Walka z lokalnymi układami czy skok na samorządy? W Gliwicach to byłby koniec władzy obecnego prezydenta

– To powinno doprowadzić do przewietrzenia zasiedziałych układów – tak o planach PiS wprowadzenia dwukadencyjności w samorządach mówi senator Krystian Probierz (PiS).

Wprowadzenie zmian już od przyszłego roku, np. w Gliwicach oznaczałoby koniec ćwierćwiecza sprawowania funkcji prezydenta przez Zygmunta Frankiewicza.

– Nie traktowałbym tego tak, że osoby objęte ograniczeniem kadencyjnosci nie mogłyby dalej pełnić żadnej funkcji. Tę swoją wiedzę, którą przez tyle lat nabyli, mogą w dalszym ciągu wykorzystać dla dobra społeczności lokalnej, na przykład jako poseł czy senator – przekonuje Krystian Probierz.

– Propozycja Prawa i Sprawiedliwości zmierza do tego, żeby tych samorządowców, którzy przez lata byli bardzo dobrze oceniani, pozbawić w ogóle możliwości kandydowania. (…)Historia pokazuje, że jeżeli jest stabilność, to i rozwój jest łatwiejszy – mówi Michał Jaśniok, radny z Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

W POD PRASĄ, prowadzący Małgorzata Lichecka (Nowiny Gliwickie) i Michał Szewczyk (24gliwice) pytali też o możliwych następców Zygmunta Frankiewicza. Zapraszamy do obejrzenia programu.

POD PRASĄ to program, w którym gliwiccy dziennikarze, komentatorzy i goście specjalni dyskutują o bieżących wydarzeniach w Gliwicach. POD PRASĄ jest wspólnym projektem Nowin Gliwickich i Gazety Miejskiej/portalu 24GLIWICE.pl, z założenia otwartym na inne, niezależne media w Gliwicach, zarówno te tradycyjne, jak też społecznościowe.
Program dostępny jest na m.in. kanałach YouTube i profilach Facebook wybranych gliwickich mediów. POD PRASĄ emitowane jest również na platformie UPC (kanał 393).