Zagraj w zielone i zgarnij atrakcyjne nagrody!

Fundacja Media 3.0 zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich z Gliwic do udziału w konkursie „Zagraj w zielone”. Celem konkursu jest stworzenie przez uczniów bazy zdjęć gliwickich drzew i uświadomienie roli jaką drzewa pełnią w architekturze miasta.

 
Aby wziąć udział, wystarczy ściągnąć aplikację Zielone Gliwice, zalogować się i zacząć pinować drzewa, robiąc im zdjęcia zgodnie z instrukcjami w aplikacji. Ważne jest, aby podać w opisie minimum gatunek drzewa. Pinowanie drzew może odbywać się zarówno podczas klasowych spacerów edukacyjnych, jak i w czasie wolnym uczniów.

Nagrody? Szkoły, które zapinują najwięcej drzew otrzymają czujniki do monitorowania powietrza, tablety oraz specjalne koszulki i torby. Dodatkowo, nauczyciel (wraz z uczniami), który prześle najlepsze zdjęcia z pinowania drzew lub zajęć dotyczących ekologii, otrzyma specjalną nagrodę w postaci pendrivów i zestawu Arduino.

Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0 podkreśla: „Chcemy, aby młodzież z Gliwic była bardziej świadoma roli drzew w naszym mieście. Poprzez konkurs chcemy zachęcić uczniów do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz do nauki o drzewach w ich najbliższym otoczeniu.”

Konkurs rozpoczyna się 2.10 i potrwa do 22.10. Wyniki będą ogłaszane co tydzień, a szkoła, która będzie aktualnie zajmować pierwsze miejsce na podium otrzyma nagrodę za pierwsze miejsce.

Zachęcamy nauczycieli do organizowania spacerów edukacyjnych i wspólnego pinowania drzew z uczniami. Wszelkie pytania oraz zgłoszenia można kierować na adres email: kontakt@media30.pl. Pełny regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

materiał partnera