Zapowiedź: Piast Gliwice po 3 punkty do Gdańska

Piątkowe starcie Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice zapowiada się niezwykle pasjonująco. Obie drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony w poprzedniej, inauguracyjnej kolejce.

To będzie bardzo trudna runda dla Lechii. Problemy z zaległościami finansowymi, zdziesiątkowana kadra i brak zaplecza, to tylko kilka ze wszystkich bolączek drużyny znad morza. W ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław drużyna Piotra Stokowca prowadziła już z gospodarzami 2:0 po dwóch trafieniach Paixao. Co ciekawe, mimo panujących problemów personalnych, zawodnicy grali bardzo dobrze. WIedli prym w tym spotkaniu i przodowali nad rywalem, jednak w końcówce zabrakło sił, co wykorzystała wrocławska drużyna, aplikując dwa gole Gdańszczanom i wyrywając z ich rok jeden punkt.

Lechia u siebie nie prezentuje zbyt wygórowanego poziomu. W statystyce meczów domowych drużyna z Gdańska jest na dole klasyfikacji drużyn z PKO BP Ekstraklasy, w jedenastu meczach, Gdańszczanie tylko cztery razy zdobywali komplet punktów.

Mistrz Polski bez żadnych kompleksów zaczął rundę wiosenną PKO BP Ekstraklasy. Piłkarze wodzą Waldemara Fornalika, bez problemów pokonali na własnym stadionie drużynę Zagłębia Lubin 2:0 po golach Joao Felixa i Jakuba Czerwińskiego. Piast był zdecydowanie lepszą drużyną w tym pojedynku i oddał więcej strzałów na bramkę niż rywal z województwa dolnośląskiego.

Fornalik miał nad czym pracować w trakcie przerwy między rundami, forma wyjazdowa aktualnego mistrza jest krytyczna. Pięć ostatnich, ligowych potyczek na obcych stadionach kończyły się porażkami. Mimo tak fatalnej passy, Piast aktualnie zajmuje bardzo wysoką szóstą lokatę w tabeli ligowej, tracąc do prowadzącej Legii siedem oczek. Jeśli sztab szkoleniowy poprawi błędy z rundy jesiennej i zawodnicy będą lepiej spisywać się na wyjazdach, Piast może liczyć w grze o najwyższe miejsca… a być może do obrony tytułu mistrzowskiego.

W ostatnich pojedynkach między tymi drużynami lepiej prezentowała się drużyna Lechii Gdańsk, która wygrała trzy z ostatnich pięciu meczów przeciwko drużynie Piasta Gliwice. W obecnej sytuacji wydaje się, że gracze Stokowca nie będą mieli łatwej przeprawy. To goście prezentują aktualnie lepszą dyspozycję i wszystko wskazuje ku temu, że to drużyna mistrza Polski jest faworytem piątkowego meczu na Stadionie Energa w Gdańsku. Jak informuje serwis Casinoshark minimalnym faworytem tego spotkania zdaniem legalnych bukmacherów jest drużyna gospodarzy. Czy Piast sięgnie po 3 punkty? Przekonamy się już w piątkowy wieczór.

(materiał partnera)