Zagraniczne praktyki w ramach PO WER w CKZiU nr 1 w Gliwicach

27 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach wróciło z Włoch, gdzie zrealizowali swoją praktykę zawodową w ramach projektu „CKZiU nr 1 odkrywa europejskie rynki pracy”.

Na staż wyjechali uczniowie Technikum nr 5, kształcący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa, technik ekonomista, a także kucharz z Branżowej Szkoły I Stopnia nr 2.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Uczniowie pracowali w renomowanych restauracjach Parmy, gdzie od pierwszego dnia praktyk stali się częścią zespołów kucharzy przygotowujących posiłki z włoskimi specjałami, tradycyjne włoskie wyroby cukiernicze, przyjmowali gości.[/perfectpullquote]

Niezapomniane doświadczenia przywieźli ze sobą uczniowie realizujący praktykę w Zamku – Muzeum w Fontanellato po którym oprowadzali turystów z różnych krajów – co niewiarygodne posługując się językiem włoskim!!! Uczniowie brali udział w organizacji tematycznych wydarzeń, uczestniczyli w codziennej zwyczajowej pracy biura podróży, hotelu, organizacji publicznej – a wszystko to w międzynarodowym środowisku, posługując się językiem angielskim i włoskim.

Włoski partner projektu, organizacja YouNet z siedzibą w Bolonii, zapewnił fantastyczne miejsca praktyk, dzięki czemu praktyka odbyła na wysokim poziomie.
Niesamowitych doświadczeń dostarczyły naszym uczniom też wycieczki do Wenecji i Mediolanu.
Ludzie, klimat, realizacja celów zawodowych w tak dobrych i przyjaznych miejscach sprawiła, że nasza młodzież wróciła zadowolona, uśmiechnięta i zmotywowana do dalszego rozwoju zawodowego i osobistego.

Więcej informacji o projekcie i relacja ze stażu na stronach szkoły i szkolnym facebooku
https://www.facebook.com/ckziunr1gliwice
http://www.ckziu.gliwice.pl

Publikacja powstała w ramach projektu „CKZiU nr 1 odkrywa europejskie rynki pracy” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe jako część projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”