Urządź biuro we własnym domu!

Własna firma to szansa na niezależność, elastyczne warunki pracy, rozwój, a przede wszystkim na sukces finansowy. Oczywiście jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Warto ułatwić sobie pracę, odpowiednio wyposażając domowe biuro.

Aby założyć własną firmę, trzeba dopełnić formalności, przede wszystkim zarejestrować działalność i zgłosić ją w ZUS-ie oraz Urzędzie Skarbowym. Na szczęście w ostatnich latach powstały rozwiązania prawne, które zredukowały wszelkie tego typu wymogi prawne do niezbędnego minimum, a nawet dały możliwość załatwienia ich bez wychodzenia z domu – przez Internet. O tym, jak szybko i łatwo założyć firmę w Gliwicach, można dowiedzieć się na przykład ze strony Urzędu Miejskiego. Po dopełnieniu formalności przychodzi czas na urządzenie sobie miejsce do pracy.

Przy własnym biurku

W pokoju przeznaczonym na siedzibę firmy trzeba zazwyczaj dokonać drobnych lub większych zmian. Przede wszystkim należy wynieść zbędne meble, a na ich miejscu postawić przede wszystkim biurko. W sklepach jest ogromny wybór tego typu mebli, więc nie powinniśmy ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie. W trakcie wizyt w salonach meblowych lub przeglądania witryn sklepów internetowych na pewno rzuci nam się w oczy to, że większość biurek ma blat zamontowany na wysokości ok. 75 cm. Jeśli jesteśmy średniego wzrostu, to taka odległość od podłogi zapewni nam odpowiedni komfort pracy. Jeśli jednak mieścimy się raczej w kategorii „niski/niska” lub „wysoki/wysoka”, możemy po kilku godzinach zacząć odczuwać ból kręgosłupa, który z czasem będzie narastał. Czy możemy temu w jakiś sposób zapobiec? Najlepszym rozwiązaniem będzie biurko z blatem sterowanym elektrycznie. Takie meble ma w swojej ofercie na przykład polska firma AJ Produkty.Biurko sterowane elektrycznie ma szeroki zakres regulacji blatu – można go podnieść do ok. 1300 mm albo obniżyć do ok. 700 mm. Uruchamiany pilotem mechanizm jest cichy i wyposażony w wiele rozwiązań, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania – między innymi mechanizm antyzgnieceniowy, który uniemożliwia nagłe obsunięcie się blatu. Przykładem takiego mebla może być na przykład model kompaktowy Nomad, dostępny w zestawie z ergonomiczną matą odciążającą, która zapewnia komfort i podparcie podczas pracy na stojąco.

Na wygodnym krześle

Obok biurka musi oczywiście stanąć krzesło. Takie, na którym będziemy siedzieć kilka, a może nawet kilkanaście godzin dziennie, powinno mieć możliwość ustawienia siedziska na najbardziej komfortowej dla nas wysokości. Dobrze jest również, aby miało regulację kąta nachylenia oparcia. Podłokietniki z kolei zapewnią oparcie dla rąk i odciążą je. W ostatnich latach furorę robią krzesła, na których można nie tylko siedzieć, ale również klęczeć. Może to być na przykład stołek balansujący Chester. To pozbawiony oparcia stołek z wbudowaną do wewnątrz piłką pilates, w której ciśnienie można regulować przy użyciu specjalnej pompki. Zaprojektowany został tak, aby wymuszać korygowanie naszej postawy podczas siedzenia, ponieważ wiele osób ma tendencję do zbytniego pochylania się lub wyprężania. To doskonały sposób na wzmocnienie mięśni pleców.

Nowa firma w dobrym świetle

Oprócz niezbędnego do pracy komputera i opcjonalnie drukarki lub skanera, na firmowym biurku musi się znaleźć również miejsce na lampę. Nowoczesne oświetlenie biurowe wykorzystuje energooszczędne świetlówki LED. Wiele modeli ma wbudowane porty USB oraz stacje dokujące. Jeśli nasza praca polega na przykład na projektowaniu i wymaga oświetlenia, które pomoże dostrzec najmniejsze szczegóły rysunku, dobrym rozwiązaniem będzie lampa fluorescencyjna, taka jak mocowany do biurka model MOTION ze stalową, malowaną proszkowo obudową. Urządzenie jest wyposażone w uchwyt, który umożliwia przechylanie i skierowania źródła światła na przykład na środek biurka. Taka lampa nie zajmuje zatem miejsca na blacie.

Własna firma to powód do dumy. Warto poświęcić trochę czasu, aby urządzić ją nie tylko estetycznie, ale również z zasadami ergonomii pracy biurowej.

(materiał partnera)