Zakodowane Gliwice. Ruszają bezpłatne zajęcia z kodowania dla dzieci

Lego WeDo, Lego Mindstorms, roboty Photon i Ozoboty – to tylko niektóre z atrakcji, które będą czekać na młodych programistów podczas zajęć z kodowania, organizowanych przez Fundację Media 3.0.

– Cieszymy się, że wreszcie po półrocznej przerwie możemy się spotkać z uczestnikami naszych zajęć na żywo, a tym bardziej że dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta możemy na bezpłatne zajęcia zaprosić aż 64 młodych programistów i programistek – mówi Beata Matuszek z Fundacji Media 3.0.

Tegoroczny nowy rok szkolny to wyjątkowo dużo wyzwań dla nauczycieli, ale też uczniów i rodziców, również tych związanych z zagrożeniem epidemicznym. Jednym z nich jest wybór zajęć pozalekcyjnych, które będą ciekawe, ale przede wszystkim odbędą się w bezpiecznej atmosferze. – To jest dla nas wyjątkowo ważne, aby zapewnić uczestnikom zajęć maksymalne bezpieczeństwo, dlatego zajęcia będą odbywały się w małych, 8-osobowych grupach – tłumaczy Beata Matuszek

W zajęciach mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-13 lat, mieszkające na terenie miasta Gliwice.

– Zajęcia będą się odbywały w dwóch grupach wiekowych, 7-9 lat i 10-13 lat. Każda grupa weźmie udział w ośmiu spotkaniach, podczas których będziemy uczyć kodowania i podstaw robotyki z wykorzystaniem najbardziej nowoczesnych pomocy dydaktycznych, takich jak edukacyjne zestawy Lego z elementami elektronicznymi, roboty Photon i Ozoboty – mówi Beata Matuszek.

Szkoła kodowania dla dzieci i młodzieży Kodujemy.org jest prowadzona od 2016 roku przez Fundację Media 3.0.

– Nasza fundacja ma duże doświadczenie w zakresie nauczania programowania i kompetencji cyfrowych. Od wielu lat uczymy dzieci, młodzież i dorosłych, a także prowadzimy szkolenia z dydaktyki nauczania programowania dla nauczycieli. Edukację w zakresie programowania wspieramy też organizując konkursy, konferencje i inne wydarzenia. Naszym flagowym przedsięwzięciem jest ogólnopolski konkurs programistyczny Hackathon Hack Heroes skierowany do uczniów szkół średnich, który organizujemy już od pięciu lat. Pozwala nam on wyłonić prawdziwe talenty programistyczne, młodych ludzi, którzy odnoszą ogromne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Laureaci naszego konkursu często naukę programowania zaczynają bardzo wcześnie, już w szkole podstawowej, stąd pomysł, aby stworzyć szkołę kodowania Kodujemy.org, która ma pomóc wyszukiwać takie talenty bardzo wcześnie, ale też uczyć logicznego myślenia i algorytmiki w sposób przyjemny dzieci, które nie pałają pasją do przedmiotów ścisłych. Z doświadczenia wiemy, że lego i roboty edukacyjne pomagają przełamać tą niechęć – mówi Beata Matuszek.

Zajęcia z kodowania będą odbywać się popołudniami w siedzibie Fundacji w centrum miasta przy ulicy Siemińskiego 25/4. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie szkoły kodowania www.kodujemy.org. Więcej o działalności Fundacji dowiecie się ze strony www.media30.pl orazznajdziecie na facebooku https://www.facebook.com/Media3.0.

Projekt “Zakodowane Gliwice” został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

 
(materiał partnera)