Znają ją wszyscy, niezależnie od wieku. Irena Santor zaśpiewa w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki – Irena Santor. Nie sposób wyliczyć wybitnych osiągnięć, które składają się na trwającą od kilku dekad karierę Artystki. Już w niedzielę wystąpi w Gliwicach.

Irena Santor nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Współpracowała z epokowym zespołem Mazowsze, kabaretami i całą rzeszą wokalistów, dla których spotkanie z Artystką było jednym z najważniejszych doświadczeń w życiu, do tej grupy możemy zaliczyć między innymi: Edytę Górniak, Krzysztofa Cugowskiego, Annę Marię Jopek, Grzegorza Turnaua. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej Artystkę wielkiego formatu – ponadczasową.

Jej piosenki są wciąż aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą. Uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy.

Artystka w ramach tegorocznej Filharmonii zaprezentuje na scenie Teatru Miejskiego znane i lubiane przeboje, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej płyty “Punkt widzenia”, która została niezwykle entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce i uznanie publiczności. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z legendą polskiej sceny, wypełnione czułością dźwięków, melancholijnym urokiem oraz unikatowymi emocjami, z których zrodziły się najznakomitsze kompozycje Artystki.

Irena Santor wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Mariusz Dubrawski – fortepian, Wojciech Ruciński – kontrabas, Grzegorz Poliszak – perkusja.

niedziela, 21 maja, godz. 18:30

Teatr Miejski w Gliwicach
Gliwice, ul. Nowy Świat 55/57

Bilety
do nabycia w kasie Teatru Miejskiego oraz na TICKETPRO w cenie 60 zł i 80 zł.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ampuła
Ampuła

Zdjęcie sprzed epoki fotografii kolorowej. Cyfrowo barwione. Obecnie można zrobić zdjęcie kolorowe, ale bez lampy błyskowej, bo Irena Santor jest już objęta ochroną konserwatorską.