią Grupy KENO, czołowego dostawcy kompleksowych rozwiązań Odnawialnych Źródeł Energii, z siedzibą w gliwickiej Ostropie. KENO od lat wyznacza trendy i kierunek rozwoju polskiego rynku OZE. W ciągu 15 lat swojego funkcjonowania Grupa ugruntowała swoją mocną pozycję w gronie firm oferujących zbliżone rozwiązania.

Spotkanie z Mikołajem w KENO Home:
9 grudnia (sobota)
Gliwice, Daszyńskiego 636
od 10:00 do 13:00
Zapraszamy!

materiał partnera