Zamów kuriera do domu, zaoszczędź sobie czasu

Ludzie mieszkający w małych miejscowościach nie zawsze mają możliwość korzystnego nadania paczki. Niekiedy nie mają oni nawet dostępu do odpowiedniej placówki pocztowej, w związku z czym muszą jeździć do miasta z pakunkami, które chcą wysłać. Tego wszystkiego można jednak uniknąć: wystarczy zamówić kuriera do domu.

Przyjedzie on samochodem i odbierze od nas przesyłkę, a cała procedura, którą będziemy musieli spełnić, by w ogóle przyjechał, jest prosta i da się ją łatwo dostosować do naszego czasu. To my decydujemy bowiem, kiedy kurier ma się pojawić u naszych drzwi. Im szybciej chcemy go zamówić, tym z większą ceną musimy się jednak liczyć.

W dzisiejszych czasach opcje typu Allegro Smart pozwalają nam na bezpłatny zwrot towaru do sprzedającego. Niestety, w małych miejscowościach nie jest to takie proste. Z tego też powodu bardzo przydaje się taka oto opcja: zamówienie kuriera do domu.

Jak zamówić kuriera do domu?

Zamówienie kuriera do domu jest nieco droższą opcją niż nadanie paczki w paczkomacie lub w punkcie. To logiczne, musi on przecież przejechać jakąś trasę, a samochód nie jeździ na wodę. On też musi oddać paczkę do sortowni, dlatego zabieramy mu trochę czasu. Wszystko to kosztuje. Na szczęście dość niewiele.

Mimo wszystko, jest to również wygoda nieporównywalna z żadną inną. Nie musimy, mieszkając w niewielkiej miejscowości, martwić się o to, że będziemy musieli iść do paczkomatu czy do punktu odbioru. Poza tym są rzeczy ciężkie, których zawieźć do miasta nie możemy, bo zwyczajnie ich nie uniesiemy. W takich przypadkach również przydaje się zamówienie kuriera do domu.

Na kuriera zawsze można liczyć

Przygotowanie paczki do odbioru przez kuriera spada na nas i nie ma w tym nic dziwnego. Musimy wszystko dokładnie wymierzyć oraz zważyć, a następnie wypełnić formularz. Dopiero wtedy dowiemy się, która opcja wysyłki będzie dla nas najlepsza. Jednocześnie nie można oszukiwać: jeśli kurier przyjedzie do nas do domu i zobaczy, że paczka jest za duża do jego samochodu, odmówi przewożenia jej. Właśnie dlatego zawsze uważnie czytajmy regulamin.

Po wypełnieniu formularza dostaniemy naklejkę do wydrukowania i przyklejenia na paczce. Najlepiej jest umieścić ją na samej górze, żeby była widoczna dla kuriera, a później dla magazyniera. Po ustaleniu terminu pozostaje nam czekać na kuriera. Jeśli coś się zmieni i z powodu sytuacji losowej nie będziemy mogli nadać paczki, musimy skontaktować się z firmą kurierską jak najszybciej: robienie tego „na ostatni dzwonek” jest przeciwskuteczne.

(materiał partnera)