Wakacje na Sycylii – na co uważać?

Sycylia – największa na Morzu Śródziemnym wyspa – jest miejscem, gdzie wielu mieszkańców Gliwic postanowiło spędzić tegoroczny urlop. To świetny wybór – zwłaszcza że dużo biur podróży ma atrakcyjne cenowo oferty last minute.

Sycylia często nazywana jest Wyspą Słońca – nie bez powodu, najwięcej słonecznych dni w Europie jest właśnie tutaj. Otoczona jest Morzem Tyrreńskim, Morzem Jońskim i Cieśniną Sycylijską – zachwyca malowniczymi krajobrazami i bogactwem zabytków, turyści kochają jej piękne plaże. Przygotowując się do wyjazdu, trzeba pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Na własną rękę czy z biurem podróży?

Zanim zaczniemy szczegółowo planować pobyt na Sycylii, zastanówmy się, czy chcemy tam jechać z biurem podróży, czy na własną rękę. Oba te rozwiązania mają szereg zalet, ale jest też i druga strona medalu. W pierwszym przypadku nie musimy martwić się o podstawowe kwestie organizacyjne (przelot, hotel, wyżywienie), ale nie mamy też np. wpływu na to, gdzie konkretnie będziemy nocować.

Organizacja wyjazdu we własnym zakresie daje znacznie więcej swobody, lecz z reguły jest droższa, poza tym wszystko trzeba załatwiać samemu, najlepiej z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Przemyślmy więc wszystko dokładnie, mając na względzie indywidualne możliwości, również finansowe.

Co zabrać ze sobą?

Zdecydowana większość osób wyjeżdża na Sycylię w okresie od maja do października. Pogoda jest wówczas piękna – niemniej weźmy poprawkę na to, że w czerwcu, lipcu i sierpniu temperatury na wyspie oscylują przeciętnie w granicach 30 st. C. Przyda się zatem przewiewna odzież, nakrycie głowy, wygodne obuwie oraz krem do opalania z wysokim filtrem. Nie zapomnijmy też o odpowiedniej ilości pieniędzy – na Sycylii jest drożej niż w Polsce.

Co zobaczyć na Sycylii?

Wakacje na Sycylii to nie tylko wypoczywanie się na plaży i zażywanie morskich kąpieli, ale także zwiedzanie. Na wyspie jest co podziwiać. Znajduje się tu kilka obiektów z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO: Dolina Świątyń, Villa Romana del Casale, Wyspy Liparyjskie, skalna nekropolia w Pantalica, Syrakuzy, wulkan Etna i miasta późnego baroku w dolinie Noto (Caltagirone, Militello in Val di Catania, Katania, Modica, Noto, Palazzolo Acreide, Ragusa, Scicli).

Warto też wybrać się m.in. do Palermo, rezerwatu Riserva dello Zingaro niedaleko San Vito lo Capo czy do uroczego miasteczka Savoca. Do najpiękniejszych plaż na wyspie zaliczają się np. plaża Calamosche (znajduje się na terenie rezerwatu Vendicari), Riserva dello Zingaro i Scala dei Turchi.

Kup ubezpieczenie!

Wyjazd na Sycylię bez polisy podróżnej nie jest dobrym pomysłem. Nigdy nie wiemy, co nam się może przytrafi
. Wypadek, nagła choroba, kradzież bagażu etc. – to może nieprzyjemnie zaskoczyć każdego, dlatego lepiej być przygotowanym na finansowe konsekwencje tego typu zdarzeń. Sprawdźmy koniecznie ubezpieczenia turystyczne online na www.polisaturystyczna.pl i wybierzmy propozycję odpowiadającą naszym realnym potrzebom.

Optymalna polisa pokryje m.in. koszty leczenia i transportu medycznego, dostaniemy też odszkodowanie za zniszczony lub skradziony bagaż i nie zapłacimy z własnej kieszeni za szkody wyrządzone osobom trzecim.

Korzystaj z uroków wyspy!

Sycylia to idealne, przyjazne turystom miejsce na urlop. Lektura poradnika https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wczasy-na-sycylii-5-najwazniejszych-rzeczy-przed-podroza pomoże nam lepiej przygotować się do wyjazdu. Pamiętajmy o tym, iż najistotniejszą kwestią jest bezpieczeństwo nasze i podróżujących z nami osób – jeśli należycie zadbamy o ten aspekt, kupując ubezpieczenie, wakacje na Sycylii upłyną w spokojnej atmosferze.

(materiał partnera)