Woonerf, Arena Gliwice, wybory, nowa ul. Zwycięstwa… Porażki czy sukcesy? Podsumowujemy 2018 rok

Końcówka roku to znakomita okazja do podsumowań. Ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem wyborów samorządowych, gliwickie media i Czytelników elektryzowały też takie tematy jak woonerf na ul. Siemińskiego czy start hali Arena Gliwice.

Program POD PRASĄ prowadzi Małgorzata Lichecka (Nowiny Gliwickie) i Michał Szewczyk (24gliwice). W studiu gościmy Agnieszkę Baron (Telewizja Imperium) oraz Andrzeja Wawrzyczka (OSOM Gliwice)

REKLAMA

0:01 – Wybory i krajobraz powyborczy w Gliwicach
7:56 – Czy woonerf w Gliwicach się sprawdził
15:57 – Oceniamy koncepcję przebudowy ul. Zwycięstwa
23:14 – Arena Gliwice po kilku pierwszych miesiącach działania

POD PRASĄ to program, w którym gliwiccy dziennikarze, komentatorzy i goście specjalni dyskutują o bieżących wydarzeniach w Gliwicach.

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Werk

Panu posłowi Budce do dziś nie przeszkadza lansować się na wielkiego obrońcę prawa, demokracji i moralności. Jeżeli sympatycy PO dotąd nie widzieli, że ta partia niewiele różni się od PiS, to już tylko głupota zaciemnia obraz. Na głupotę może wskazywać wysoka wygrana żony posła, ale być może wyborcy nie mogą się doczekać spotkań z nową radną przy herbacie. Ciekawe kiedy się doczekają?

aniołek

Woonerf na Siemińskiego to głupi pomysł i tyle. W zamian mogli wyłączyć z ruchu ulice Plebańską i Raciborską pomiędzy kościołem, a Rynkiem

ąę

Ja do tej przemiłej pani w czerwonym. Mam dla niej informację, że gliwicka Hala Arena będzie zarabiała tak samo jak Stadion Miejski. Zakład, że nikt ze studia nie ma pojęcia ile zarabia stadion, nikt się nie zastanawia i nie pyta? Jest i tyle. Otóż bijąca rekordy popularności drużyna i słynny klub Piast Gliwice w rankingu frekwencji widzów na trybunach osiągnął 2 miejsce. Ale od końca tabeli. Jako dziennikarzom radzę wam zainteresować się ile rocznie wyjmuje się z kieszeni podatników na komercyjną zabawę w piłkę, która nie ma nic wspólnego z kulturą i niewiele ze sportem. W Arenie jak dotąd nie… Czytaj więcej »

Ampuła

Stadiony miejskie nie zarabiają na siebie. Są częścią miejskiej infrastruktury, którą utrzymuje się z wpływów do budżetu. Najemca, czyli klub, wpłaca ustaloną stawkę za użytkowanie. Hala zaczęła działać i już niesie się kwik przerażenia ze strony okolicznych trupów rozrywki, jak Spodek czy BudaGwarSzlagówDęsu. Czego można się było spodziewać od momentu ogłoszenia planów budowy nowoczesnego obiektu, kasującego skalą i nowoczesnością wszystko w regionie. Torpedowali, zniechęcali, szkalowali i przeszkadzali, jak mogli. Byle ich skanseny dalej wiodły prym na Śląsku i te parę milionów konurbacyjnej publiki musiało zadowalać się przaśną nędzą miejskiej remizy. W Polsce powstały w tym czasie nowe obiekty, klasy Podium/Areny… Czytaj więcej »

Jurek

Miejskie nie zarabiają, dlatego, że funkcje ograniczono do klubowej patologii. Piast i kilka innych zakał ekstraklasy szmaciarzy jeszcze istnieje tylko z tego powodu. Jakby Piast miał własny stadion, to by go nie utrzymał nawet przez sezon. Piszesz, że klub wpłaca ustaloną stawkę… no, wpłaca, ale to kasa z budżetu Miasta wpłacana do kasy klubu. Taka karuzela. Bo na co Miasto co roku przeznacza ok 15 mln w dotacji na klub (w 2018 to było 12 mln)? Chyba nie na msze rozpoczynające każdy sezon, albo na kręcenie wałków przy zielonym stoliku? Żeby było jeszcze śmieszniej, ktoś wyżej zapomniał dopisać, że najlepszą… Czytaj więcej »

Raven

Idąc tropem twojego myślenia to najlepsza na świecie jest publika w Niecieczy osiągająca 400-500% populacji na mecz

Jurek

Co słabiej opanowałeś, tropienie, czy ułamki?

Raven

Przy niespełna 800 mieszkańcach liczba widzów na poziomie 3-4 tyś daje spokojnie te 400%. I co głupio ci. Co słabiej opanowałeś czytanie czy pisanie.

Noble rozdaję

@Raven, gieniuszu, wyjaśnij, jak z 800 mieszkańców Nieczeczy zrobiłeś 3-4 tys (brawo za precyzję) czyli 400 % widzów? I napisz gdzie zgubiłeś 500 %, które miałeś wcześniej. :-)

Raven

Bo de bilku tam na mecze przyjeżdżają z okolicznych miejscowości i kibiców jest tyle. A jakbyś umiał liczyć co widać nie jest twoją mocną stroną to 4000 jest właśnie 500 % z 800 no ale dla ciebie % kończą się na max 40 w butelce a raczej widząc problemy z liczeniem na jakiś 15 % w jabolu za 5 zł. Na drugi raz policz 3 razy potem pisz bo masz IQ mniejsze od rozmiaru buta.

kolega

Celnie i boleśnie cię trafiło Lampuła. Twój skowyt głośniejszy i dłuższy niż rzekome kwiki, których próżno szukać w mediach. Litość wzbudzają twoje słabe manipulacje na jedno kopyto od dawna zgrane.

Raven

Jak jesteś taki ąę to napisz jakich wykonawców byś chciał, tylko pomiń grane w każdej budzie discopolo. Hala ma organizować to na co przyjdą ludzie nawet gdyby to był debilny wrestling, czy taniec pingwinów do salsy. Jak schodzą bilety to OK. Na Polskiej Nocy Kabaretowej był pełno, na rewii na lodzie też i przyjeżdżali ludzie z różnych zakątków Polski. No ale ty jesteś typowy polak( celowo z małej litery) który tylko narzeka, nic z siebie nie da. Byłeś na wyborach mogłeś głosować na innego kandydata, były referenda też nie potrafiliście odwołać Franka więc pretensje miej do siebie.

Pasażer

Ty, Raven, kupujesz bilety na te wszystkie imprezy, czy jesteś wolontariuszem na każdej z nich i cieszysz się jak głupi do sera bo liczysz widzów? Jak hala ma służyć byle czemu, byle tylko bilety się sprzedawały, to dlaczego zbudowało ją miasto za pieniądze podatników? A co jak bilety się nie sprzedadzą? Wtedy imprezy nie ma ale zostaje pusty termin i kasa. PO CO NAM TO UTRZYMYWAĆ? Jak chciałeś oglądać kabarety, rewie i discopolo to masz to w promieniu 30-150 km. bez dodatkowych kosztów.

Raven

Nie kupuję na każdą tylko na takie jakie mnie interesują, z jednej strony płaczecie że w Gliwicach nic się nie dzieje a jak coś się dzieje to płaczecie że to nie to co byśmy chcieli, że to za drogie, to dla wieśniaków, to dla neandertalczyków. Spakujcie się i wyjedźcie do jakiejś metropolii która spełni wasze wysublimowane gusta słuchaczy gospel w wykonaniu naćpanego chóru świadków Jehowy z towarzyszeniem black metalowej kapeli plus siostry godlewskie.

Jadźka

Raven napisał: “przyjeżdżali ludzie z różnych zakątków Polski”
Ja: spadłam z bujanego fotela, tak się śmiałam. :)) Oczami wyobraźni zobaczyłam wielodzietne rodziny w podróży z Ełku, Zamościa, Szczecina, itp. do hali arena. Rodzice Ravena na pewno zabierali go na rewie do Gdańska.

Raven

Nie wiem czy byli z Ełku alez Rzeszowa, Dębicy czy Wrocka byli, a to że ty masz za ciężką dupę żeby ruszyć się to już twój problem.

black_horse

Obecny obraz Gliwickiej polityki, wyniki wyborów i władze miasta mogę porównać tylko do sepsy w bardzo zaawansowanym stadium. Jakie są rokowania, odsyłam do statystyk.

aniołek

Hala Arena (bankrut) to zbrodnia na gliwickich podatnikach. Ale gliwiczanie to taki dziwny ludek, że jak jest rabowany to jeszcze bardziej kocha rabusia

BRAWO

Jak Agnieszka Baron (Telewizja Imperium) zaczęła chwalić halę arena to prawie się zaksztusiłem ze śmiechu ale już rozumiem skąd się bierze poziom tej telewizji. Obrona wnerwu (przez wszystkich) też kozacka. Na skomentowanie cyrku z centrum przesiadkowym, kolejną rewitalizacją łąki nad tunelem dtś lub ósmą porażką ze sprzedażą dyrekcji huty zabrakło czasu? Może to i lepiej… Przepona mogłaby nie wytrzymać.

Zabłocki

Gdybyś otrzymywał darmowe wejściówki też byś chwalił

BRAWO

Zabłocki, nie oceniaj wszystkich po sobie. Darmowe wejściówki nie muszą być łapówką, za którą trzeba robić “łaskę” darczyńcy. Zwłaszcza, że ten rozdaje nie swoją własność. Jedni na dotychczasowe imprezy nie poszliby nawet za darmo, a drugim wszystko zaczyna się podobać, bo dostali za darmo. Do której grupy należysz, myślących czy głupich?

Liczyrzepka

Szkoda,że nie poruszono tematu wigilii dla bezdomnych. Wygłodzonych 40 białych kołnierzyków (plus Wawrzyczek) wtryniających za darmochę . Oraz 7 bezdomnych wtryniajacych trochę.

Ampuła

Wonerf. Cudowna idea! Pierwsza na Śląsku! Doskonały pomysł! Ale co by tu zrobić z tym gównem… Może zmniejszyć gabaryt autobusu? Usunąć słupki? Zlikwidować miejsca parkingowe? Zwęzić? Puścić ruch jednokierunkowo? Wyburzyć centrum, żeby ustał ruch tranzytowy? Dobudować zabytków z malowanej pilśni? Zasadzić środkiem park krajobrazowy safari? Nakazać ruch samochodowy tyłem? Wprowadzić wahadłową furmankę na gumowych kołach? Nadbudować poziom parkingowy? Wydrążyć dziką rzekę pod ruch kajakowy? Wysypać wydm po bokach? Połączyć kanałem z Kłodnicą? Dawać mandaty za brak radosnego roześmiania u pieszych?

Anomin

Połączyć kanałem z Kłodnicą

Ampuła

a w nurcie umieścić archipelag betonowych wysepek z gastronomią tubylczą, palmami z rulonów linoleum i barkami piratów – z kontrabandą koksu?

ja234

Wszystko co w tytule artykułu jest porażką.
Peło niech dalej błądzi to koncertowo przegra z pisiorami. Sugerowałbym władzom peło schować budkę, faceta wszędzie jest dużo, za dużo.

Wnikliwy obserwator

Pierwszy raz w życiu miałem okazję posłuchać wywodów Agnieszki Baron, reprezentującej lokalną Telewizję Imperium. Na co dzień nie mam dostępu do tej stacji. Jestem zdumiony wynurzeniami tej niewiasty. Do tej pory głównym lizusem medialnym Frankiewicza był niejaki Morawiak, założyciel gazety, specjalizującej się w wynoszeniu pod niebiosa długoletniego włodarza Gliwic. Ale teraz widzę, że przedstawicielka TV Imperium rywalizuje z nim o miano SUPER-KLAKIERA miejscowego władcy. Wypowiada ponadto swoje opinie przy użyciu specyficznego języka, który nie ma nic wspólnego z poprawną i elegancką polszczyzną. Zastanawiam się, kto zadecydował o zatrudnieniu takiej osoby w stacji telewizyjnej. Do kogo w ogóle należy TV Imperium?… Czytaj więcej »

Partyjota

A kiedy zbudują aleję zasłużonych co miała być w parku? Kiedy postawią ławy na 100-lecie niepodległości? Wiecie, podświetlany sarkofag z funkcją szafy grającej i betonowy laptop z minicegiełek jako siedzisko.

marcin

Jadąc ulicami miasta widuję praktycznie większość drzew oznaczonych do wycięcia. Po wyborach Frankiewicz poczuł się tak pewny siebie, że planuje całe miasto zaorać i wybetonować. Już nawet szkoda nerwów, trzeba po prostu zaakceptować fakt, że za 5 lat nie będzie już czego naprawiać w mieście. I to tylko przy założeniu, że Frankiewicz nie będzie startował na kolejną kadencję.

kanalia52

Frankiewicz, oddaj tramwaje. Wszędzie jeżdżą a u nas nie. Taki był “kaprys” przyspawanej **** do stołka.

Urko

I niby ci ludzie kwestionują władzę obecnego prezydenta ? To jest ta twórcza intlektualna opozycja ? Zygmuncie F. będziesz rządził do śmierci….

Olo

Dokładnie. Niech znajdą lidera

Wujekdobrarada

Urko, zrób przysługę redakcji i czytelnikom portalu – zniknij stąd w końcu. Tego ciągłego marudzenia nie da się już czytać. Nie podoba Ci się portal i zapraszani dziennikarze, to idź komentować na msi albo dwg, tam spotkasz kwiat gliwickiego dziennikarstwa. No chyba, że ten nieustanny hejt uskuteczniasz w ramach obowiązków służbowych. To może wystarczy pracodawcę zmienić.

Lol

W sumie życzy Frankiewiczowi niecałe 10 lat życia. Nie wiem czy z miłości czy złości. O dziwo nic nie pisze o Radzie Osiedla Żerniki. Zapewne jest super i Żerniki kwitną jak perz w czerwcu.

Olo

Urko. Olek ich ciepłym moczem masz rację (prawie zawsze)

Olo

Olej….

Olo

Mi się dobrze żyje. Kupuję. Pracuje, Parkuje, w Gliwicach. Jedyne co mnie wkurza to brud na rynku i zwycięsta i te drogi wyjazdowe z miasta. to są nowe drogi a korki jakby większe a możliwości były. Ps. I te 7 baniek na rynny lekko mnie oburzyły. Ale na ich miejsce robiłby to samo

Marian Jabłoński

Mnie najbardziej zdumiała ilość zadowolonych z dotychczasowej władzy wyborców. Gdzie byś się nie obejrzał – krytyka tego czy tamtego działania samorządu, ujawnianie przekrętów i nieprawidłowości, kpiny mieszkańców z przedsięwzięć drogowych, kpiny z budowy molocha na Akademickiej itd itp. A mimo to, poparcie takich właśnie negatywnych działań samorządu jest ogromne. To kłóci się z wizją Gliwic – miasta inteligenckiego, na rzecz innej może nazwy – miasta skorumpowanego.

HAL

Postrzegasz to z wąskiej perspektywy portali internetowych i błędnie zakładasz, że na nich wypowiada się większość mieszkańców miasta. Uwierzyłeś w bańkę internetową, którą w większości tworzą wielonickowcy i trolle. Mnogość nicków nic nie znaczy, 200 komentarzy też nie, tym bardziej, że wiele z nich to “gliwiczanie” z Niemiec i podgliwickich wsi. Ci ostatni są najbardziej zaangażowani w tematy komunikacyjne i zawsze chcą więcej dróg, parkingów i praw dla kierowców kosztem innych użytkowników, bo jak poczytasz ich głosy o komunikacji publicznej, to wychodzi, że nawet nie wiedzą jak kupić bilet ale są bardzo rozbawieni ich wyglądem. O mieście inteligenckim radzę zapomnieć,… Czytaj więcej »

Anomin

– Problem polega na tym, że w demokracji rację ma większość, a głupich jest więcej niż mądrych, więc każda demokracja kończy w katastrofach, w korupcji, w głupocie.
Korwin-Mikke

Ssak

Ostatni wynik wyborów wskazuje na to, że były doskonale zaplanowane i z sukcesem przeprowadzone. Pozostaje tylko pogratulować strategom strategi.