Zawsze masz pracę, czy zawsze szukasz pracy?

Ludzi można podzielić na tych, co ciągle szukają pracy i na tych, którzy ciągle są zapracowani. Proces szukania pracy bywa skomplikowany i może trwać nawet kilka miesięcy (choć rekordziści mogą jej szukać kilka lat).

Utrwalone złe nawyki, nieprawidłowe nastawienie, brak dobrych ofert, a może „wrodzone lenistwo”? Co tak naprawdę sprawia, że nie możemy znaleźć pracy.

Oferty Pracy są dostępne praktycznie wszędzie. Jest ich mnóstwo na specjalnych portalach branżowych takich jak: Pracuj.pl, w urzędach pracy, a czasem nawet na ulicach (podwieszone karteczki w witrynach zawierające treść „poszukuję pracownika na stanowisko…”). Skoro ofert nie brakuje, dlaczego niektórzy nie mogą znaleźć pracy. Przyczyn należy szukać w nastawieniu i podejściu do życia. Praca zawodowa od tej związanej z życiem codziennym nie różni się niczym oprócz tego, że za tą pierwszą otrzymujemy wynagrodzenia, a za drugą nie. Sprzątanie w domu, dbanie o siebie, przygotowywanie zdrowych posiłków, treningi, czytanie książek, samorozwój, to też praca. Zastanówmy się, czy potrafimy ją wykonywać, czy wykonujemy ją dobrze. Jeśli tak, to z pewnością nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem płatnej pracy.

Nabieranie nawyku pracowania.

Osoby leniwe, które uciekają od rzeczywistości graniem w gry lub inne drobne przyjemności nie potrafią pracować. Często zaniedbują siebie i swoje obowiązki domowe, a jednocześnie mają również problem ze znalezieniem pracy. Warto schodzić z tej źle obranej ścieżki małymi kroczkami. Spróbujmy codziennie posprzątać jedno pomieszczenie, zaangażować się w stworzenie chociaż jednego zdrowego posiłku i poświęcić kilka minut dziennie, na sprawdzenie tego, jakie dziś są dostępne Oferty Pracy, na Pracuj.pl.

Te małe kroczki pomogą nam stopniowo wychodzić ze złych nawyków i nauczą nas pracowania.

Kolejne kroki doprowadzą nas do utworzenia dobrego CV, potem do zaaplikowania, gdy znajdziemy odpowiednią ofertę. Pamiętajmy, że te małe kroczki mogą doprowadzić każdego do sukcesu.

Praca uszlachetnia i daje ogromne poczucie satysfakcji. Każde przekraczanie swojej strefy komfortu zostaje nagradzane ogromną radością i dumą z samego siebie. Życie bez wyzwań zawodowych, bez trudu włożonego w pracę nie jest pełne i nas nie rozwija. Właśnie dlatego nie należy się poddawać i próbować do skutku, nawet jeśli szukamy pracy już od kilku miesięcy. Każda rozmowa kwalifikacyjna, każde wysłane CV, każda przeczytana przez nas oferta pracy przybliża nas do osiągnięcia satysfakcji zawodowej.

(materiał partnera)